İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
gergi tavan modelleri

Gergi Tavan Modelleri ile Evlerin Tasarımı

Gergi tavan; yangına dayanıklı, yüksek teknoloji kullanılarak üretilmiş, çeşitli desen, motif, manzara veya herhangi bir resim baskılı PVC membranların,  bu iş için özel üretilmiş montaj profillerine  ısıtılarak gerilmesi ile akustik, estetik, dekoratif bir yapı ve aydınlatma sistemine verilen isimdir.

Barisol tavan, germe tavan, gergili tavan, tavan dekoru, resimli asma tavan, resimli led tavan olarak farklı isimlerde verilmektedir.

Salon, koridor, banyo, ofis, işyeri, restoran veya herhangi bir mekanın tasarımında kullanılabilir. Motifli, gökyüzü desenli, 3d baskılı, doğa manzaralı resimler sıklıkla kullanılmaktadır.

Gergi tavan modelleri

Her geçen yıl ev dekorasyonunda yeni trendler ortaya çıkıyor. Dekorasyonuna oldukça önem verdiğimiz yaşam alanlarımızda modayı yakalamak ve şık ortamlar oluşturmak için bu trendleri takip etmek önem taşıyor. Son yıllarda hızla yaygınlaşan gergi tavan modelleri ile evlere ve aydınlatma seçeneklerine yeni bir soluk geldi diyebiliriz. Farklı seçenekler sunan tavan  tasarımları ile evler eşsiz ve aydınlık bir hale gelebiliyor.

Resimli modelleri inceleyerek karşınıza çıkabilecek olan sayısız seçenekten birini seçmek iyi bir fikir olabilirken, pek çok firma basılacak fotoğrafı sizin seçmenize olanak tanır. Bu sayede evinizin tavanında istediğiniz görüntüyü sergileyebilir ve aydınlatma olarak kullanabilirsiniz.

Doğa Desenli Gergi Tavan Seçenekleri

doğa manzaralı tavan
Doğa manzaralı gergi tavan

Gergi tavan seçiminde belki de en çok kullanılan desenler doğa motifleri içeren seçeneklerdir. Doğanın ferahlatıcı ve aydınlık havasını ev mekanlarına ya da ofislerine taşımak isteyen herkesin seçeneği doğa temalı desenler olmaktadır. Sizler için seçtiğimiz örneklere bakarak fikir sahibi olabilir, evinize yaptıracağınız tavan modeli hakkında da kararınızı verebilirsiniz.

Motifli Tavan Modelleri

motifli tavan modelleri
Motifli tavan modelleri

Daha klasik ve dekoratif seçenekler arandığında karşımıza en çok çıkan seçenek özel motifli gergi tavan seçenekleridir. Özellikle evinizin dekorasyonunun bir tamamlayıcısı olan motifli gergi tavanlar ile evinizin dekorasyon gücünü artırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  ALÇIPAN NEDİR? ALÇIPAN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Modern ya da klasik motiflerde pek çok seçenek vardır. Bu desenlerden kendinize uygun olan modeli evinizin geri kalan dekorasyonuna bakarak karar verebilirsiniz. Daha modern çizgilerde olan bir dekorasyona ve eşya düzenine sahipseniz geometrik desenler ve düz renklerdeki asma tavanlar sizin için çok daha akıllıca bir seçim olacaktır. Daha klasik ve avangart takımlar içinse geleneksel, kıvrımlı motiflerin kullanıldığı desenler ile dekorasyona hem ağırlık hem de aydınlık katabilirsiniz.

Modern Gergi Tavan Desenleri

Her dekorasyon dalında olduğu gibi tavan dekorasyonunda da oldukça renkli ve canlı uygulamalar yapmak mümkündür. Özellikle alışveriş merkezleri, kreşler gibi yerlerde tercih edilen renkli modeller ile ortama canlılık katmak mümkündür. Bu tür gergi tavan modelleri evler için çok tercih edilmese de ev dışı kullanımda oldukça sık karşılaşılan desenlerdir, bu tür modeller kullandığı ortamlara aydınlık ve canlılığı, renkli yapılarıyla katarlar.

Farklı desenlerdeki modellerden birisini seçmek oldukça zor olsa da evinizin ya da kullanacağınız ortamın genel dekorasyon ve renklerine dikkat ederek siz de mükemmel tasarımı yapabilir, evlerinize gergi tavanın canlılığını getirebilirsiniz.

modern tavan modelleri
Modern tavan modelleri

Uygulama

Bu Yazıyı Paylaş!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir