ferforje çiçeklik
ferforje çiçeklik

Ferforje Çiçeklik için 40 Farklı Model

Bahçe ve teraslarınız için çiçeklerinizi sergileyebileceğiniz güzel bir alan oluşturmak ferforje çiçeklik modelleri ile mümkün. Bunlar uzun ömürlü ürünlerdir. Demirlere şekil verilerek üretilmektedir. Bu nedenle dayanıklıdır. Sudan etkilenmemesi için üzerine suya dayanıklı boyalar uygulanabilir. Böylece yağmur altında kalsa dahi yıpranmayacaktır. Tabii etkiyi kalıcı kılmak için zaman zaman boyayı yenilemek gerekir. Demir olması sebebiyle en ağır saksılarınızı bile taşıyabilir. Rüzgardan da etkilenmez, böylece kullanım rahatlığı sunar. Estetik ve dayanıklı oluşu sayesinde tasarımsal olarak göz dolduracak yapılar oluşturmaya yardımcı olur.

Ferforje Çiçeklik Kullanım Alanları

Ferforje çiçeklik
Ferforje çiçeklik
Ferforje Çiçeklik Modelleri
Ferforje Çiçeklik Modelleri

Ferforje çiçeklik modelleri iç ve dış alanlarda kullanılarak, her iki alanda da tasarımı bütünleştirici etki yakalanabilir. Hoş bir tasarım elde etme konusunda yardımcı elemanlardır. Ufak dokunuşlar ile evinize güzellik katmanın kolay yoludur. İşlevsel olması ve ürün gamıyla tercih sebebidir. Kolaylıkla her noktadan temin edilmesi ve uygun fiyatlı oluşu, onu en çok kullanılan dekorasyon malzemelerinden yapmaktadır. Çok fazla modele sahip olmasıyla tüm alanlarda kullanılabilecek bir seçenek olmaktadır.

Her ne kadar günümüzde popüler hale gelse de uzun süredir hayatımızda yer alan çiçeklik modellerindendir. Eskiden de evlerimizin balkon ya da bahçelerinde kullanılırdı. Zamanla teknolojinin de gelişmesi sonucunda çeşitleri arttı. Şimdilerde eskiye nazaran evlerin içinde pek kullanılmasa da balkon, teras ve bahçelerde kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır. Ferfoje çiçeklik modelleri, çiçeklik modelleri bakanlar için iyi bir opsiyondur. Geçmiş dönemlerde evlerin içinde canlı çiçek bulundurmak adet idi. Zamanla bu adet değişti ve artık eskisi gibi evlerin içinde çokça çiçek bulundurulmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Salon Asma Tavan Modelleri

Ferfoje Çiçeklik Çeşitleri

ferforje çiçeklik çeşitleri
Ferforje çiçeklik çeşitleri

Sizlere yol göstermesi bakımından en güzel ferforje çiçeklik modellerini bir araya getiriyoruz. Bu yazımızda paylaştığımız görseller, size, istediğiniz modeli seçmek ve uygulayacağınız alanı en güzel bir şekilde belirlemek konusunda yardımcı olacaktır. Resimdeki ürünleri birebir olarak belki bulamayabilirsiniz ama herhangi bir ferforje ustasına bunları göstererek aynı modelden yaptırabilirsiniz. Antrparantez ferforje süsleri de fabrikasyon olarak üretilmekte ve çeşitlilik arz etmektedir. Süsleri de çiçeklikler ile birlikte harmanlayıp kullanmanız daha göz alıcı alanlar oluşturmanıza vesile olacaktır. Odaların her köşesinde kullanılan ferforje çiçeklik modelleri şimdilerde balkonların ve ofislerin köşelerinde kendilerine yer bulmaktadır. Günümüzde bu tarz benimsenmiş ve moda olmuştur.

Bahçenizde Farklı Çeşitler Kullanın

Çiçeklik Ferforje
Çiçeklik Ferforje

Değişik desenlerde yapılan ferforjeleri kullanarak bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Örneğin biraz sonra değineceğimiz bisiklet görünümlü çiçeklik modellerini kullanarak içine yerleştireceğiniz değişik renklerdeki çiçeklerle oldukça hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Veyahut retro olarak adlandırılan modelleri kullanarak bahçenizde nostaljik bir hava estirebilirsiniz.

Duvara Asılan ve Duvar Rafı Tarzında Ferforje Çiçeklik Modelleri

Duvara asılan ferforje çiçeklik
Duvara asılan ferforje çiçeklik

Çiçeklik deyince sadece zeminden yükselen modeller akla gelebilir. Ama çeşitler sadece bu kadarla sınırlı değil. Sıra dışı ve kendini tekrar etmeyen o kadar çok model var ki, mesela duvara yerleştirilen modeller bu sözümüze örnek teşkil etmektedir. Duvara asılan ferforje çiçeklik modelleri ile dekoratif bir görüntü elde etmek çok kolay. Bu modelleri kullanarak duvarlarınıza renk katabilirsiniz. Evinizin her bölümünde yatak odası, salon veya balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz alanlar dar ise duvara monte edilen bu modelleri tercih etmeniz yerinde olacaktır. Hem bu sayede yerden tasarruf etmiş hem de çiçeklerinizi şık ve düzenli bir biçimde sergileyeceğiniz alanları oluşturmuş olursunuz.  

Basamaklı ve Katlı Çiçeklik Çeşitleri

Basamaklı ve katlı ferforje çiçeklik
Basamaklı ve katlı ferforje çiçeklik

Günümüzün trendi bu modellerdir. Alabildiğine çiçek yerleştirme imkanı sunan bu yapılar estetik görüntüyü perçinler. Alan tasarrufu sağlaması ve ortaya bir renk cümbüşü koyması onun trend olmasını sağlayan özellikleridir. Bizim naçizane tavsiyemiz, bu modelleri balkon ve teraslarınızda kullanmanız yönünde olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Banyo Nişi Nasıl Yapılır? Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Cam Balkonlara Göre Ferforje Çiçeklik Modelleri

cam balkon ferforje çiçeklik
Cam balkon ferforje çiçeklik

Cam balkonlarınızda son derece şık bir görüntü oluşturmak istiyorsanız ferforje çiçeklik mutlaka kullanmalısınız. Eğer ki cam balkonunuz ve tırabzanlarınız arasında uygun bir boşluk varsa ferforje modelleri o alanlarda; yoksa balkonların iç kısmında boş bir duvar önünde çiçeklerinizi konumlandırabilirsiniz.

ferforje balkon çiçeklik
Ferforje balkon çiçeklik

Ayırıcı Ferforje Çiçeklikler

Salon için ayırıcı ferforje
Salon için ayırıcı ferforje çiçeklik


Ayırıcı ferforje saksı modelleri salonlarınıza dekoratif bir görüntü katacaktır. Kullanmak istediğiniz çiçek sayısı fazla ise bu model tercih edilebilir.

Ahşap Ferforje Çiçeklik Raf Çeşidi

ahşap çok katlı çiçeklik
Ahşap çok katlı çiçeklik

Yüzlerce çeşidin arasından sıklıkla tercih edilen modellerden birisi de ahşap model ferforje çiçekliklerdir. Kapalı mekanlarda rüstik bir hava estirmek isteyenlerin başvurduğu tasarımsal dokunuştur. Yatak odası ve salonlar gibi kapalı mekanlarda kullanılır. Spor ya da modern bir görünüm elde etmek için çeşitli modelleri olan ve dayanıklılığı, doğal görünümü ile sürekli tercih edilen ahşap modeller dekorasyon açısından bir başka tamamlayıcı unsur vazifesi görmektedir.

Ferforje Bisiklet Saksı Fikri

Ferforje bisiklet çiçeklik
Ferforje bisiklet çiçeklik

Spor görünümü elde etmek için sıklıkla kullanılan bisiklet görünümlü modellere takribi 5 çiçek yerleştirmek mümkün. Bisikletin yapısından dolayı farklı konumlarda kullanılan çiçekler, bulunduğu alan ile bütünleşerek hoş ve iç açıcı bir görüntü oluşturur.

Açık Balkonlarda Ferforje Çiçeklikler

Balkon dekoratif ferfoje çiçeklik
Balkon dekoratif ferfoje çiçeklik

Çok fazla çiçeğiniz var ve dağınık bir görüntü oluşturuyorlarsa bu dağınıklığın üstesinden ferforje çiçeklik ile gelebilirsiniz. Ferforje çiçeklik modelleri intizamlı bir görüntü oluşturmaya aracıdır. Olumsuz hava koşullarından kolay kolay etkilenmemeleri de cabası.

Demir Askılı Ferforje Modelleri

Demir askılı ferforje çiçeklik
Demir askılı ferforje çiçeklik

Balkonların demir korkuluklarında hoş bir görüntü yakalamak ve aynı zamanda da alandan tasarruf etmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir modeldir. Bu ürünün tekli ya da çoklu olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Kapalı Balkonlarda Şık Ferforje Modelleri

Kapalı balkon ferforje çiçeklik
Kapalı balkon ferforje çiçeklik

Son derece kullanışlı olan ve mekanlara canlılık katan ferforje çiçeklik ile kapalı balkonlarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Saksıları sıkışık ve çirkin bir düzen dahilinde dizmek yerine ferforje çiçeklik modelleri ile düzenli ve hoş bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Böylece bakımlarını da kolaylıkla yapabilir hem de alanlarınızı daraltmamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Salon Dekorasyonu Modern ve Şık Salon Dekorasyon Fikirleri
Ferforje Çiçeklik Modelleri
Ferforje Çiçeklik Modelleri
Balkon ferforje çiçeklik
Balkon ferforje çiçeklik
Ferforje balkon bahçe çiçeklik
Ferforje balkon bahçe çiçeklik
Beğenilen ferforje çiçeklik modelleri
Beğenilen ferforje çiçeklik modelleri

Bu içeriğimizden sonra “soğuk havaya dayanıklı çiçekler” ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir