Bazalt küptaş

Bahçe Dekorasyonu

Duvar Renkleri – En Çok Beğenilen Duvar Boya RenkleriBahçe Dekorasyonu Bahçeleri olduğundan daha ferah gösterecek ve alan olarak daha büyük görünmesini sağlayacak uygulamalar ile düzenlemek ve dekore etmek mümkündür. Bahçelere renk katarak tamamen fonksiyonel dekorasyon tekniklerini kullanarak küçük bir bahçeden tam bir verim alabilmek müşterilerin her daim istediği bir düzenlemedir.

Yaratıcı Bahçe Dekorasyonu Uygulamak

Eşsiz güzellikte bir bahçe için dekorasyon uygulamaları oldukça önemlidir. Bazı dekorasyon teknikleri ile hem hoş bir görüntü elde edebilir hem de konforsuz bir alanı daha da geniş gösterebilirsiniz.

Bunun için farklı dekorasyon teknikleri için gereken firmalarla görüşmek ve harekete geçmek atılacak olan ilk adımdır. Erga Granit olarak firmamız bu anlamda müşterilerinin daima yanında ve en güncel fikirler ile bahçe alanlarını güzelleştirmek için beklemektedir.

Nasıl Bir Bahçe İstediğine Karar Vermek

Bahçe dekorasyonuna karar vermeden önce ilk adım aslında bir bahçenin nasıl olması istediğini müşterinin tasarlamasıdır. Hangi mevsimde bahçenin kullanılacağı oldukça önemli bir detaydır.

Eğer sadece yaz mevsiminde bahçe kullanılacaksa tamamen yaz dekorasyonu hayal edilerek bahçe tasarlaması uygundur. Fakat hem yaz hem de kış mevsimlerinde bu bahçe kullanılacaksa o zaman da iki mevsime uygun olacak dekorasyon modellerinin değerlendirilmesi gerekecektir.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe küçükse daha kullanışlı hale getirmek adına bazı dekorasyon fikirleri önerileri şöyle olabilir;

  • Dekoratif yer minderleri tercih edilerek bahçe alanı daha geniş gösterilebilir.
  • Bahçe mobilyalarını çok amaçlı kullanılabilecek olanlardan seçmek
  • Yerleri bahçe taşları ve çimler ile kaplayabilir böylelikle daha samimi bir ortam elde edilebilir.
  • Bahçe çevresine yatay bir çit kullanılabilir.
  • Bahçenin çevresini saksılar ile süslemek hem daha güzel görünmesine hem de büyük saksılar kullanarak alanın ölmemesine destek verir.
  • Eğer bahçeye duvar örülecekse daha açık renkler tercih edilerek ferah bir ortam yaratılabilir.
İlginizi Çekebilir:  Doğal Taş Duvar Nasıl Yapılır? Taş Duvar Çeşitleri Nelerdir?

Gibi dekorasyon fikirleri bahçenin alanını daha işlevsel hale getirmeye yardımcı olabilecek küçük tüyolar içerir.

Küçük Bahçe Heykelleri

Bahçe heykelleri son dönemlerde bahçeleri süslemek ve dekore etmek adına kullanılan dekorasyon malzemeleri içerisinde yer alır. Bahçe peyzaj Taşları yazımızı takip ediniz.

Görünüşleri ile dikkat çeken ve bahçelere farklı hava katmak adına kullanılabilecek olan bu küçük heykeller, son yıllarda genellikle fıskiyeli heykel modellerinden tercih edilir. Böylelikle hem fıskiye kullanımı ile havuz efekti verilmiş bir bahçe elde edilmiş olurken modern bir dekorasyona sahip bahçeye sahip olunmuş olur.

Bahçeye Dekorasyon Olarak Kulübe

Bahçe kulübesi genellikle büyük bahçeler için tercih edilebilir bir dekorasyon fikri olsa da küçük bahçeler için de farklı bir tasarım tercih edilerek kullanılabilir hale getirilebilir. Kış bahçesi için kapalı bir kulübe tercih edilerek bahçeyi her mevsim kullanılır hale getirebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu

Küçük Bahçe Dekorasyonuna Alternatifler

Ev dekorasyon trendlerinde olduğu kadar bahçe dekorasyonu için de trendleri yakalamak önemlidir. Bu nedenle geniş ürün yelpazelerini iyi değerlendirmek gerekir. Bulunulan bahçe eğer küçük bir alana sahipse, tercih edilecek olan ürünler daha ince yapılarda olan ürünler olmalıdır.

İnce ve sade seçenekler her zaman küçük alanı daha da geniş gösterecektir. Görünüm açısından ferahlığı ön planda tutmayı hedefleyen müşteriler bahçe içerisinde küçük boyutlu aksesuarları tercih ederken kullanılacak olan aksesuarların renk seçeneklerini de açık tonlardan yana kullanmalıdır.

Aydınlatma ve zemin seçenekleri ise bahçe dekorasyonunu etkileyen en önemli detaylar içerisinde yer alır. Yapay çim ve halı modellerinin tercih edilmesi daha sonra taşınma gibi durumlarda bu dekoratif ürünlerin sökülerek yeni bir bahçede kullanılmaya olanak vereceğinden avantajlı olarak görünür.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir