İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
En Kullanışlı Banyo Fayansları

En Kullanışlı Banyo Fayansları Nelerdir? Banyo Fayans Renk Seçimi

En kullanışlı banyo fayansları güzel görünümlerinin yanı sıra birçok açıdan konfor da sağlamaktadır. Bu yazımızda banyo fayans renk seçimi, küçük banyoda fayans seçimi gibi önemli konular hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Fayans Seçimi

Banyolardır, şüphesiz evin en çok zaman geçirdiğimiz yerlerinden biridir. Düzgün dizayn edilmiş bir banyo insanlara mutluluk hissi verir. Ayrıca banyonun kullanışlı olması da en önemli etkenlerden biridir. Hal böyle olunca birçok kişi en kullanışlı banyo fayansları nelerdir? Banyo fayans renk seçimi konusunu araştırmaktadır. Peki en kullanışlı banyo fayansları nelerdir? Banyo fayans renk seçimi nasıl yapılmalıdır?

Küçük Banyoda Fayans Seçimi

Küçük Banyoda Fayans Seçimi
Küçük Banyo İçin En Kullanışlı Banyo Fayansları

Artık evler eskiye oranla daha düşük metre kareli olarak tasarlandığından haliyle banyoların boyutları da küçülüyor. Küçük banyolara sahip olan kişiler bu alanları daha geniş ve ferah göstermek için küçük banyoda fayans seçimi konusunu sık sık araştırıyorlar. Öyle ki küçük banyolara fayans seçmek oldukça zor. Peki küçük banyoda fayans seçimi nasıl olmalıdır?

Mimarlar, küçük banyolarda daha boş ve kullanılabilecek alan oluşturmak için mutlaka minimalist tasarımlardan faydalanılması gerektiğini söylüyorlar.

Banyo içerisinde geniş ve ferah bir alan dizayn etmek için açık renkli fayanslar kullanılabilir. Örneğin beyaz, bej, ekru ve açık gri tonları küçük banyolar için ideal fayans modelleri arasında gösterilebilir.

Bunun dışında daha renkli bir kişiliğiniz bulunuyorsa açık yeşil, yavru ağzı gibi renk tonları da küçük banyonuza hoş bir hava katmak için tercih edilebilir. Ancak tüm fikirler küçük banyoların çok fazla doldurulmaması konusunda birleşiyor. Örneğin küçük bir banyoya sahip kişiler banyo içerisine hem küvet hem de duşa kabin koymaktansa yalnızca birinin koyulması gerektiğini söylüyor. Depolama alanlarının ise banyoyu ferah göstermesi için yüksek alanlara koyulması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri

En Kullanışlı Banyo Fayansları

en kullanışlı banyo fayansları
En kullanışlı banyo fayansları

Bir banyo dekorasyonunda fayans seçimi şüphesiz en zor noktalardan biri. Artık geçmişte olan moda akımlarından ziyade insanlar en kullanışlı banyo fayansları modellerine yöneliyorlar. Hal böyle olunca banyo modası da günden güne değişiyor.

Herkesin zevkli farklı. Bu nedenle fayansların doğru aksesuarlar kullanılarak istenen tarzlara dönüştürülmesi için her daim sade seçimler yapılması tavsiye ediliyor. Renk seçimi ise tamamen kişiye bağlı. Ülkemizde en çok tercih edilen fayans renkleri arasında beyaz ve bej gibi açık renkler yer alıyor.

Bu renkler hem banyoları daha temiz hem de daha ferah gösteriyor. Ancak daha gotik ve havalı bir tarz elde etmek için lacivert, siyah ve kahverengi gibi fayanslar da son dönemde revaçta. Koyu renkli fayanslar banyo içerisinde fazla kir göstermiyor. Bu nedenle özellikle oldukça yoğun bir hayatı olan kişiler tarafından tercih ediliyor.

Ancak koyu fayansların üzerinde ne yazık ki herhangi bir halının hoş durmadığı söylenebilir. Özellikle açık renkli ve tüylü halılar koyu renkli fayanslar üzerinde hoş durmuyor. Ancak koyu renkli halı seçimleri yine koyu renkli fayanslar ile bir takım haline getirilebilir. Ayrıca koyu renkli fayansların genellikle geniş banyolarda kullanılması tercih ediliyor. Çünkü küçük banyolara yapılan koyu renkli fayans seçimleri banyoları daha küçük gösterilebiliyor.

Banyo Fayans Renk Seçimi

fayans renk seçimi
Banyo Fayans renk seçimi

Banyo fayans renk seçimi tamamen banyonun boyutlarına ve tasarımına göre yapılması gereken bir şeydir. Geniş bir banyoya sahip olan kişiler banyo fayans renk seçimi konusunda dar bir banyoya sahip olan kişilere göre çok daha şanslıdır. Çünkü önlerinde çok daha büyük bir renk skalası bulunmaktadır.

Geniş banyoya sahip olan kişiler istediği renk seçimini yapabilir. Ancak kötü bir görüntü oluşturmamak için renklerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin siyah ve beyaz veya pembe ve beyaz renkleri tercih edilebilir. Küçük banyoya sahip olan kişiler ise yukarıda da bahsedildiği üzere tercihlerini daha açık renklerden yana kullanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Lambader Modelleri ve Çeşitleri, 38 Farklı Model

Banyo fayans renk seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir nokta da duvar rengidir. Fayanslar ve duvar renklerinin de birbirleriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Örneğin fayanslarınız koyu renkli ise banyoyu karanlık ve küçük göstermemek adına duvar rengi mutlaka açık renkli olmalıdır.

Son dönemlerde moda olan şeylerden biri de desenli duvar kağıtlarıdır. Oldukça hoş görünseler de yanlış fayans seçimi ile desenli duvar kağıtları kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Desenli bir duvar kâğıdı seçimi yapılacaksa, fayans seçimi mutlaka düz bir renkten yana olmalıdır. Ayrıca duvar kâğıdı ve fayans rengi de uyumlu olmalıdır. Örneğin mavi desenli bir duvar kâğıdı kullanılacaksa fayans seçimi beyaz veya siyah renkten yana yapılmalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir