Bazalt küptaş

Çim Duvar Uygulayarak Bahçelerinizde Fresh Bir Hava Yakalayın

çim duvar

Çim duvar uygulayarak bahçelerinizde doğal bir görünüm oluşturabilir ve bahçelerinizi cezbedici bir şekle sokabilirsiniz. Doğal yeşillendirme için avantajlıdır ve ferah bir görünüm sunar. Doğal bir görünüm vermesinin dışında bakım istememesi onu kullanışlı kılmaktadır. Temizliği de bir o kadar kolaydır. Ayrıca çim çit olarak da bilinen bu uygulamada kullanılan malzemeler yapay plastik tabanlıdır. Bu sebeple güneşten ve yağmurdan etkilenmez. Dört mevsim canlı bir yeşillik görüntüsü sağlar. Çim çitler yeni nesil ürünlerdendir. Halı sahaların zeminlerinde kullanılan yapay çim halıdan farklı yapıdadır. Belirli alanlarda uygulanmak üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Bu ürünlerin kullanımı pratik ve montajı da kolaydır. Sökülme ve taşınma işlemleri de kolayca yapılabilmektedir. Fiyat bakımından da oldukça ekonomiktir.

Çim Çit Uygulamasında Dikkat Edilecekler

Çim duvar uygulama işlemlerinin çeşitli varyasyonları bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu çim çitin uygulanacağı iskeletin sağlamlığıdır. İskelet olarak demir profiller kullanılabilir ya da tel çekilebilir ve yapay çim görünümlü malzeme bu tellere iliştirilebilir. Veyahut başka sabitleme araçları da kullanılabilir. Oldukça hafif olan bu ürünler sadece profillerden oluşturulan tellere de monte edilebilir. Duvar üstüne de giydirilebilir. İstenirse beton duvarlara bile çim duvar uygulaması yapılabilir. Daha sağlam bir çim görünümü elde edilmek isteniyorsa ferforje bahçe çiti kullanılmalıdır.

Çim Çit Nerelerde Kullanılır?

Yapay Çim Duvar
Yapay Çim Duvar

Çim duvar güneş ışıklarına karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılığı PVC yapısına ve pek çok işlemden geçmesine borçludur. Galvaniz yoğun tellerden üretilen çitler alev almaz. Güvenlik konusunda kusursuz bir hizmet sunmasının yanında çirkin görüntüleri de örtmektedir. Estetik açıdan güzel bir görüntü sağlayan bu yapılar her mevsim koşullarına karşı dirençlidir. Uzun ömürlü olmaları nedeniyle tam anlamıyla fiyat performans ürünü olarak da değerlendirilebilir. Doğa dostu yapılardır. Bahçeler için dekorasyon amaçlı kullanılan çim çitlerin kullanım alanı bu kadarla sınırlı değildir. Diğer kullanım alanlarından bazıları şöyledir:

  • Şantiye
  • Çatılar
  • Cepheler
  • Site Çevreleri
  • Kafeler
  • Yol Kenarları
  • Teras kenarları ve balkonlar
  • Halı sahalar
  • Tel Örgüler
İlginizi Çekebilir:  Balkon Dekorasyonu İçin Öneriler

Çim duvar çoğunlukla restoran ve kafelerde kullanılmaktadır. Bahçelerde ferah bir ortam oluşturmak ve yemek yiyenlerin rahat etmesi maksadına matuf meraklı bakışları setretmek için kullanılan güzel bir dekoratif yapıdır. Kreş ve okul gibi eğitim kurumlarında da kullanılmaktadır. Çocuklar için zahmetsiz ve bakımı kolay olacak şekilde yeşil bir alan oluşturmak isteyen kurumlar çim çitleri kullanmaktadır. Gerçek bitkiler ile bu tarz bir görünüm oluşturmak zor ve pahalı bir tercih olur. Daha uygun fiyata ve daha az zahmetle yapay çimler ile gerçeğini aratmayacak şekilde yeşil alanlar oluşturulmaktadır.

Çim duvar uygulamaları, neredeyse bitişik nizam sayılabilecek derecede birbirine yakın olan müstakil evlerde perdeleyici görev görür. İnsanlar mahrem alanlarına uzanan bakışları engellemek ister. Böyle bir ihtimalin oluşabileceği alanlardan da rahatsız olur. Bu sebeple dekoratif bir perde çekmenize olanak verecek ve meraklı bakışları kesecek bir alanı çim duvarlar ile sağlayabilirsiniz. Güvenlik önlemlerini de almak için ekstra olarak jiletli tel uygulaması yaptırılabilir.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir