İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
evi zengin gösteren boya renkleri

Evi Zengin Gösteren Boya Renkleri

Evi zengin gösteren boya renkleri arasında tercih yaparken, genel dekorasyon tarzı mutlaka dikkate alınması gereken unsurlardan biridir. Doğru renk seçimi yaparak hem ferah bir yaşam alanına sahip olabilir, hem de dekorasyon açısından zengin bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Duvar ve tavan boyası seçiminin doğru yapılması, sağlayacağı ferahlık ile insan üzerinde stresin etkilerini de azaltacak önemli etkenlerden biridir. Aile bireylerinin zamanının önemli bir kısmının evde geçtiği düşünüldüğünde, ferah bir ortam oluşturmanın psikoloji üzerindeki etkileri daha iyi anlaşılacaktır.

Evi Zengin Gösteren Boya Renkleri Hangileridir?

Evi zengin gösteren boya renkleri üzerine sizlere son derece detaylı bir içerik hazırladık.

Açık Başak Sarısı

açık başak sarısı ile evi zengin gösteren boya renkleri
Açık başak sarısı ile evi zengin gösteren boya renkleri

Koloniyel mimarinin yansıtılması gereken alanlar için en iyi tercihlerden biri, açık başak sarısı rengidir. Birçok farklı renk ve mobilyalar ile uyumlu bir renk olsa da bu rengin en iyi uyum sağladığı renkler, ahşap ve kahverengi tonlarıdır.

Zengin bir görüntü istiyorsanız, duvar ve tavanlarda bulunan çıkıntılı alanlara beyaz dokunuşlar yapmanız iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Gümüş Grisi

gümüş grisi
Gümüş grisi

Evi zengin gösteren boya renkleri arasında doğrudan ana renkler yerine, geçiş renkleri daha modern bir görüntü sunar. Bunlardan biri olan gümüş grisi, özellikle ahşap detaylar ile harika bir uyum sağlayacak renkler arasındadır.

Bir yandan aydınlık bir yandan ise modern bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, metal gri bunun için en iyi seçeneklerden biridir. Yaşam alanınıza klâs bir görünüm kazandırabileceğiniz metal grisi, özellikle koyu ahşap mobilyalar ve zeminler ile harika bir uyum sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Avukatlık Ofisi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Gri ve Lila Kombini

gri lila renk kombini zengin gösteren renkler
Gri lila renk kombini zengin gösteren renkler

Küçük alanları daha geniş göstermekle birlikte kullanıldığı alanlarda ferah bir görüntü sağlayan gri ve lila renk kombinasyonu, klasik olarak görülse de aslında doğru bir dekorasyon ile modern bir çizgi sunuyor.

Evinizde tarz bir hava oluşturmak için tercih edeceğiniz bu renkler, duvar tabloları ve açık renkli ev tekstil ürünleri ile inanılmaz bir şıklık yakalamanızı sağlayacaktır.

Yanık Portakal

yanık portakal rengi ile zengin evler
Yanık portakal rengi ile zengin evler

Zengin gösterişli bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz renklerden biri de yanık portakal rengidir. Ancak bu rengi dekorasyonda kullanmak biraz daha zordur. Çünkü yapılacak basit bir dekorasyon hatası, rengin tüm cazibesinin kaybolmasına ve strese sokacak bir sonuca ulaşmanıza neden olabilir.

Yanık portakal kullanırken ev tekstil ürünlerinizde dikey çizgilere yer vermeniz ve dekorasyonun hiçbir yerinde, kesinlikle fazla koyu renkli objelere yer vermemeniz gerekir.

Tütün Rengi

tütün rengi
Tütün rengi

Açık tütün rengi, gün ışığında muhteşem bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacak önemli bir geçiş rengidir. Kısmen siyah veya koyu renkli mobilyalara ve dekorasyon objelerine yer vermeniz, bu renk ile zengin bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Açık tütün rengi kullanırken dekorasyonda kalabalık objelerden uzak durmalı, mümkün olduğunca sade ve minimal ürünlere yer vermelisiniz. Özellikle küçük odalarınızı daha ferah gösterecek bu renk, küçük odaları geniş gösteren dekorasyon önerileri arasında yer alıyor.

Pudra Pembesi

pudra pembesi evi zengin gösteren boya renkleri
Pudra pembesi evi zengin gösteren boya renkleri

Mimaride Chis stilin önemli renkleri arasındaki pudra pembesi, evi zengin gösteren boya renkleri arasındadır. Küçük alanlara rahatlıkla uygulayıp olumlu sonuçlar alabileceğiniz bu renk, geniş alanlarda da ayrı bir cazibe sunmaktadır.

Kurşun Rengi

kurşun gri boya rengi
Kurşun gri boya rengi

Duvar boyası olarak ideal bir alternatif sunan renklerden biri olan kurşun rengi, bej ve süt beyaz detayları duvarlarında taşımak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Bir tuval görüntüsünde farklı her ortamda sadeliğin simgesi olarak kullanılabilecek bu renk, özellikle modern dekorasyon çalışmalarının önemli bir parçasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri (Resimli)

Kömür Mavisi

kömür mavisi
Kömür mavisi

Son olarak kömür mavisi de zengin görünümlü yaşam alanlarına sahip olmak için kullanabileceğiniz renklerden biridir. Bu renkte tıpkı portakal yanığı gibi dikkat gerektiren renklerden biridir. Kömür mavisi kullanmayı tercih ederseniz, açık renkli mobilyalar tercihiniz olmalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir