İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Bahçe seramik modelleri

Bahçe Seramik Modelleri Vasıtasıyla Bahçelerinizin Çehresini Değiştirin

Bahçe Seramik Modelleri

Bahçenizdeki havayı bütünüyle değiştirecek, dış mekanlarınızı gösterişli bir hale sokacak bahçe seramik modelleri konusunda bilgi vereceğiz. Çoğu kişi sahip oldukları dış mekanlardan en iyi şekilde yararlanamamaktadır. Halbuki ufak dokunuşlarla bu alanları görsel açıdan ve kullanış bakımından işlevsel hale getirmek gayet mümkündür. Bahçe seramikleri yer döşeme konusunda önemli bir rol üstlenmektedir. Geniş model seçeneği ve geniş renk skalası sebebiyle seramikler çokça tercih edilmektedir. Önceleri bahçe yer döşemelerinde traverten yer döşemeleri daha çok tercih edilirken, günümüzde ise bahçe seramikleri daha çok tutulmaktadır. Bugüne baktığımızda seramik ürünlerden doğal taş görünümlü modellerin ve kompozit görünümlü modellerin yaygın bir biçimde kullanıldığı görülmektedir. Fiyat olarak avantajlı ve uygulama konusunda da kolaylık sağlayan bu bahçe seramik modelleri bahçeleriniz için adeta birer biçilmiş kaftandır.

Seramik Yapımında Nelere Dikkat Edilir?

Ahşap Görünümlü Bahçe Seramik Modelleri

Ahşap görünümlü bahçe seramik
Ahşap görünümlü bahçe seramik modelleri

Ahşap görünümlü seramik modelleri bahçeler dışında balkonlarda ve teraslarda da kullanılmaktadır. Teras ve bahçe seramikleri diğer yerlere göre daha fazla özellik barındırmak zorundadır. Mesela, aşınmalara karşı yüzeyleri dayanıklı hale getirilmelidir. Kaydırmaz özellikli olmalıdır. Bu gibi malzemelerde su emme oranları kritik öneme sahiptir. Genelde havuz kenarlarında gördüğümüz ve oralardan aşina olduğumuz kompozit ahşap deck ürünleri ithal ağaçlardan üretildiği için maliyeti yüksektir. Plastik hammadde ihtiva etmesi sebebiyle dışa bağımlılık oluşturmaktadır, bu da maliyeti artıran bir diğer faktör olarak görülebilir. Bu yüzden ahşap görünümlü seramik modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Kolayca uygulanabilir olması, bakım istememesi ve fiyatının uygun olması sebebiyle şimdilerde havuz kenarlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Çakıl Bahçesi Nedir? Nasıl Uygulama Yapılır?
Havuz kenarı ahşap görünümlü seramik
Havuz kenarı ahşap görünümlü seramik

Veranda ya da bahçe terasına sahip olanlar için zeminlerde ahşap görünümünü en iyi şekilde yansıtabilecek ürün seramiklerdir. Fiyatlarının uygun olması ve sudan etkilenememeleri onları cazip kılmaktadır. Kapalı balkonlarda ahşap görünümlü seramikler kullanılarak sanki evin bir odasıymış gibi gösterilebilir, bu yöntemle bir bütünlük sağlanabilir.

Ahşap görünümlü bahçe seramik modelleri
Ahşap görünümlü bahçe seramik modelleri

Bahçe seramik modelleri incelendikten ve birine karar verildikten sonra seramik uygulanacak alan uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Toprak üstü seramik uygulamaları iyi sonuçlanmamaktadır. Zira yoğun yağışlar bilhassa yumuşak toprağa sahip alanlarda toprağın kaymasına ve sonunda zeminin bozulmasına sebep olmaktadır. Beton zemin üzerine seramik uygulaması en sağlıklı seçim olacaktır.

Beton Görünümlü Seramik Modelleri

Beton görünümlü bahçe seramikleri
Beton görünümlü bahçe seramikleri

Bahçe seramik modelleri arasında kullanımı yaygınlaşan ve günümüzde popüler hale gelen ürünlerden biri de beton görünümlü seramiklerdir. Beton görünümlü seramikler, minimal dekorasyon sağlamak konusunda yardımcıdır. Bahçe, teras ve balkon zeminlerinde kullanılabilir. Geniş yüzeylerde hoş görüntü sağlar. Bahçe dekorasyonu ile uyumlu olacak bir seramik modeli seçilmelidir.

Beton görünümlü döşeme seramiği
Beton görünümlü döşeme seramikleri

Taş Görünümlü Seramik Modelleri

Taş görünümlü seramik
Taş görünümlü bahçe seramikleri

Bahçe seramik modelleri arasında en çok tercih edilen taş görünümlü seramiklerdir. Bahçe zeminleri deyince ilk hatıra bu seramik modelleri gelir. Doğal taşlar her dönemde bahçe zeminleri ile bağdaştırılır. Ve her dönemde uygulama açısından geçer akçedir. Ve bahçelerinize doğallık katar. Bu gibi sebeplerle günümüze kadar devamlı tercih edilmiştir. Bahçelerde dekoratif görünümün sağlanmasında fazlasıyla etkisi vardır. Fiyatının uygun olması onu tercih sebebi yapmaktadır. Mermer ve traverten döşemelerine göre uygulanması çok daha kolaydır.

veranda taş seramik
Veranda taş seramik

Seramikler dışardan gelen darbelere karşı dayanıklı ürünler olmadıkları için çatlama ya da kırılma gibi durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için bahçe seramik modellerini zeminlere dikkatli bir şekilde uygulamalıdır ve uyguladıktan sonra da gerekli önlemleri almalı ve kontrolleri sağlamalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Bahçe Kamelya Modelleri Cam ve Kapalı Çardak

Bahçe Seramik Modelleri Görselleri

Bahçe seramikleri modelleri
Bahçe seramikleri
Bahçe Seramik Modelleri
Bahçe Seramik Modelleri
Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir