İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Küçük Dükkanı Büyük Gösterecek Öneriler

Küçük Dükkanı Büyük Gösterecek Öneriler

Küçük dükkanı büyük gösterecek öneriler sayesinde siz de iş yerinizi daha kullanışlı bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Küçük Dükkan Nasıl Büyük Gösterilir?

Alan olarak küçük olarak nitelenebilecek dükkan sahiplerinin hakkında araştırma yaptıkları konular arasında yer alan küçük dükkanı büyük gösterecek öneriler hakkında oluşturduğumuz yazımızda birkaç küçük işlem ile dükkanınız için istediğiniz görünümü elde etmenin yollarını sizler için derledik.

Dikkat edeceğiniz birkaç basit kural ve yapabileceğiniz kolay düzenlemeler ile küçük olan dükkanınızı daha ferah ve büyük bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

küçük dükkan dekorasyonu
Küçük dükkan dekorasyonu

Koyu Renkleri Kullanmamaya Çalışmalısınız

Koyu renkler kontrast da yarattığı için dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmasına rağmen, kullanıldığı yeri küçük göstermektedir. Bu nedenle küçük boyutta olan dükkanınızda koyu renkleri kullanmamanız gerekir. Mavinin açık tonları, mat ve açık pembe tonları, grinin açık tonları, krem rengi ve beyaz, dükkanınızın daha büyük görünmesine katkı sağlayacaktır. Dükkanınız içinde kullanacağınız mobilyaları da bu renklerden seçerseniz büyüklük etkisini daha fazlalaştırabilirsiniz.

Dükkan İçinde Yer Alan Mobilyaları Duvarlara Yakın Konumlandırmayın

Daha büyük bir dükkan etkisi oluşturmak için size yardımcı olacak uygulamalardan biri de dükkan içinde yer alan mobilyaları sıkışık bir görünüm oluşturmaması için duvara yaslı şekilde konumlandırmamanız gerektiğidir. Duvarlarla mobilyalar arasında bırakacağınız birkaç santimetrelik aralık bile dükkanınızdaki eşya sıkışıklığı görüntüsünü azaltacaktır.

Aydınlatmalarınızı Dükkanınızı Daha Büyük Gösterecek Tarzda Seçin

Küçük dükkanı büyük gösterecek öneriler arasında yer alan aydınlatma seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta, doğru bir ışıklandırma yapmanızdır. Mekanları daha büyük gösteren ayna ve ışık uyumunu dükkanınızda, ayna üzerine spot ışık monte ederek sağlayabilirsiniz. Ayrıca ışık tonlarını beyaz renk olarak seçmeniz de işyeri mekanınızın daha büyük görünmesine yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri

Eğer dükkanınızda vitrin gerektiren bir iş koluna sahipseniz, gün ışığından yeterince faydalanıp işyerinize daha büyük ve ferah bir hava vermesi için vitrin önü veya camların ön tarafını biraz açık bırakabilirsiniz. Gün ışığının daha büyük bir ortam oluşturma etkisi, eğer yoğun gün ışığı söz konusu ise azalır.

Eğer dükkanınız konumu gereği direk gün ışığını çok yoğun olarak alıyorsa, küçük dükkanınızda bunaltıcı bir his olacağından, mümkün ise yoğun gün ışığı etkisini biraz azaltmanız gerekir. Bunun için, tente benzeri ürünleri kullanıp dükkanınızın daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz.

Derinlik Algısını Artıran Aynalar İle Küçük Dükkanı Büyük Gösterecek Öneriler

Uygun ışık sistemi ile de desteklenirse aynalar, işyerinizde derinlik algısını artırarak daha büyük mekan görünümü sağlar. Zaten ev dekorasyonlarında da sıklıkla tercih edilen ayna, dekoratif öge olmasının yanı sıra derinlik algısının artırılması için kullanılmaktadır. Ev kullanımında fayda sağlayan bu yöntem aynı mantık ile işyeri ortamında da rahatlıkla kullanılabilir. İşyeri dekorasyonunuzda büyük parçalar halinde aynaları konumlandırabilir veya duvarlarınızda küçük ve parçalı aynalar ile derinlik algısını artırabilirsiniz.

Açık Raf Sistemi İle Küçük Dükkanı Büyük Gösterecek Öneriler

küçük dükkanı büyük göstermek
Küçük dükkanı büyük göstermek

Ev tekstil ürünleri, giyim eşyalarının satışının yapıldığı bir işkolunda dükkan sahibi iseniz, açık raf sitemi ile dükkanınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık raf sistemini oluştururken eğer ürünlerinizin sergilenmesine bir engel teşkil etmiyorsa cam rafları kullanmak ferah ve büyük alan oluşturmak için katkı sağlayacaktır.

Dükkanınızda Gereksiz Ayrıntılardan Kaçının

Yaşam alanlarında olduğu gibi ister büyük çalışma alanları ister küçük çalışma alanları olsun gereksiz olarak nitelendirilebilecek dekorasyon ögeleri sıkışık ve bunaltıcı bir görünüm yaratır. Hele ki küçük dükkanlar için bu tip dekorasyonlar küçük algısını daha fazlalaştırır. İşiniz için gerekli olan malzemeler dışında dükkanınızda başka malzemelere yer vermemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Soğuk Havaya Dayanıklı Çiçekler Hangileridir?

Küçük dükkanı büyük gösterecek öneriler arasında yer alan bir diğer öneri de eğer dekorasyon öğelerini seviyorsanız yerde konumlanacak objeler yerine duvarda konumlandırılarak, yer kaplamayacak dekoratif unsurları kullanmanızdır.  İş yerleriniz için yukarıda sıraladığımız teknikleri uygulayabilirsiniz evleriniz içinse “Küçük bir evi olduğundan büyük gösterecek öneriler” başlıklı içeriğimizi okumanızı öneririz.

Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir