Ahşap bahçe çiti

Ahşap Bahçe Çiti ve Ahşap Bahçe Çiti Modelleri

Ahşap bahçe çiti kullanarak bahçelerinizi güzelce dekore edebilirsiniz. Bahçeli evlerinizi hayalini kurduğunuz şekilde tasarlayabilirsiniz. Hem de az bir pahaya bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bahçe çitleri dekoratif yapılardır ve bahçenize şıklık katacak havaya sahiptirler. Çitleri dilediğiniz renklere boyayarak bahçelerinizi göz alıcı hale getirmeniz çok kolay. Ahşap malzeme kullanıldığı gibi plastik, metal vb. gibi farklı malzemelerden üretilmiş çitler de kullanabilirsiniz. Bahçe çitleri ile kendinize has alanlar tasarlayabilirsiniz. Bahçe çitleri ile garaj alanları oluşturabilirsiniz. Bahçe çitleri arasında ekonomik olmasıyla ön plana çıkan ve güzel görüntüsü sebebiyle en çok tercih edilen ahşap çitlerle bahçe hangarı ve garaj gibi alanların etrafını çevirebilirsiniz.

Yaşadığınız alanlara keyif katmak istiyorsanız ve bahçe sezonunu çok güzel bir şekilde karşılamak istiyorsanız birbirinden farklı özelliklere ve yapılara sahip ahşap çitleri bahçelerinizde kullanmalısınız.  Her bahçenin stilini oluşturmada doğrudan doğruya etkisi olan ahşap bahçe çitleri fonksiyonel olması ile de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük ya da küçük tüm bahçelerde kullanılabilir. Bahçelerinizi yaz ve kış yaşayan ortamlara dönüştürebilirsiniz.

Hızlı Büyüyen Çit Bitkileri Nelerdir?

Bahçe Çitleri Dekorasyonda Önemli Bir Yere Sahip

Bahçe çitlerinin dekorasyonda önemi

Bahçe çitlerinin dekorasyonda önemi

Ahşap bahçe çiti bahçe dekorasyonu konusunda önemli bir konuma sahiptir. Dekoratif görünümüyle bahçelerinizin dışarıdan hoş görünmesini sağlar ve bahçelerinize değer katar. Zamanımızda müstakil evde oturan kişi sayısı çok azdır. Çoğumuz şehir hayatında apartmanlara sıkışmış durumdayız. Ama kendine ait bir evi ve bahçesi olanlar için özel yaşam alanını belirlemek adına, birtakım önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemlerden birisi de bahçe çitlerini kullanarak, bahçenizi yabancıların girişlerine karşı korumaktır.

Ahşap Bahçe Çitleri

Ahşap bahçe çitleri

En Çok Tercih Edilen Ahşap Bahçe Çitleri

En çok tercih edilen ahşap bahçe çiti modellerini seçtik ve sizler için paylaşıyoruz. Güzel bir bahçe çiti oluşturabilmek için bu modelleri incelemek yerinde olacaktır. Ülkemizde maalesef ahşap çitlerini hazır bir şekilde satan çok yer bulunmamaktadır. Bu sebeple iyi bir marangoz ya da bahçe çiti ile uğraşan kimseleri bulup, onlarla temasa geçmeniz gerekmektedir. Bahçe çitinin yapımı ve uygulanması zor işlemler değildir. Hemen hemen bütün marangozlar sizin göstereceğiniz lalettayin bir modeli birebir olarak yapabilir.
AHŞAP – AHŞABIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİ

Çeşit seçiminde ve sonrasında bunu yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, seçtiğiniz ahşaba mutlaka ve mutlaka suya karşı dirençli hale gelmesi için birtakım işlemlerin uygulanmasıdır. Ahşap içinde yer alan ağaç öz suyu mutlaka çıkarılmalıdır. Bunun için emprenye ve fırınlanma gibi işlemlerden geçmelidir. Emprenye uygulaması sayesinde ahşabın içindeki tahta kurusu ve mantar gibi zararlı oluşumlara karşı koruma sağlanmaktadır. Böylece uzun yıllar dayanacak bir ürün ortaya çıkar.

Çim Duvar Uygulayarak Bahçelerinizde Fresh Bir Hava Yakalayın

Beyaz Ahşap Bahçe Çitleri

Beyaz ahşap bahçe çitleri

Beyaz ahşap bahçe çitleri ile ferah ortamlar oluşturun

Ahşap bahçe çiti kolaylıkla farklı renklere boyanabilir. Genellikle doğrudan ahşabın kendi rengi ya da beyaz renk kullanılmaktadır. Beyaz renk, bahçenin yeşilliği ile çok güzel bir uyum yakalamakta ve bahçenizin göze hoş gelen bir yapıya dönüşmesini sağlamaktadır. Temizliğin simgesi olan beyaz renk ile bahçelerinizi ferahlatıcı bir ortama çevirebilirsiniz.

Dekoratif Ahşap Bahçe Çiti

Dekoratif bahçe çiti

Dekoratif bahçe çiti

Çok çeşitli tarzlarda dekoratif ahşap bahçe çiti üretimi yapılmaktadır. Aslında iş tamamıyla sizin hayal gücünüze ve bu hayalinizi gerçeğe dönüştürecek kimsenin yeteneğine kalmaktadır. Bahçe çitleri aracılığıyla bahçelerde zaman zaman hissedilen bir şeyler eksik hissini tasarımsal anlamda kapatmış olursunuz.

Ahşap Bahçe Çiti Gizlilik Konusunda Size Yardımcı Olacaktır

Çitlerin mahremiyet için kullanımı

Çitlerin mahremiyet için kullanımı

Bahçelerinizde dinlenip açık havanın tadını çıkartırken mahremiyete ihtiyaç duymak pek tabii bir istektir. Bahçe çitlerinin özelliklerinden birisi de dışarıdan bahçelerinizin görünmemesini ve böylece aranılan mahrem alanının oluşturulmasını sağlamaktır.

Bahçelerinizin dışarıdan görünmemesi için farklı ebatlarda modeller kullanabilirsiniz. Bahçe çitlerini daha sonra sökmesi ve üzerlerinde değişiklik yapması da çok kolaydır.

Ferforje yapılarda kaynak işlemi kullanıldığı için hem maliyetli hem de uygulanması zahmetlidir. Plastik bahçe çitlerindeyse fabrikasyon işlemi dışında başka bir işlem uygulanmamaktadır.

BİR CEVAP YAZIN