Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar

Oda Bölme Fikirleri İle Kullanışlı Alanlar

Oda bölme fikirleri ile kullanışlı alanlar oluşturmak isteyen kişiler için uygulayabileceğiniz etkili oda bölme fikirlerini paylaşmak için yazımızı kaleme aldık. Odayı bölme fikirleri pek çok kişi tarafından cazip bir fikirdir. Özellikle odaları geniş olan kişiler, alanı bölerek çok daha kullanışlı hale getirilmesini sağlanmaktadır. Eğer odamız gereğinden fazla büyükse ve fazlasına gerek duymuyorsanız bu alanı bölerek böldüğünüz kısmı farklı bir alan için değerlendirebilirsiniz. Böldüğümüz oda bazen bir kitap okuma köşesi bazen de çalışma köşesi ya da henüz bizden ayrılmakta zorlanan küçük çocuğumuz için bir yaşam alanı olabilir. İhtiyaca göre odanızı bölerek gereksinim duyduğunuz alan için köşenizi kullanabilirsiniz.

Daha Kullanışlı Alanlar Oluşturmak İçin Odanızı Bölebilirsiniz.

Geniş alanları bölme fikirleri ışığında daha kullanışlı alanlar oluşturmak adına mekanı bölebilir ve etkili bir şekilde kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Odanızı nasıl ve ne şekilde bölebileceğiniz konusunda fikirler vererek size bu konuda yardımcı olmaya çalışalım;

Sürgülü Kapı İle Odayı Bölme

Sürgülü kapı ile yaşam alanının bölünmesi

Sürgülü kapı ile yaşam alanının bölünmesi

Sürgülü kapı ile oda bölme akla ilk gelen fikirlerden birisidir. Pratik bir bölme şekli olarak sürgülü kapı ile odanızın uygun yerinden sürgülü kapı yaparak odanızı kolayca bölebilirsiniz. Sürgülü kapı seçerken odanız dekoruna uygun şekilde kapı tercih etmeniz odanızın estetiğini bozmaması açısından iyi olacaktır. Sürgülü kapı kullanımı da oldukça pratik ve kolay olduğu için sık tercih edilmektedir. İstenildiğinde kapanabilir ve açılabilir olması da sürgülü kapı seçiminde tercihi etkilemektedir.

Cam İle Oda Bölme

Cam ile odanın bölünmesi

Cam ile odanın bölünmesi

Cam ile odanın bölünmesi fikri de alanı bölme fikirleri için de dekorasyon ve ferahlığa önem verenler için tercih sebebidir. Yatak odası ya da oturma odalarını birbirinden ayırmak adına cam ile oda bölme sıklıkla tercih edilir. Güneş ışığını yansıtması açısından da cam bölme iyi bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. Tasarım olarak farklı cam model seçenekleriyle odanızın havasını estetik bir hale dönüştürmede de size yardımcı olabilmektedir.

Mobilya İle Eşya Bölme

Mobilya ile mekanın bölünmesi

Mobilya ile mekanın bölünmesi

Mobilya ile eşya bölme fikri eskiden beri en çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden birisidir. Özellikle geniş odası olanlar için mobilya ile oda bölme son derece cazip bir yöntemdir. Örnek verecek olursak odanızdaki eşya dolabını duvar olarak kullanabilir dolabın bir tarafını farklı bir alan için kullanabilirsiniz. Yine mutfağınız büyükse mutfaktaki dolapla mutfağınızı ikiye ayırabilirsiniz. Salonunuz çok büyükse koltuğu odayı bölmesi için kullanabilirsiniz. Büyük bir kitaplıkla da odanızı bölerek odanın bir bölümünü okuma köşesi olarak kullanabilirsiniz.

Mobilya ile odanın bölünmesi

Mobilya ile odanın bölünmesi

Duvar İle Oda Bölme Fikirleri

Duvar ile Mahalin Bölünmesi

Duvar ile Mahalin Bölünmesi

Duvar ile odaları bölme fikri de en çok değerlendirilen oda tasarım fikirlerinden birisidir. Odanızın ortasına duvar yapılarak odayı ikiye ayırmak ve iki ayrı oda şeklinde odayı kullanmak mümkündür. Oda bölme konusunda şık ve farklı tasarımlarla bulunulan mekanlar en güzel şekilde dekore edilebilir. İster oda gereksinimlerinizi karşılamak adına isterseniz oda estetiği sağlamak adına odanın içinde duvar ördürebilirsiniz. Duvar ördürme fikri ile odanızı ikiye ayırabilir ister ihtiyaç içim isterseniz dekor amaçlı odanızı kullanabilirsiniz.

Perde İle Oda Bölme Fikirleri

Duvar ile Mahalin Bölünmesi

Perde ile Bölme

Perde ile oda bölme de en basit ve klasik mekanı bölme fikirlerinden birisidir. Yaşam alanlarınızda konforlu bir yaşam merkezi oluşturmak adına perde ile odaların bölünme fikrini de değerlendirebilirsiniz. Hem kolay hem de ekonomik bir şekilde alanı bölebilirsiniz.  Güzel ve estetik bir perde modeli ile odanın da havasını daha etkin bir hale dönüştürebilirsiniz.

Oda bölme fikirleri yazımızın sonrasında küçük mekanları etkili kullanmak ile ilgili içeriği okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP YAZIN