Dekorasyon

Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri


Tüketim çağında olduğumuz bu zamanlarda geri dönüşüm proje fikirleri de oldukça önem taşıyor. Evimizde kullanmadığımız eşyaları ya da materyalleri kullanarak yepyeni eşyalar üretebiliriz. Bu şekilde hem ev ekonomisine katkı sağlarken hem de çöpe gidecek olan şeyleri geri dönüştürerek sürekliliği sağlayabilirsiniz. Sadece ekonomiye ve doğaya olan katkısının yanında oldukça eğlenceli bir aktivite olan evde geri dönüşüm ile hem kendiniz bir hobi edinebilirsiniz hem de çocuklarınız ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. Fonksiyonel geri dönüşüm fikirlerinin yanında dekorasyona katkı sağlayan pek çok geri dönüşüm fikri de mevcuttur. Yaratıcılığınızı kullanarak evinize yepyeni bir soluk getirebilirsiniz. Yazımızda en güzel ve etkili evde geri dönüşüm fikirlerini inceleyeceğiz.

Plastik Tabak ile Geri Dönüşüm 

Hiç kimsenin aklına gelmeyen plastik tabaklardan bile geri dönüşüm fikri çıkabilir. Özellikle dekorasyon önerisi olarak düşünülebilecek olan duvar süslerine basit plastik tabaklar ile sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak boya, pullar, ipler ya da düğmelerle süsleyebileceğiniz tabaklar duvarlarınıza çok yakışacak.

"plastik

Araba Lastiklerinden Kendin Yap Geri Dönüşüm Fikirleri

Eskiyip ömrünü dolduran araba lastiklerini değerlendirmede belki de en iyi yol, orta sehpa yapmaktır. Son zamanlarda oldukça moda olan bu evde yap geri dönüşüm fikri ile siz de evinize modern ve bir o kadar salaş bir görüntü getirebilirsiniz. Özellikle gençler arasında yaygın olan bu modayı evlerinizde bir soluk olarak kullanabilirsiniz. Daha büyük orta sehpalar için kamyon lastikleri harika bir seçenek olacaktır.

araba lastiklerinden geri dönüşüm tasarımları
araba lastiklerinden geri dönüşüm
geri dönüşüm fikirleri lastik orta sehpa
araba lastiklerinden orta sehpa

Karton Kutu Kaplama Geri Dönüşüm Fikirleri

Yeni ve desenli kutular  dekorasyonda son yıllarda ciddi şekilde yer almaya başladı. Gazetelik olarak veya dağınıklık önceyici olarak kullanılan karton kutuları, güzel desenler ile dekoratif bir nesneye dönüştürebilirsiniz.

geri dönüşüm fikirleri karton kaplama
karton kutu kaplama geri dönüşüm tasarımları

Ahşap Palet ile Evlerinizi Yenileyin

Paletler geri dönüşümün vazgeçilmez parçalarıdır. Pek çok seçenekten kendinize uygun olanı seçerek evinizi yenileyebilirsiniz. Paletten yapılacak pek çok fikir olsa da en kullanışlı olanı balkon mobilyası olarak kullanılan versiyonudur. Sedir olarak ahşap palet yapımı son yıllarda oldukça yaygındır. Balkon mobilyası, sedir, sehpa gibi pek çok kullanımı olan ahşap paletleri aynı zamanda televizyon arkası dekorasyonu olarak da kullanabilirsiniz. Görüldüğü gibi yaratıcılığınız ile ahşap paletler birleştiğinde oldukça kullanışlı ürünler ortaya çıkabilir.

palet ile geri dönüşüm
Palet ile tv ünitesi yapılması
Paletler ile geri dönüşüm fikirleri
Paletler ile geri dönüşüm fikirleri

Paylaşmak Güzeldir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir