Bazalt küptaş

LED Işık Dekorasyon Fikirleri

led ışık dekorasyon fikirleri

LED Işık dekorasyon fikirleri sayesinde yaşam alanlarınıza ışıl ışıl ve son derece özgün bir ambiyans sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Ofis ve yaşam alanlarının dekorasyonuna zenginlik katan LED ışıklar, dekorasyonu daha estetik hale getirdiği gibi aydınlatma için kullanılan enerji maliyetlerini de önemli ölçüde düşürmektedir. LED ışık dekorasyon fikirleri arasında yer alan birbirinden şık öneriler ile dekorasyonunuzu en iyi şekilde tamamlayarak, çalışmalarınızın görsel boyutunu daha ileri taşıyabilirsiniz.

Ev dekorasyonlarında tercih edilen bu tür farklı aydınlatma modelleri, ofis ve büro ortamlarına da ayrı bir şıklık katıyor. Dekorasyonun yapıldığı alana göre farklı olarak tasarlayacağınız LED aydınlatma seçenekleri ile fazlasıyla dekoratif bir görüntü yakalayabilir, hatta aydınlatmayı dekorasyon çalışmanızın merkezinde konumlandırabilirsiniz. LED aydınlatma denildiğinde akla ilk olarak şerit şeklinde olan seçenekler gelse de LED ışığın güç ve cazibesinden yararlanmak için, bu ışığın kullanıldığı farklı dekoratif armatürlerden de yararlanabilirsiniz.

Dekorasyonda LED Işık Kullanımı

led ışıklı ev dekorasyonu
led ışıklı ev dekorasyonu

Mutfaklar İçin LED Işık Dekorasyon Önerileri

led ışık mutfak
Led ışık mutfak

Mutfaklar yemek yemenin yanı sıra evli çiftler için, romantizmin de yaşandığı alanlardan biridir. Yemek odaları ve mutfaklar için aydınlatma yaparken, dağınık tipteki led armatürlerden yararlanarak daha romantik bir ortam oluşturabilirsiniz. Şerit led öğeleri tercih ediyorsanız, aydınlatma renginin kırmızı, eflatun veya mora çalan renklerini tercih etmeniz bu ortamlar için iyi bir seçim olur.

Mutfak dekorasyonunuzu aydınlatma ile taçlandırmak için, mutfak tezgâh ve dolabını da ayriyeten değerlendirebilirsiniz. Mutfak tezgâhınızdan ziyade mutfak dolabınızın altına ve kapaklı iç kısımlarına konumlandıracağınız led aydınlatmalar, daha aydınlık bir ortamın yanı sıra zengin bir dekorasyonu da sizlere sunacaktır.

Yatak Odası İçin Dekoratif LED Aydınlatma

Yatak odalarınızda yine yemek odası veya mutfaklarında olduğu gibi, biraz daha romantizm ağırlıklı bir yaklaşım içinde olmanız gerekir. Bunun için romantizmin renkleri olarak bilinen farklı birçok seçenek bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Granit Mutfak Tezgahları ve Granitin Oluşumu, Hususiyetleri

Yatak odalarınızda alçıpan ve ters tavan işlemlerinin içine konumlandıracağınız eflatun, pembe, mor ve kırmızı tonları gibi renk seçenekleri, yatak odalarınızı daha romantik ve dekoratif hale getirmek için idealdir. Yapacağınız güzel bir ışıklandırma ile yatak odanızda romantizmin dozunu artırırken, şık ve dekoratif bir görüntü de kazanabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda aydınlatma detaylarına ağırlık vermek istiyorsanız, tavan aydınlatmasının yanı sıra duvarlara da önem vermeniz gerekebilir. Duvar diplerinde yerde konumlu olan ve duvara gölgeli bir aydınlatma sağlayan led unsurlar, harika bir dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı olabilir. Alçıpan içerisinde ise led şeritler ve farklı renklerde led spotlar, ortaya farklı zevklere uygun bir görüntünün çıkmasını sağlayacaktır.

Salonlar İçin LED Işık Dekorasyon Fikirleri

led ışık dekorasyonu
led ışık dekorasyonu

Yaşam alanlarının en geniş bölümlerinden biri olan salonlar, aydınlatmanın daha rahat yapıldığı alanlar olduğu gibi biraz daha dikkat gerektiren alanlardır. Televizyonunuz hangi odadaysa, o odaya farklı bir aydınlatma seçeneği düşünebilirsiniz.

dekorasyon ve led ışık
Dekorasyon ve led ışık

Salonlarda şerit led aydınlatma seçeneklerinin yanı sıra, led spot çeşitlerinden de faydalanmanız gerekir. Salonlarda kullanılacak unsurlar, aydınlatmanın tam olarak gerçekleşmesinde eksik kalabilir. Bu eksikliği spot armatürler ile tamamlamanız hem istediğiniz ışığı elde etmenize hem de daha şık bir dekorasyona yardımcı olacaktır.

Oturma Odası

dekorasyonda led ışık
Dekorasyonda led ışık

Salon gibi oturma odasında da biraz daha görselliğe ağırlık vermek, daha iyi bir dekorasyon için ideal olacaktır. Oturma odası ve salonlarınızda avize gibi göbek aydınlatmaları yerine led ve spotlardan yana tercih kullanmanız, dekorasyonda muhteşem bir bütünlük oluşmasını sağlar.

Antre LED Aydınlatma Dekorasyonu

Antreler, misafirlerinizi karşılayacağınız ilk alanlardır. Bu nedenle bu alanlarda aydınlatma için tüm unsurlara yer verebilirsiniz. Bir yandan göbekte şık bir avize konumlandırıp, alçıpan havuzunda renkli şerit LED aydınlatmaları konumlandırabilirsiniz.

Antrede led ve avizeye yer verirken görsellik açısından kristal görünümlü spotları da dekoratif aydınlatmanın bir parçası haline getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Şömine alırken dikkat edilmesi gerekenler
Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir