evi güzel gösteren aksesuarlar

Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Evi güzel gösteren aksesuarlar sayesinde büyük paralar harcamadan evinizin görünümünü yenileyebilir ve fark yaratabilirsiniz.

Evinizi olduğundan daha güzel göstermek için sadece mobilya veya dekoratif ürünler değil, çeşitli aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Evi güzel gösteren aksesuarlar arasında genel dekorasyona uygun seçebileceğiniz ürünler, yaşam alanınızı olduğundan şık ve güzel göstermeye yardımcı olacaktır.

Doğru bir tercih yapılması halinde küçük bir aksesuar ile bile, çok daha şık ve modern bir görüntü elde ederek dekorasyonda ayrı bir tarz yaratabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz ürün çeşitliliğinin seçmekte zorlanabileceğiniz kadar fazla olması, bu konuda dekorasyon yapacaklara alternatif seçenekler sunuyor.

Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar Hangileridir?

ev için aksesuarlar

Ev için aksesuarlar

Evinizi güzelleştirmek için hangi aksesuarları seçeceğinize karar veremiyorsanız aşağıda sizler için sunacağımız önerilerin oldukça işinize yarayacağına inanıyoruz.

1. Dekoratif Bir Boy Aynası İyi Bir Seçim Olur

dekoratif ayna ile evi güzel gösteren aksesuarlar

Dekoratif ayna ile evi güzel gösteren aksesuarlar

Evinizi güzel gösterecek bir aksesuar arıyorsanız, şık ve dekoratif bir boy aynası tercihiniz arasında olmalıdır. İşleme çerçeveli ve altın tonlarındaki boy aynaları daha çok klasik tarz dekorasyona sahip evler için ayrı bir şıklık sunarken, metalik renkler ise modern dekorasyon tarzının basit ancak önemli bir parçası olacaktır.

Çerçeve detayı bulunmayan aynalar yerine boy aynasına açık alanda hiç yer vermemek, çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden boy aynasının biraz gösterişli olması, dekorasyonunuzun atmosferini değiştirmek için yeterince iyi bir aksesuar seçimi olacaktır.

2. Özel İmalat Sehpalar

özel sehpa ile evi güzel göstermek

Özel sehpa ile evi güzel göstermek

Klasik tarz zigon ve orta sehpaların, dekorasyona fazla bir katkılarının olmadığı önemli bir gerçektir. Doğrudan bir aksesuar olmasa da özel imalat veya kendin yap sehpalar, dekorasyonunuzu zenginleştirecek başlıca ürünlerden biri olabilir.

3. Büyük Tablolara Yer Açın

Büyük tablolar ile evinizi güzel gösterin

Büyük tablolar ile evinizi güzel gösterin

Göze değer bir dekorasyon planı yapmak istiyorsanız, evi güzel gösteren aksesuarlar arasında büyük tablolar iyi bir iş çıkarabilir. Tablo seçiminizi gösterişli ürünlerin yanı sıra, sade ürünlerden yana da yapabilirsiniz.

Aşırı renk karmaşası yerine daha sade renk tonlarının hâkim olduğu bir tablo tercihinde bulunmanız, özellikle duvarlarda karışık renk tonlarında duvar boyaları kullanmışsanız iyi bir seçim olacaktır.

4. Aydınlatma Armatürleri ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

dekoratif aydınlatma armatürleri

Dekoratif aydınlatma armatürleri

Aydınlatma armatürleri aydınlatmanın daha iyi şekilde olmasını sağlayacak bir seçim iken, aynı zamanda bir aksesuar olarak değerlendirilmelidir. Özellikle daha çok dekoratif amaçla üretilen aydınlatma gereçleri, evinizi güzel göstermeye katkı sunacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

5. Duvar Saati Seçeneğinde Farklı Bir Tercih Yapın

Duvar saati ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Duvar saati ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Klasik görüntü sunan duvar saatleri yerine, tercihinizi daha dekoratif ürünlerden yana yapabilirsiniz. Şık ve geniş ölçülerle kullanacağınız ve tasarım açısından sıklıkla bulunmayan bir duvar saati, iç açıcı bir görüntü için ihtiyacınız olabilecek aksesuarlardan biridir. Bunun için özellikle rüstik tarz seçimleri tercih edebilirsiniz.

6. Aksesuarda Vintage Tarzına Dönüş Başladı

vintage dekorasyon

Vintage dekorasyon

Nostaljik tarz genelde klasik dekorasyonlarda tercih edilir olsa da, vintage tarzı aksesuarlara modern dekor çalışmalarında da gönül rahatlığı ile yer verebilirsiniz.

7. Sanatsal Aksesuarları Dekorasyonunuza Katın

Sanatsal Aksesuarları Dekorasyonunuza Katın

Sanatsal Aksesuarları Dekorasyonunuza Katın

Bir evi hatta işyerini güzel göstermek için dekorasyon trendleri arasında her dönemin vazgeçilmezleri arasında sanatsal aksesuarlar yer alır. Küçük sanatsal aksesuarlar, dekoratif özellikleri ile fazlasıyla güzel bir ortam oluşturmak için önemli tercihlerinizden biri olduğunda, dekorasyon çalışmanız ayrı bir atmosfer sunacaktır.

8. Biblolar ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Biblolar ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Biblolar ile Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Dekoratif aksesuarlar arasında en çok tercih edilenler arasındaki biblolar, güzel bir ortam oluşturmak için yardım alabileceğiniz ürünler arasında bulunuyor. Dekorasyonunuz uyumlu boyutlarda farklı figürleri tercih ederek, iyi bir uyum yakalamanız söz konusu olacaktır.

9. Çiçek ve Bitkiler

Çiçek ve Bitkiler ile ev dekorasyonu

Çiçek ve Bitkiler ile ev dekorasyonu

Çalışmalarınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız, yardım alabileceğiniz diğer aksesuarlardan biri de canlı veya yapay çiçek ve bitkilerdir. Bunların her alanda kullanılabilir olması, detaylara farklı güzellikler yansıtmanız için size yardımcı olacaktır.

Salon ya da geniş antreler için canlı ve bakımı kolay saksıda dış mekân bitkilerine yer verebilirsiniz. Küçük alanlarda ise daha çok küçük boyutlu canlı çiçekler iş görür niteliktedir. Ancak bu ürünlerin bakımları ile uğraşmak istemiyorsanız, canlı olup olmadığı belli dahi olmayan yapay ürünleri tercih edebilirsiniz.

Evi güzel gösteren aksesuarlar üzerine öneriler sıraladığımız bu yazımızın ardından dekorasyon açısından evinize bambaşka bir hava kazandırmak için “Huzurlu ev dekorasyonu için 5 öneri” başlıklı içeriğimizi de mutlaka okumanızı öneriyoruz.

BİR CEVAP YAZIN