İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Evi modern gösteren detaylar

 Evi Modern Gösteren Detaylar

Evi modern gösteren detaylar sayesinde siz de yaşam alanlarınıza hayal ettiğiniz görünümleri kazandırabilirsiniz.

Modern görünümlü bir eve sahip olmak için, evin sadece

yapısal nitelikler taşıması yeterli olmayabilir.

Evi modern gösteren detaylar arasında sizin konseptinize uygun bir olabilecek birçok detay arasında

seçim yaparak, hem modern hem de daha dekoratif bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Evi Modern Gösteren Detaylar

modern ev dekorasyonu
Modern ev dekorasyonu

Evinizi daha modern hale getirmek için dekorasyon yaparken, mobilyalardan perdelere ve duvar boyasına kadar farklı detayları dikkate almanız gerekecek. Dekorasyonda modern objelerle yakalayacağınız bir bütünlük, evin yapısal zenginliği ile birleşerek daha modern görünmesine yardımcı olacaktır.

Toprak Tonlarına Vurgu Yapın

Modern görünümlü bir eve sahip olmak için, öncelikli olarak renk seçimi ve renklerin birbiri ile uyumuna karar vermeniz gerekecek. Modern görüntünün temelinde toprak renklerle sağlanan uyum, dekorasyon çalışmasını modern bir şekilde sonuçlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Farklı renk detaylarına da yer vermeniz gereken dekorasyonunuzda, toprak rengi tonlarına ve kısmen haki renklere yer verebilirsiniz. Haki ve antrasit renklerde uyum yakalamanız, sizi amacınıza daha kolay ulaştıracaktır. Özellikle oturma odası ve salonlarınızda bu önerileri dikkate almanız, oldukça fayda sağlar.

Zeminde Ahşaba Yer Verin

Evi modern gösteren detaylar arasında, zeminleri ayrı şekilde değerlendirmek gerekir. Genellikle evlerin zemininde zaten ahşap detaylara yer veriliyor. Ancak kimileri zeminlerde ahşap kaplamalar yerine, farklı ürünler kullanmayı tercih etmektedir. Şayet evinizde ahşap detayları atlıyorsanız, dekorasyonun genelinde de tam manası ile modern bir görüntüden bahsetmekte bir hayli zor olacaktır.

Ahşap Parke Çeşitleri Nelerdir?

İlginizi Çekebilir:  Kapı Yenileme Fikirleri ve Yöntemleri

Perde Seçimi

Modern detayların yer aldığı aydınlık perdeler, bu tip bir dekorasyonda kullanmanız gereken önemli parçalardan biridir. Çok fazla çeşitliliğe sahip olması nedeniyle seçim yaparken zorlanacak olsanız da klasik modellerden uzak durarak, modern ev dekorasyonu için iyi bir tercih yapmış olabilirsiniz. Ayrıca stor perde modelleri, bu konuda daha fazla rahat olmanızı sağlayabilir. Tercihiniz stor perdelerden yana olacaksa, mutlaka dekorasyonla tam uyum sağlaması şarttır. Aksi halde evinizi istemeyeceğiniz bir ofis havası katabilirsiniz.

Fon Perde ve Kumaşı Nasıl Olmalıdır? 10 + Tavsiye

Sanat Ürünleri

Modern sanatın temsilcisi olan biblo ve tablo gibi farklı seçenekleri de dekorasyonunuzda değerlendirebilirsiniz. Burada da seçim yaparken çok karmaşık yapıya sahip ürünler yerine, daha sade sanat eserlerinden yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir.

Siyah-beyaz sade bir yüz tablosu, renk karmaşasından uzak hayvan veya doğa tabloları bu konuda size yardımcı olacaktır. Biblolarda ise antre veya salon gibi alanlara uygun boyutta tercih yapabilirsiniz. Kitaplık ya da farklı bir alanda değerlendirmek için ise, küçük boyutlu  biblo çeşitlerine yer vermeniz gerekecektir.

Mutfaklarda Modern Detaylar

Evi modern gösteren detaylar
Evi modern gösteren detaylar

Yaşam alanlarımızda en fazla vakit harcadığımız yerlerden biri olan mutfaklar, modern dekorasyonun dışında tutulmaması gereken alanlardır. Mutfağınızda da modern bir tasarıma yer vermeli, kullanılan ürünlerin de buna uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Klasik beyaz eşyalar yerine modern yapılar için tasarlanmış oldukça ergonomik beyaz eşyalar, sadece ergonomik olmakla kalmayıp dekorasyonunuza da inanılmaz bir katkı sağlayacaktır.

Mutfak Adası Modelleri – Modern Mutfak Adaları

Diğer Tavsiyeler

Modern ev dekorasyonu için bu ayrıntıları dikkate alırken, ışıklandırma ve canlı bitki kullanımı da ihmal etmemeniz gerekir. Canlı bitki konusunda abartıya kaçılmamalı, mümkün olduğunca minimal yapıda bakımı kolay bitkilere dekorasyonunuzda yer açmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Konsept Tasarım Nedir? Çağdaş ve Minimalist Tasarım Konsepti Örnekleri

Aydınlatma çalışmalarında ise rengârenk LED ışıklar ve spotlar, çalışmanın karmaşık bir yapıya dönüşmesini sağlayacaktır. Bunun yerine modern tasarlanmış görüntüye sahip aydınlatma armatürleri ve beyaz ile beyaza yakın aydınlatma seçenekleri tercih edilmektedir.

Tüm bunları yaparken ürünler arasında renk geçişinin birbirine yakın olması ve sadece bir alanı odak nokta yaparak bu alanda keskin bir renk değişikliğine gitmeniz, modern görüntüyü daha iyi yansıtacaktır.

Evi modern gösteren detayları derlediğimiz bu içeriğimizin ardından “Yazlık Ev Dekorasyonu” başlıklı makalemizi de okumak isteyebileceğinizi düşünüyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir