Bazalt küptaş

Küçük Tuvalet – WC Modelleri ve Dekorasyonu

küçük tuvalet dekorasyonu

Küçük tuvalet (WC) modelleri ve dekorasyonu tuvalet için fazla alanı bulunmayan kişiler tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. Yazımızdaki detaylarla alanınız dar olsa da şık ve kullanışlı bir tuvalet dekore edebilirsiniz.

Her yeriyle ferah bir yaşam alanı oluşturmak için, tuvaletinde dekoratif özellikler taşımasına dikkat etmek gerekir. Özellikle yaşam alanlarında dekorasyonun bir bütünlük sağlaması gerektiğini düşündüğümüzde, bunun önemi daha net ortaya çıkmaktadır. Küçük tuvalet modelleri ile WC dekorasyonununuz kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Misafir tuvaletleri olarak da kullanıma sahip olan küçük tuvaletler için özel olarak tasarlanan modeller sayesinde, bu küçük alanda lüks ve gösterişli bir görünüm yakalamak hiç de zor değildir.

İlham alabileceğiniz küçük tuvalet modelleri arasında, genel dekorasyon tarzınızı yansıtacak birçok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Ancak bunun için, tuvaletin diğer alanlarında da çalışmalar yapmanız faydalı olacaktır.

Küçük Tuvalet Modelleri

Duvar Dekorasyonu

küçük tuvalet duvar dekorasyonu
Küçük tuvalet duvar dekorasyonu

Tuvaletinizde nasıl bir dekorasyon çalışması yaparsanız yapın, öncelikli olarak duvar dekorasyonuna ayrı bir önem vermeniz gerekir. Tuvalet duvar dekorasyonu yaparken dikkate alınması gereken en önemli husus ise hiç şüphesiz suya dayanıklı ürünlerdir.

Su geçirmez özellikte farklı ürünleri, dekorasyonunuzun konseptine uygun bir şekilde duvara uygulayabilirsiniz. Küçük tuvalet duvarlarına seramik gibi malzemelerin yanı sıra, yeni nesil su geçirmez duvar kağıtları da uygulamanız yine şık bir seçim olacaktır.

Tuvalet Tavan Dekorasyonu

Küçük wc tavanı
Küçük tuvalet wc tavanı

Tuvaletler tavan dekorasyonu bakımından en kısıtlı alanlar olarak bilinir. Ancak alan ne kadar kısıtlı olursa olsun, dekorasyonunuzu şekillendirecek basit objelere yer vererek daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar

Tavanda aydınlatma armatürü olarak bile doğru bir seçim yapmanız, dekorasyona önemli bir katkı sağlayacaktır. Bunun dışında tavan süslemelerine yer vererek, dekorasyonda duvar kısmını görsellik açısından zengin hale getirebilirsiniz. Tavanda değerlendirebileceğiniz bir başka seçenek ise, 3D tavan uygulamalarıdır. Bu sayede oldukça ferah bir ortam elde ederek, tuvaletinizin tavanını muhteşem bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Dekoratif Tuvalet Mobilyaları

Küçük tuvalet mobilya seçimi
Küçük tuvalet mobilya seçimi

Kısıtlı bir alan olsa da tuvaletinizde çeşitli mobilyalar kullanmanız kaçınılmazdır. Bunların başında WC dolapları ve aynalar gelir. Alanın uygunluğuna göre tuvalet dolapları ve diğer mobilyalar arasında iyi bir seçim yapmanız, sonuca daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Mobilya seçimiyle beraber dekoratif tuvalet aynaları da yine dikkatle seçilmesi gereken şeyler arasındadır. Özellikle geniş çerçeveli aynalar, neredeyse tüm tuvaletler için önemlidir. Küçük WC modelleri için iyi bir dekora sahip olmak istiyorsanız, mobilya ve ayna eşleşmesinin kusursuz olması mutlaka dikkate alınmalıdır.

Dekoratif Tuvalet  Aydınlatmaları

Wc-tuvalet aydınlatma
Küçük wc – tuvalet aydınlatma

Küçük tuvalet modelleri için tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Özellikle gergi tavan içerisine uygulanacak aydınlatmanın gölge bırakmadan yapılması son derece önemlidir. Tavan süslemesinde gergi tavan tercihiniz değilse, LED spotlar ters tavan bulunan tuvaletler için idealdir.

Şayet tuvalet dekorasyonunda klasik bir tarz uygulamak istiyorsanız, uygun yer olması halinde aydınlatma için klasik duvar aplikleri tercih edilebilir. Klasik aydınlatma armatürleri arasında da alana uygun kullanabileceğiniz onlarca farklı model bulabilirsiniz. Mobilya, musluk bataryaları ve diğer detaylar dikkate alınarak yapılacak aydınlatma seçimi, tuvalet dekorasyonlarında yeterince işe yarar sonuçlar verecektir.

Tarza Uygun Musluk Armatürleri

küçük tuvalet musluk armatürleri
Küçük tuvalet musluk armatürleri

Tuvaletlerde kısıtlıda olsa tüm imkanları iyi değerlendirmeniz, görenleri şaşkına çevirecek bir dekorasyonla sonuçlanabilir. Bunlardan biri de şüphesiz musluk armatürleridir. Modern veya klasik dekorasyonunuza uygun birçok çeşidi bulabilir ve dekorasyonunuzu taçlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonu Üzerine Bilmeniz Gerekenler

Klasik dekorasyonlar için daha çok eskitilmiş tip musluklardan yana tercih yapabilirsiniz. Desen olarak iyi bir tasarımın sağlandığı eskitilmiş tipler, klasik dekorasyonlarla harika bir uyum sağlar. Yine modern dekorasyon çalışmaları içinde metalik renklerle imal edilmiş yeni nesil musluklar, çalışmalarınızı taçlandıracaktır.

Küçük Tuvalet Klozet Seçimi

Ufak wc klozet seçimi
Ufak wc klozet seçimi

Klozet seçimi yaparken dekorasyona uygunluk gözetilirken, bir taraftan da alan genişliğine uygun bir seçim yapılmalıdır. Küçük bir alan için dekorasyon yapıldığından, minimal tarzdaki klozetler bunun için oldukça uygundur.

Diğer yandan tuvalet taşları da halen tercih edilebilir olsa da konfor ve kullanılabilirlik yönünden bunların modası her geçen gün ortadan kalkmaktadır. Klozet seçiminde su tasarrufunun sağlanabilir olması da su faturasından tasarruf etmek için faydalı olacaktır.

Küçük Tuvalet Zemin Kaplaması

3D wc döşeme
3D wc döşeme

Tuvaletlerde zemin kaplamaları için birçok seçenek bulunurken, küçük WC modelleri için ferah bir ortam oluşturmak daha önemlidir. Bu yüzden imkanlar dahilinde gerçeğini aratmayan 3D zemin kaplamaları tercihiniz olabilir.

Yer seramikleri, mermerler ve fayanslarda ortama uygun olması durumunda harika bir seçim olacaktır. Böylelikle zaten dar olan bir alanda ferah bir ortam elde ederek, güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Seramik Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Küçük Tuvalet Duvar Nişleri

Wc duvar nişi yapılması
Wc duvar nişi yapılması

Dekorasyon yaparken evinizin her alanında kullanabileceğiniz gibi, özellikle banyo ve tuvaletlerde duvar nişleri yerinde bir seçim olabilir. İmkân varsa açılacak duvar nişlerinin iç kısmına LED aydınlatmalar yapmak, harika bir sonuca ulaşmanızı sağlayabilir.

Niş Nasıl Yapılır? Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Küçük Tuvalet Modelleri İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Amacınız öncelikli olarak ferah bir ortam elde etmek olmalıdır. Uzun süre kullanılmayacak bir alanda olsa ferah bir ortam oluşturmak, genel dekorasyonla da bütünlük kazanacaktır.

Zemin, duvar ve tavan renkleri arasında doğru uyum sağlanmalıdır. Böylelikle sadece renklerden ilham alarak bile, çalışmanızı daha iyi bir sonuca ulaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Endüstriyel mutfak nedir, nasıl olmalıdır, malzemeleri nelerdir?

Aydınlatma da dahil olmak üzere yapılan dekor çalışmasındaki tüm unsurlar, birbiriyle mutlak bir uyum içinde olmalıdır. Yani dekorasyon konseptine sadık kalınmalı, modern dekorasyonlar için modern objelere yer verilirken klasik çalışmalarda da yine klasik objeler kullanılmalıdır.

Küçük Wc Örnekleri

Küçük tuvalet örnekleri
Küçük tuvalet örnekleri
Küçük Tuvalet Dekorasyonu
Küçük Tuvalet Dekorasyonu
Küçük tuvalet wc
Küçük tuvalet wc
Küçük tuvalet fikirleri
Küçük tuvalet fikirleri
Küçük tuvalet tasarımları
Küçük tuvalet tasarımları
Küçük tuvalet lavabosu
Küçük tuvalet lavabosu

 

Küçük tuvalet içeriğimizin ardından “WC dekorasyon fikirleri” yazımızda yer alan fikirler de ilginizi çekecektir.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir