Bazalt küptaş

TV Ünitesi Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

tv ünitesi nasıl seçilir

Tv ünitesi nasıl seçilir? sorusu evlenmeyi düşünen ya da evini yenilemek isteyenler tarafından sıklıkla dile getirilen bir konudur. Bu yazımızda Tv ünitesi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri kaleme alacağız.

TV Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV ünitesi uzun yıllardır salonlarımızın ve oturma odalarımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Salonumuzun baş köşesine konumlanan tvler her an dikkatleri üzerine çektiği için tv üniteleri de oturma odası ya da salonların en önemli mobilyası konumuna gelmiştir.

Oturma odanıza uygun, kullanışlı ve şık bir tv ünitesi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunu başlıklar halinde ele alacağız.

tv ünitesi alırken dikkat edilmesi gerekenler
Tv ünitesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oturma odanızın renklerine uyum sağlamalı

Tv ünitesi nasıl seçilir? sorusuna verilecek ilk yanıt odanızın mevcut konseptine uygun bir ürünü tercih etmeniz gerektiği yönünde olacaktır. Tv ünitenizi seçerken odanızın rengini göz önünde bulundurmamanız ilerleyen yıllarda daha fazla masraf yapmanıza yol açabilir.

Oturma grubu, odanın duvar renkleri, orta sehpa ve halı hangi renk ünite alacağınıza karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken öncelikli detaylardır.

Geçmiş yıllarda ceviz, siyah, beyaz ve gri ağırlıklı olarak üretilen tv üniteleri günümüzde geniş bir renk yelpazesinde satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla piyasada en uç renk seçiminizi bile karşılayacak bir alternatif bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse açık mavi bir oturma odası grubunuz varsa illa beyaz rengine yönelmek zorunda değilsiniz, lacivert gibi farklı seçenekleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Doğru boyutta bir ünite tercih edin

Hangi boyutta bir tv ünitesi alacağınıza karar vermeden önce mobilyanızı yerleştireceğiniz alanın mutlaka ölçüsünü alın. Göz kararı yerine ölçüm yaparak belirlenen seçimler her zaman daha başarılı olmaktadır. Tv ünitesi ne kadar şık olursa olsun kullanacağınız alanın boyutlarına uyum sağlamıyorsa istediğiniz görünümü elde edemezsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evi Güzel Gösteren Aksesuarlar

Alacağınız mobilyanın boyutunu belirlerken dikkate almanız gereken bir diğer faktör ise televizyonunuzun ekran boyutudur. Televizyonunuzun ünite içerisinde kaybolmasını ya da üniteyi tamamen kapatarak emanetmiş gibi durmasını istemezsiniz. Eğer yakın zaman içerisinde televizyonunuzu daha büyük bir modelle değiştirmeyi düşünüyorsanız bu da alacağınız mobilyanın boyutunu belirlerken dikkat etmeniz gereken bir husustur.

İşlevselliği Görmezden Gelmeyin

Ürününüzü alırken şık bir mobilyaya sahip olmak istemeniz en doğal hakkınız ama şıklık bir mobilyada hiçbir zaman tek ölçüt değildir. Tv ünitesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka işlevsellik konusu da yer almaktadır.

Günümüzde televizyonlar uydu alıcı, ip tv gibi birçok özelliği kompakt olarak içerisinde sunsa da televizyonunuzun yanında oyun konsolları ya da harici uydu alıcılar gibi ürün kullanacaksanız ünitenizi alırken bunlar için de gerekli alanların bulunup bulunmadığından emin olun. Ayrıca kablolar, prizler gibi görüntü kirliliği yaratabilecek detaylar için ünitenin nasıl bir çözüm sunduğunu da mutlaka satıcınıza danışın.

İhtiyacınızı önceden belirleyin

Tv ünitesi seçerken en sık yapılan hatalardan biri modelleri beğenerek ihtiyaçların dışında tercih yapmaktır. Örneğin çok sayıda rafı ve çekmecesi olan bir TV ünitesini mi beğendiniz? Peki bu raflara aksesuarlar dışında ne koyacaksınız? Yeterli sayıda aksesuarınız yoksa aksesuarlara TV ünitesinin katbekat fazlası tutarda bir harcama yapmaya hazır mısınız? Ya da ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu durumun tam tersi de yaşanabilir. Ünitenizi alırken oturma odasındaki dolap ve kitaplık gibi ihtiyaçları da karşılayabilecek bir model seçebilirsiniz. Önemli olan neye ihtiyacınız olduğu ve size neyin uyacağıdır.

“TV ünitesi nasıl seçilir?” başlığı altında tv ünitesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu ayrıntılı bir şekilde bilginize sunduk.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir