mermer yemek masası

Mermer Yemek Masası Modelleri

Mermer yemek masası neden tercih edilmelidir, avantajları nelerdir ve dezavantajları var mıdır gibi sorulara yazımızda cevap arayacağız.

Öncelikle mermer taşının diğer doğal taşlara oranla çok daha sağlam olduğundan, dekoratif bir görünüm sunması sebebiyle kullanım alanlarının çokluğundan bahsedebiliriz.

Modern ve şık görüntüsü sebebiyle de özellikle masa modellerinde tercih edilmektedir.

 

Modern Mermer Masa / Yemek Masası

Modern mermer masa

Modern mermer masa takımı

Minimal dekorasyonları seviyorsanız ve evinizde buna uygun olarak minimalist bir yaşam tarzı benimsediyseniz eğer, mermer masalar tam size göre. Sade ve şık görüntüsüyle neredeyse evinizin tüm dekorasyon ihtiyacını karşılayacak kadar zarif bir duruşa sahiptir.

Mermer Mutfak Masası

Mermer mutfak masası

Mutfak Mermer Masa Takımı Modelleri

Bu noktada iki seçeneğiniz vardır. İlki gerçek bir mermer masa mı tercih edeceksiniz yoksa mermer görünümlü bir masa mı? Öncelikle buna karar vermelisiniz. Bizler, sizlere karar vermenizde yardımcı olacak bilgileri elbette vereceğiz. Hatta ve hatta bunları maddeler halinde sıralayacağız.

 1. Mermer masalar ağır yapıdadır. Mermer masaları temizlik yaparken yahut başka bir durumda kaldırabilecek bir güce sahip değilseniz, çok daha pratik bir masa tipi seçmeniz bizim sizlere önerimizdir. Mermer masalara karşı özel bir tutkunuz söz konusu değilse kendinizi yormaya gerek yok diye düşünmekteyiz.
 2. Genel manada mermer masalar, mutfak masaları için çok da kullanışlı değildir, bunu da ayrıca belirtmek gerekir. Her şeyden ziyade sadece bu bilgi doğrultusunda mutfaklarınızda mermer görünümlü masalar tercih etmeniz çok daha sağlıklı ve yerinde bir karar olacaktır. Tabii ki, yine de son karar sizlerin.
İlginizi Çekebilir:  Şömine alırken dikkat edilmesi gerekenler

Mermer Salon Masası

Mermer salon yemek masası

Mermer salon yemek masa takımı

Mermer yemek masası salonlar için en uygun seçenektir. Salonunuzda şık bir salon yemek masası istiyorsanız eğer, mermer masalar tam da buna uygun masa tiplerindendir. Salonun renklerine uygun olarak tercih edilen mermer masalarla, hoş ve zarif bir salon havası yakalamak çok kolay. Dekorasyonu ile göz kamaştıran, harika bir salona sahip olmayı kim istemez ki, öyle değil mi?

Yuvarlak Mermer Yemek Masası

Yuvarlak mermer masa

Yuvarlak mermer masa

O büyük sofralar genellikle dikdörtgen masalarda gerçekleştirilir. Peki ya güzel ve sıcak bir kahveyi nerede içebiliriz? Tabii ki mermer yuvarlak masalarda. Rahatlığı ve eşsiz görüntüsü ile kahve ve çay sohbetleriniz için birebir şıklıkta bir tercih olacaktır. Çoğunlukla kafelerde bu modeller tercih edilmektedir.

Mermer Yemek Masası Ayakları

Mermer yemek masası ayakları

Mermer yemek masası ayakları

Ah şu masalar ve ayakları… ciddi bir sorun gibi duruyor öyle değil mi? Fakat çözümü de çok basit. Ağır mermer taşını taşıyabilecek bir malzeme söz konusu. Üstelik bu malzeme ile yapılmış ayaklar sayesinde estetik görüntüden de taviz vermek zorunda kalmayacaksınız, nasıl mı? Metal ayaklı mermer masalar sayesinde. Düz metallerin boyanabiliyor olmasıyla birlikte renk konusunda da oldukça özgürsünüz.

Krom Ayaklı Mermer Masa Modelleri

Elegant stiller için çoğunlukla krom kullanılmaktadır. Dupduru ve bir o kadar da etkileyici bir görüntü arzu ediyorsanız, mutlaka krom ayaklı mermer masaları incelemelisiniz.

Mermer yemek masası kullanımı noktasında ufak ama oldukça etkili tavsiyelerimiz olacaktır. Peki nedir bu tavsiyeler?

Mermer Yemek Masası Seçiminde Püf Noktalar

Mermer yemek masası nasıl seçilir

Mermer yemek masası takımı nasıl seçilir

Doğru seçimler doğru dekorasyon ve neticesinde huzurlu bir ev demek değil midir? Yaşam alanlarımız olan evler hakkında en doğru seçimleri yapmak hakkımızdır elbette. Bunun için biraz yardım almak fena olmayacaktır. O halde bizi takip edin.

İlginizi Çekebilir:  Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Olur? Minimalizm Nedir?

MERMER YEMEK MASASI SEÇİMİNDE PÜF NOKTALAR

 1. Öncelikli olarak şunu söyleyelim; eğer zaten bir mermer yemek masasına sahipseniz lütfen dikkat kesilin. Bu durumda runner yahut suple kullanmamanızı öneririz. Zira bu görüntü açısından estetik bir izlenim vermeyecektir.
 2. Mermer yemek masanız varsa, yemek takım setinizi de masaya uygun olarak belirlemeniz gerekir. Zira, bu şık masaya absürt duran bir yemek takım seti kullanmamak gerekir. Örnek vermek gerekirse, kontrast renkler kullanabilirsiniz diyerek, beyaz mermere siyah yemek takımı kullanmanızı önerebiliriz. Gayet şık ve modern bir görüntü oluşacaktır.
 3. Mermer yemek masası tercihlerinde renk seçiminden ziyade ayaklarda kullanılan malzeme tercihi çok daha önemlidir. Peki niye? Şöyle ki; sizlere daha önce de bahsetmiştik. Eğer yemek masasında halis mermer taşı kullanıldıysa, masanın tüm yükünü taşıyacak olan ayakların da en az taş kadar güçlü olması gerekmektedir. İşte bu sebepten ayakların hangi malzemeden yapıldığı oldukça önemlidir. Bununla alakalı bir ek tavsiye vermek isteriz. Mermer yemek masaların ayakları için asla ahşap kullanılmamalıdır. Bu doğrultuda bir isteğiniz varsa en uygun seçenek ahşap yemek masası modelleriyle ilgilenmeniz olacaktır. Kütük Mutfak Masası ile Mutfaklarınızda Otantik Bir Görünüm Oluşturun
 4. Evinizde avangart stili hakimse, düz ve sade bir masa sizin ev stilinize uygun olmayacaktır. Bunun yerine mermer masalarda, masa ayağı krom görünümlü bir masa tercih etmeniz gayet yerinde olacaktır.

Mermer Masalar Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Mermer yemek masası genel olarak her alanda kullanılabilir. Açıkçası bu tamamen zevk meselesidir. Bazısı evinde tercih etmez, ofisi için daha uygun bulur. Bu anlamda mermer masaların herhangi bir alan kısıtlaması yoktur. Dekorasyon niteliğinde her mekanda ve alanda tercih edilmeye müsaittir. Bununla birlikte şıklığını konuşturduğu ve çok daha yakıştığı mekanlar da vardır. Özellikle tercih edildiğinde ortama ayrı bir hava kattığı bazı alanlar vardır. Peki bu alanlar nelerdir, nerede çokça kullanılır ve kullanıldığı alana da oldukça yakışır? Buyurun tüm bu soruların cevaplarına:

 1. Evler
 2. Ofisler
 3. Kuaförler
 4. Stüdyolar
 5. Kafeler
İlginizi Çekebilir:  Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?

Mermer masa modelleri en çok kafelerde kullanılmaktadır. Neden bu tip işletmelerde sıklıkla kullanıldığına değinelim:

Mermer Masaların Kafelerde Kullanımı

Kafeler bildiğiniz üzere en çok ziyaret edilen işletmelerdendir. Tercih edilmesinin bir numaralı sebebi de muhteşem bir dekorasyona sahip olmasıdır. Hangimiz hoş bir atmosfere sahip kafede sevdiklerimizle birlikte bir şeyler yiyip içip vakit geçirmek istemeyiz ki? Bu durumda, dekorasyonun kafeler için çok önemli olduğunu kabul edebiliriz. Kafe içerisindeki eşyaların yapım malzemeleri de belirlenen konsepte göre değişkenlik gösterir.

Esasında işin tüm sırrı buradadır. Peki mermerler ne açıdan kafelerde avantaj sağlar? Hemen cevaplayalım. Kafelerin konsepti sakin ve huzur dolu bir atmosfer ise mermer yemek masası modellerin tercih edilmesi en akıllıca karar olacaktır. Pek çok konsepte uyum sağlamasının yanı sıra, bir de kolay temizlenebilir özelliği onu cazip bir seçenek haline getirmektedir.

Mermer Yemek Masa Modelleri

Mermer gibi çok nadide ve kullanışlı bir taşı ev dekorasyonunuzda değerlendirmek isterseniz, önceliği “masaya” vermenizi önermekteyiz. Bu taş ile masalar muhteşem bir kombinasyon yakalamaktadır. Başka bir üründe böylesi kombinasyonu yakalamak çok zor. Sizlerde dekorasyonda mermer kullanımında karar kıldıysanız, bunu mermer masa takımı modelleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Mermer Yemek Masası Görselleri

Mermer Yemek Masası Modelleri

Mermer Yemek Masası Modelleri

Beyaz Mermer Yemek Masası

Beyaz Mermer Yemek Masası

Yuvarlak Mermer Masası Modelleri

Yuvarlak Mermer Masası Modelleri

Modern Mermer Yemek Masası

Modern Mermer Yemek Masası

Şık mermer yemek masası modelleri

Şık mermer yemek masası modelleri

Yazıyı Oylayın

BİR CEVAP YAZIN