Modern Tuvalet Özellikleri, Örnekleri ve WC Dekorasyon Fikirleri

wc dekorasyon fikirleri

Modern tuvalet özellikleri, örnekleri ve WC dekorasyon fikirleri sayesinde hali hazırda olan banyonuzu çok daha şık ve alımlı hale getirebilirsiniz. Klasik tuvalet ve banyo tasarımı, küçük banyo tasarımı, lüks tuvalet tasarımı ve modern tuvalet tasarımı üzerine bilgi ve öneriler yazımızın devamında yer almaktadır.

Teknoloji geliştikçe şüphesiz ev modası da aynı hızla gelişiyor. En çok önem verilen dekorasyon alanları genellikle salonlar ve yatak odaları olsa da banyolar da insanların uzun vakit geçirdiği yerler olarak elden geçirilmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar, iyi dizayn edilmiş bir banyonun enerjiyi yükselttiği ve güne iyi başlamaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Özellikle dekorasyonla hiç ilgisi olmayan biriyseniz modern tuvalet özellikleri, örnekleri ve WC dekorasyon fikirleri konusunu araştırıyor olabilirsiniz. İşte modern tuvalet özellikleri, örnekleri ve WC dekorasyon fikirleri

WC Dekorasyon Fikirleri

Evimizin tüm yaşam alanlarını yenilemeyi düşünürken tuvaleti çoğu zaman arka planda bırakıyoruz. WC dekorasyon fikirleri gün içerisinde sandığımızdan daha çok vakit geçirdiğimiz tuvaletlerin daha konforlu olması yönünde bilgiler sunmak amacıyla hazırlandı.

Hoş, zarif ve iyi bir tuvalet tasarımı ile şüphesiz kendimizi çok daha iyi hissederiz. Özellikle evlerimizde bulunan iyi tasarlanmış banyolar ile evin havasını değiştirebilir ve genel olarak daha iyi bir görünüm elde ederiz.

Banyo dekorasyonu, evin en zor dekore edilebilecek alanlarından biridir. Öyle ki, banyo her aksesuarı kaldıramadığı gibi ortaya kötü sonuçlar çıkarmaya oldukça müsait bir alandır. Bu nedenle aksesuarların özenle seçilmesi gerekmektedir. Böylece özellikle küçük banyolarda geniş bir alan görüntüsü verilebilir hem de daha ferah bir alan oluşturulabilir. Örneğin banyo dekorasyonu yapılırken kullanılacak aynanın boyutu büyük bir önem arz etmektedir. Her türlü detay büyük bir titizlikle oluşturulduğunda daha kullanışlı bir alan ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Evin Düzeni Nasıl Sağlanır?

Klasik Tuvalet ve Banyo Tasarımı

Klasik Tuvalet ve Banyo Tasarımı
Klasik Tuvalet ve Banyo Tasarımı

Klasik tuvalet ve banyo tasarımı özellikle ülkemiz göz önünde bulundurulduğunda açık renkli ve minimal olarak ifade edilebilir. Örneğin beyaz fayanslar, beyaz bir halı, yeşil yapraklı büyük bir bitki ve orta boy bir aynı klasik banyo tasarımına oldukça iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Ancak klasik banyo tasarımında dikkat edilmesi gereken aksesuar seçimidir. Aksesuar seçimi en sona bırakıldığında klasik ve minimal tasarımdan çıkıp çizgiyi çok daha başka alanlara kaydırabiliriz. Bu nedenle klasik tuvalet tasarımı sırasında mimarlar çoğu zaman aksesuar seçiminin en başta yapılmasını tavsiye ediyor. Böylece kötü ve uyumsuz görüntülerden kaçınılmış oluyor.

Klasik banyo tasarımı için eski dönem modası olan, ancak son zamanlarda yine akıllara gelen duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Özellikle alaturka bir seçim ile diğer ayrıntıları sade bırakarak oldukça hoş bir banyo görüntüsü elde edebilirsiniz.

Küçük Banyo Tasarımı

tuvalet dekorasyonu
Küçük Banyo Tuvalet Dekorasyonu

Günümüzde özellikle yeni inşa edilen evlerde banyoların çok daha küçük metrekareye sahip olduğu karşımıza çıkıyor. Bu nedenle küçük banyo tasarımı adeta kaliteli ve kullanışlı bir yaşam alanı oluşturma konusunda hayati bir önem taşıyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki, küçük banyo söz konusu olduğunda alanda bulunan eşya sayısını minimuma indirmek gerekiyor. Bunun nedeni rahat hareket edebilmek için boş alan sayısını maksimuma çıkarmak.

Küçük banyo tasarımı konusunda açık renklerden faydalanmak gerekiyor. Koyu renkler, çok daha küçük bir görüntü oluşturduğundan açık ve canlı renk kullanımı küçük banyolara daha ferah bir görüntü kazandırıyor. Küçük banyo içerisine koyacağınız büyük bir ayna alanın çok daha büyük görünmesini sağlayabilir. Ayrıca banyo içerisinde depolama alanından kazanmak için dolapların yüksek yerlere yapılması tavsiye ediliyor. Sade tasarımlardan hoşlanmıyorsanız banyo içerisine birkaç mum, tütsü veya küçük saksılı bitkilerden yerleştirerek dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Küçük Bir Evi Olduğundan Büyük Gösterecek Öneriler

Küçük Tuvalet Modelleri – Küçük Wc Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Lüks Tuvalet Tasarımı

Lüks tuvalet tasarımı
Lüks tuvalet tasarımı

Lüks tuvalet tasarımı, yeni tuvalet tasarımı olarak da adlandırılabilir. Öyle ki günümüzde lüks bir görüntü oluşturmak için artık yerlerde bulunan çeşitli paspaslar veya halılar kaldırılıyor. Paspas kullanımı, artık demode ve alaturka olarak tanımlanıyor. Özellikle desenli paspaslar ve halıların lüks bir görüntü de kesinlikle yeri yok. Paspas kullanmak isteyen kişilerin ise desensiz, açık ve zengin renkli paspaslar kullanması tavsiye ediliyor. Pelüş halılar da son dönemlerde banyolarda yerini aldı. Sahte kürkler ile banyonuzu çok daha dekoratif bir hal getirebilirsiniz. Öyle ki, pelüş halılara gold aksesuarlar ve şık mumlar eşlik edebilir.

Modern Tuvalet Tasarımı

modern tuvalet tasarımı
Modern tuvalet tasarımı – Wc dekorasyon fikirleri

Modern tuvalet tasarımı söz konusu olduğunda mermer desenli fayanslar göz önüne çıkıyor. Mermer desenleri, modern sade ve şık bir görüntü verirken ayrıca banyoya daha ferah bir hava katıyor. Ancak mermer desenlerinin görüntüsünü bozmamak için özellikle duvar üzerinde bulunan aksesuarların ve diğer nesnelerin oldukça dikkatli bir biçimde yerleştirilmesi gerekiyor. Örneğin ortam içerisinde bulunan prizlerin veya aynaların oldukça dikkatli bir biçimde yerleştirilmesi lazımdır. Bütün zorunlu aksesuarlar daha boş bir alan elde etmek için aynı duvar üzerine yerleştirilebilir. Örneğin orta boy bir aynanın altına birkaç priz ekleyebilirsiniz.

Modern tuvalet tasarımı konusunda paspaslar ise nötr bir görüntü oluşturmak için kullanılabilir. Ancak paspaslarda renk seçimi oldukça önemli. Örneğin krem – bej renklerinde fayanslara sahipseniz beyaz renk kullanımı kesinlikle tavsiye edilmiyor. Her ne kadar birbirine yakın renkler olsa da aynı alan içerisinde kullanılmaları zıt bir görüntü oluşturarak dekorasyonu bozuyor. Krem – bej renkli fayanslara sahip olan kişilerin yine aynı tonlarda veya açık pembe – açık turuncu tonlarını tercih etmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Küçük Tuvalet – WC Modelleri ve Dekorasyonu
Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir