Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar
Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar

Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar

Oda bölme fikirleri ile kullanışlı alanlar oluşturmak isteyen kişiler için uygulanabilecek etkili yöntemleri paylaşmak için yazımızı kaleme aldık. Odayı bölme fikri pek çok kişi tarafından cazip bir iştir. Özellikle odaları geniş olan kişiler, alanı bölerek çok daha kullanışlı hale getirilmesini sağlamaktadır. Eğer odamız gereğinden fazla büyükse ve fazlasına gerek duymuyorsanız bu alanı bölerek böldüğünüz kısmı farklı bir alan için değerlendirebilirsiniz. Böldüğümüz oda bazen bir kitap okuma köşesi bazen de çalışma köşesi ya da henüz bizden ayrılmakta zorlanan küçük çocuğumuz için bir yaşam alanı olabilir.

Odanızı nasıl ve ne şekilde bölebileceğiniz konusunda fikirler vererek size bu konuda yardımcı olmaya çalışalım;

Sürgülü Kapı İle Odayı Bölme

Sürgülü kapı ile oda bölme
Sürgülü kapı ile oda bölme

Sürgülü kapı ile oda bölme akla ilk gelen fikirlerden birisidir. Pratik bir bölme şekli olarak sürgülü kapı ile odanızın uygun yerinden sürgülü kapı yaparak odanızı kolayca bölebilirsiniz. Sürgülü kapı seçerken odanızın dekoruna uygun bir kapı tercih etmeniz odanızın estetiğini bozmaması açısından iyi olacaktır. Sürgülü kapı kullanımı da oldukça pratik ve kolay olduğu için sık tercih edilmektedir. İstenildiğinde kapanabilir ve açılabilir olması da sürgülü kapı seçiminde tercihi etkilemektedir.

Cam İle Oda Bölme

Cam ile odanın bölünmesi
Cam ile odanın bölünmesi

Cam ile odanın bölünmesi fikri de alanı bölme fikirleri için de dekorasyon ve ferahlığa önem verenler için tercih sebebidir. Yatak odası ya da oturma odalarını birbirinden ayırmak adına cam ile bölme sıklıkla tercih edilir. Güneş ışığını yansıtması açısından da  iyi bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. Tasarım olarak farklı cam model seçenekleriyle odanızın havasını estetik bir hale dönüştürmede de size yardımcı olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Mutfak Tezgahı Çeşitleri ve Özellikleri

Mobilya İle Oda Bölme

Mobilya ile Oda Bölme Fikirleri
Mobilya ile Oda Bölme

Mobilya ile oda bölme fikri eskiden beri en çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden birisidir. Özellikle geniş odası olanlar için son derece cazip bir yöntemdir. Örnek verecek olursak odanızdaki eşya dolabını duvar olarak kullanabilir dolabın bir tarafını farklı bir alan için kullanabilirsiniz. Yine mutfağınız büyükse mutfaktaki dolapla mutfağınızı ikiye ayırabilirsiniz. Salonunuz çok büyükse koltuğu odayı bölmesi için kullanabilirsiniz. Büyük bir kitaplıkla da odanızı bölerek odanın bir bölümünü okuma köşesi olarak kullanabilirsiniz.

Mobilya ile odanın bölünmesi
Mobilya ile odanın bölünmesi

Duvar İle Oda Bölme Fikirleri

Duvar ile Oda Bölme Fikirleri
Duvar ile Oda Bölme Fikirleri

Duvar ile odaları bölme fikri de en çok değerlendirilen oda tasarım fikirlerinden birisidir. Odanızın ortasına duvar yaptırarak odayı ikiye ayırmak ve iki ayrı oda şeklinde kullanmak mümkündür. Oda bölme konusunda şık ve farklı tasarımlarla bulunulan mekanlar en güzel şekilde dekore edilebilir. İster oda gereksinimlerinizi karşılamak adına isterseniz oda estetiği sağlamak adına odanın içinde duvar ördürebilirsiniz.

Perde İle Oda Bölme Fikirleri

Perde ile Oda Bölme Fikirleri
Perde ile Oda Bölme Fikirleri

Perde ile oda bölme de en basit ve klasik mekanı bölme fikirlerinden birisidir. Yaşam alanlarınızda konforlu bir yaşam merkezi oluşturmak adına perde ile odaların bölünme fikrini de değerlendirebilirsiniz. Hem kolay hem de ekonomik bir şekilde alanı bölebilirsiniz.  Güzel ve estetik bir perde modeli ile odanın da havasını daha etkin bir hale dönüştürebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir