yeni nesil ev dekorasyonu

Yeni Nesil Ev Dekorasyonu Üzerine Bilinmesi Gerekenler

Yeni nesil ev dekorasyonu üzerine bilinmesi gerekenler başlığı altında, kusursuz bir ev dekorasyonu hazırlamak için trend önerilerinde bulunduk.

Yaşam alanlarınızda dekorasyon yaparken bazı şeyleri bilerek uygulamaya koymak, harika bir dekorasyon için oldukça gereklidir.

Yaşam alanlarınızı daha şık ve kullanışlı hale getirmek için uygulayabileceğiniz, farklı birçok dekorasyon çalışması bulunuyor.

Bunlar arasından mimarların sık tercih ettikleri yeni nesil uygulamaları tercih ederek, evinize bambaşka bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Yeni Nesil Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Mobilya Bulunmayan Alanlarda Duvarlara Yoğunlaşın

Tam manasıyla göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız, mobilya bulunmayan alanlarda duvarlara yoğunlaşmanız oldukça işe yarar bir çözüm olacaktır. Yeni nesil dekorasyon fikirleri arasında olduğu kadar her dönem trend olan duvar detayları, yaşam alanlarınıza farklılıklar katmak için en ideal yerler olarak öne çıkıyor.

Bu adımı atarak mobilya yoğunluğundan kurtulabileceğiniz gibi, dekorasyon maliyetini de en aza indirerek istediğiniz şık sonuçları alabilirsiniz. Duvarlarda tercih edeceğiniz rengin yanı sıra farklı motiflere yer vermeniz, mobilya olmayan alanlarda farklılık yaratmanızı sağlayacaktır.

Son günlerde popülerliği oldukça artan stickerlar duvarları modern göstermek için en ekonomik çözüm yollarından biridir. Ayrıca 3 boyutlu tablolar ve duvar aksesuarları da göz önünde bulundurmanız gereken seçenekler arasında yer alıyor.

Benzersiz Kendin Yap Ürünlere Odaklanın

Yeni nesil ev dekorasyonu daha çok kişiselleştirilmiş ve özgün ürünlerin kullanıldığı bir dekorasyon tarzıdır. Kendinizin emek vererek yapacağı sehpalar, oturma alanları veya farklı süslemeler, yeni nesil ev dekorasyonunda önemli bir role sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Sebze Bahçesi Nasıl Düzenlenir? Sebze Bahçesi Düzeni

Dekorasyon yaparken hazır ürünler kullanmak, ne kadar sıra dışı ürünler tercih ederseniz edin yine de klişe bir dekorasyondan tam olarak uzaklaşmanıza neden olmaz. Ancak kendin yap tarzı farklı ürünleri dekorasyonun bir parçası olarak konumlandırmanız, yaşam alanlarınızda bambaşka bir hava yakalamak için kayda değer bir farklılık ortaya koyacaktır.

yeni nesil dekorasyon fikirleri

Yeni nesil dekorasyon fikirleri

Doğallıktan Vazgeçmeyin

Yeni nesil dekorasyon fikirleri daha çok modern ve doğal fikirleri harmanlamaya yöneliktir. Dekorasyon yaparken evinizin farklı alanlarına konumlandıracağınız bitkiler, dekorasyonun bütünlüğü açısından işinize çok yarayacaktır. Vazo içerisinde bulunan canlı çiçekler, deniz kenarında bulacağınız görsel zenginlik sunan taşlar ve çok daha fazlasına, dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

Konforu İhmal Etmeyin

Yeni nesil ev dekorasyonu fikrine yoğunlaşırken rahatlığınızdan da asla taviz vermemeniz yeni dekorasyonunuzu sevmeniz açısından da önemlidir.

Dekorasyon ne kadar sıra dışı olursa olsun, ödün vermemeniz gereken tek şey dekorasyon çalışmasının konforu olmalıdır. Elde edeceğiniz konfor, dekorasyon parçası olan ürünleri kullanırken size benzersiz bir rahatlığı da birlikte sunmalıdır.

Mağazalara Bağlı Kalmayın

Yeni nesil ev dekorasyonu için ihtiyaç duyacağınız ürünleri geleneksel pazarlama yöntemiyle satış yapan mobilya mağazalarında bulmanız oldukça güçtür. Alacağınız ürünler için yakın çevrenizde bulunan mağazalara bağımlı kalmak yerine, aradığınız özelliklere sahip ürünler için internet üzerinden arama yapın.

Günümüz imkânlarının gelişmiş olması, sadece yurtiçinden değil yurtdışından da ürün getirmeyi basitleştirmiştir. Farklı dekorasyon fikirlerini inceleyerek yaşam alanlarınız için tasarladığınızda, ihtiyacınız olan ürünlerden bazılarını bulamayabilirsiniz. Bunun için ürünün adını veya bilmiyorsanız özelliklerini yazarak, internetten bulup sipariş etmenin kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Dekorasyon Yapmak Renk Karmaşası Sağlamak Değildir

Birçok insan dekorasyon yaparken, renklerin arkasına sığınır. Ancak unutulmamalıdır ki dekorasyon yapmak renk karmaşası sağlamak değildir. Bunun için renklerin arkasına sığınmak yerine birkaç farklı tona yer vererek, daha cesur ve natürel bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Doğal Taş Duvar Nasıl Yapılır? Taş Duvar Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap Detayları Atlamayın

Ahşap detaylar doğal ve şık görüntüleri ile her dönemin trendi ürünlerdir. Nasıl bir dekorasyon yaparsanız yapın, mutlaka bir köşesinde ahşap detayların olmasına özen gösterin. Tüm dekorasyon çalışmalarında farklı bir şıklık için ideal bir seçim olan ahşap ürünler, dekorasyonunuzun bir parçası olmalıdır.

Perde Seçimi Önemli Bir Detaydır

Dekorasyonda en fazla ihmal edilen ancak en önemli detaylardan biri olan perde seçimi, mutlaka doğru bir şekilde yapılmalıdır. Piyasada farklı renk ve modellerde onlarca perde çeşidi bulunmaktadır. Dekorasyonunuz farklılık katan dekoratif bir perde modelinin çalışmanıza sağlayacağı katkıyı, tahmin bile edemezsiniz.

Yüksek Mobilyalardan Kaçının

Özellikle ayaklı çok yüksek mobilyalar, eski dekorasyon trendleri arasında kaldı. Yeni nesil ev dekorasyonu üzerine bilinmesi gerekenler arasında önemle dikkat edilmesi gereken, yüksek mobilyaların yerine zemine daha yakın mobilya seçimi yapmaktır.

Yazıyı Oylayın

BİR CEVAP YAZIN