Bazalt küptaş

Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri (Resimli)

Alçıpan tv ünitesi modelleri

Alçıpan tv ünitesi modelleri ile yaşam alanının en çok vakit geçirilen yeri olan televizyonların, niş üniteler ile daha gösterişli, estetik, dekoratif ve kullanışlı hale getirilebilir. Mobilya olarak televizyon ünitesi yaptırmak daha pahalı olacağı için, onun yerine alçıpandan televizyon ünitesi yaptırmak daha ekonomik bir çözüm olacaktır. Ayrıca istenilen zevke, kullanım amacına ve dizayna göre farklı şekillerde dekorasyon yapmak mümkündür.

Alçıpan yaşam ünitesi modelleri yapılmasında alçıpan ve karkas sistemini oluşturacak profiller kullanılır. Eğer herhangi bir yüke maruz kalmayacaksa U – C galvaniz profilleri ile karkas sistemi oluşturulabilir. Alçıpan televizyon ünitesinde yük taşıyacak kısımların karkas sisteminin kutu profil ile yapılması daha doğru olacaktır. Alçıpan televizyon ünitesi yapılmasında kullanılan ana malzemeler alçıpan ve profil karkas sistemidir.

Bunun haricinde en çok beğenilen alçıpan tv ünitelerinde;

  • Duvar kağıdı,
  • Taş kaplama,
  • Dekoratif köşe çıtaları,
  • Çeşitli aksesusarlar,
  • Ahşap malzemeler,
  • Gizli ışık bandı ve
  • Spot kullanılmaktadır.

Alçıpan Tv Ünitesi Nasıl Yapılır?

Alçıpan televizyon ünitesinin yapılmasında U-C galvaniz veya kutu profillerle istenilen dizaynın karkası oluşturulur. Oluşturulan karkasın sağlamlığına, istenilen ölçülere uyulmasına, terazi ve gönyesinin tam olmasına dikkat edilir. İsteğe göre gizli ışık bandı yapılabilir. Karkas sistemi oluşturulduktan sonra elektrik sistemi için gerekli tesisat yapılır. Karkas imalatı bittikten sonra üzerine alçıpan vidalanır. Alçıpan köşelerine köşebent takılır, ek yerlerine derz bandı çekilir. Alçıpan üzerine saten alçı çekildikten sonra zımpara ve boyası yapılarak imalat sonlanır. Spot yapılacak yerler sonradan açılır. Işıklandırma ile ilgili spot ve led aydınlatmaların montajı tamamlanır.

İsteğe bağlı olarak yapılan imalatta taş kaplama, duvar kağıdı, dekoratif ahşap malzemeler, raf sistemleri yapılır. Çeşitli aksesuarlar ve eşyalarla birlikte görsel olarak daha estetik, gösterişli bir hale getirilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Bahçe Mobilya Modelleri Hakkında Fikirler

Modern Tv Ünitesi Modelleri

Aşağıda verilen televizyon ünitesi modelleri arasından beğendiğiniz tasarımı dekorasyon firmalarına yaptırabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir