Cam Kapı Modelleri ile Evlerinizi Karakteristik Bir Alana Dönüştürün

Cam kapı modelleri

Cam kapı modelleri, son zamanların en çok tercih edilen ve beğenilen kapı modelidir. Klasik ahşap kapı görünümünden uzak bir yapıdadır.

Cam kapı modelleri vasıtasıyla evlerinize şıklık katabilirsiniz. Daha modern daha farklı ve daha ferah bir görünüme sahip olmak istiyorsanız cam kapı modelleri sizler için bu anlamda en uygun tercih olacaktır.

Cam kapı modelleriyle ilgili bilmeniz gereken ve öğrenmek istediğiniz her kullanışlı bilgiyi sizlere ulaştırmak adına, en çok tercih edilen modelleri bu yazımızda derledik. Keyifle okurken, faydalı olması dileğiyle. Gelin hep beraber tüm detaylara hâkim olalım.

Cam Kapı Nerelerde Kullanılır?

Cam Kapı Modeli
Cam Kapı Modeli

Herkesin bildiği üzere kapılar iki kategoriye ayrılır. Bunlar; iç kapılar ve dış kapılardır. Dolayısıyla iç kapıya uygun kapı modelleri farklıdır ve aynı şekilde dış kapıya uygun olan kapı modelleri de farklıdır. Bu sebepten; cam kapı nerelerde kullanılır, iç ve dış kapılar için herhangi bir kullanım önerisi var mıdır? Tüm bu sorulara yanıt arayacağız.

Cam kapı modelleri sıklıkla dershaneler, eğitim kurumları, ofisler vs. gibi daha elegant havaya sahip alanlarda kullanılmaktadır. Bu tarz yerlerde gerçekten harika bir görüntü verir. Aynı zamanda da kullanışlıdır. Evlerde ise kullanımının öncelikli sebepleri vardır. Bunlardan biri, bir odayı diğerinden ayırmaktır. En rahat ve pratik yöntemlerden biridir söz konusu bu yöntem. Hem evinizin ferah görüntüsünden taviz vermemiş olursunuz hem de istediğiniz oda düzenlemesini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çok da zarif bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir:  Kartonpiyer ve Stropiyer Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Konu eve gelmişken bir de şundan bahsetmek yerinde olacaktır; cam kapıların kullanımı genellikle iç kapı modellerinde tercih edilmektedir. Dış kapılar için fazla uygun bir yapıya sahip değildir. Zira yağmur, kar ve daha farklı şiddetli doğa olaylarına karşı dayanıklılığı düşük olmaktadır. Aynı sebepten de güvenlik zafiyeti doğurabilir. Güvenlik ve konfor bakımından, dış kapılarınızda çelik kapı kullanmanız çok daha akılcı bir tercih olacaktır.

Bu konuyu açıklığa kavuşturduğumuza göre tekrar evimizdeki kullanım tercihlerine geri dönelim. Odaları ayırmak için ya da banyo camlarında ve cam kapı modelleri arasından en doğru modeli birlikte seçebiliriz. Zira, cam kapılar kendi içlerinde; şeffaf ve buğulu camlar şeklinde seçeneklere ayrılmaktadır. Ofis gibi çalışma alanlarında genellikle buğulu camlı kapılar tercih edilmekle birlikte, evlerde ise büyük oranlarda düz beyaz cam kapılar tercih edilmektedir. Bizlerin de sizlere önereceği model budur.

Cam Kapı Modellerinin Kullanım Alanları

Cam kapı modelleri genellikle dekorasyon kapsamlı kullanılmaktadır. Görüntü bakımından hoş durması sebebiyle birçok farklı konumda kullanımı tercih edilir.

Bahçe Cam Kapı Modelleri

Cam bahçe kapısı
Cam Bahçe Kapısı – Cam Kapı Modelleri

Daha önce de bahsetmiştik. Bahçelerin güzel yeşilliğini ve doğal atmosferini her an, evinizde otururken bile görebilmeniz için ideal bir tercih olacaktır. Cam bahçe kapıları için genel olarak şeffaf yahut beyaz cam kapılar tercih edilir; fakat tercihen özel zevklerinize uygun olarak farklı renklerde ve desenlerde cam kapıları da tercih edebilirsiniz.

İşlemeli Salon Cam Kapı Modelleri

İşlemeli Salon Cam Kapı
İşlemeli Salon Cam Kapı

Buralarda kullanılan cam kapılar, çoğunlukla odalar ile salonu bölmek ve aynı zamanda dekorasyon unsuru olarak kullanılır. Diğer alanlarda kullanılan cam kapılara göre burada kullanılan cam kapılar daha çok desenli ve renklidir. Farklı motiflerin bir arada kullanıldığı bir alandır.

Balkon Cam Kapı Modelleri

Cam balkon kapısı
Cam balkon kapısı – Cam Kapı Modelleri

En fresh yöntemlerden biridir. Balkonla salonu ayırmak isterseniz, beyaz ve ince desenli cam kapılar en doğru tercihlerden biri olabilir.

İlginizi Çekebilir:   Evi Modern Gösteren Detaylar

Kış Bahçesinde Cam Duvar ve Kapılar

Kış bahçesi cam duvar
Kış bahçesi cam duvar

Kış bahçeleri tatlı ve nazik bir havaya sahiptir. Bu alanları kaba bir görünüşle değil de yine aynı incelik ve tatlılıkta birbirinden ayırmak için kullanılacak en hoş yöntem cam kapı ve duvarlarıdır.

Yazlık Alanlarda Cam Kapı Kullanımı

Yazlık ev cam kapı
Yazlık ev cam kapı

Yazın sadeliği ve güzelliğin bilen bilir. Bu sade güzelliğe bir çelik kapı elbette ki hoş durmayacaktır. Cam kapılar şık görüntüsü sayesinde, yazlık ortamın dokusu ile uyum sağlayacaktır.

Çepeçevre Cam Kapı Uygulaması

Çepeçevre cam kapı uygulaması
Çepeçevre cam kapı uygulaması

Cam kapı modelleri bütüncül bir tasarım anlayışında daha şık duracaktır. İsminden de net bir şekilde anlaşıldığı gibi, bir bütün olarak baştan aşağı cam kapı uygulanır. Filmlerden aşina olduğumuz o büyük camdan evlerden birine sahip olmak isterseniz, bu yöntemi benimseyebilirsiniz. Çoğunlukla beyaz, şeffaf camlar tercih etmeniz de naçizane tavsiyemizdir.

Yatak Odasında Sürgülü Cam Kapı

Yatak odası sürgülü cam kapı
Yatak odası cam sürgülü kapı modelleri

Yatak odasında kullanılır. Farklı renkler ve motifler bu alanda tercih edilebilir. Aynı zamanda sürgülü kapı modelinin benimsenmesiyle birlikte, konfor da yakalanabilir.

Cam Kapı Modelleri Nelerdir?

İç kapı cam modelleri içinde pek çok çeşit bulunmaktadır. Modellerine göre de değişkenlik gösteren, kullanım alanları farklılaşan cam kapıların birkaç modeli şöyledir:

Sürgülü Cam Kapı Modelleri

Kullanımı en kolay modellerden biridir, sürgülü cam kapı modelleri. Tercihinize göre, eğer odanın içinin dış taraftan görünmesini istemiyorsanız, buğulu cam kapı modellerini de tercih edebilirsiniz. Odaları birbirinden ayırmak için evde, ofiste, istediğiniz her alanda sürgülü cam kapı modellerini kullanabilirsiniz.

Model olarak, sadece tek bir motif değil, çok çeşitli desenli ve motiflere sahiptir ve bunun yanında cam kapılar renklendirilebilir. Bu sayede tek bir kapı seçimiyle evinizin havasını büsbütün değiştirebilme imkanına sahipsiniz.

Amerikan İç Kapı Cam Modelleri

Amerikan kapı modelleri, dekoratif amaçlı kullanılan bir modeldir. İç kapı modellerindendir ve çoğunlukla mekânın görüntüsünü iyileştirmek için desen ve şekiller ile oluşturulan cam kapılardandır.

İlginizi Çekebilir:  Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonu Üzerine Bilmeniz Gerekenler

Cam Kapılarda Desen ve Motifler

Daha önce de bahsetmiştik. Cam kapıların çok farklı ve çeşitli desenleri, motifleri vardır. Kapılarda estetik ve modern bir görüntünün kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Birbirinden estetik desen ve motiflerle sizin de evinizin havasını değişsin, ne dersiniz? Capcanlı renkler, birbirinden farklı desenler derken kafanız iyiden iyiye karışmış olabilir.

Fakat endişelenmeyin. Ayrıca aceleci de davranmayın. Yazımızda yer alan tavsiyeler doğrultusunda hareket ederek ve paylaştığımız görselleri inceleyerek; en doğru deseni ve zevkinize uyan en güzel rengi seçeceğinize eminiz.

Cam Kapılara Genel Bir Bakış

Cam kapılar, dekorasyon açısından oldukça elit bir görüntüye sahip olmasıyla birlikte, kalite ve kullanımı bakımından da oldukça efektif bir üründür. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kullanılacak alan tercihine göre, cam kapıların mekanizmaları değişkenlik göstermektedir.

Evinize taze bir hava katmak istiyorsanız ve bunu evin parçası olan bir ürün ya da eşya ile yapmak istiyorsanız, cam kapılar bunun için en uygun tercihtir.

Her bütçeye uygun, çeşit çeşit cam kapılarla artık eviniz bambaşka bir atmosfere sahip olacak. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Evinize en uygun türü belirlemek ve model konusunda seçim yapmak. Geriye ise zevkinize uygun deseni ve yine beğeninize uygun rengi belirlemek kalıyor…

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir