tezgah arası seramik modelleri

Tezgah arası seramik modelleri – tasarım fikirleri

Tezgah arası seramik, metal, cam mozaik ve diğer kaplamalar iç mekanlarda mutfak ve banyoların en önemli parçalarından birisidir. Mutfaklara estetik bir görünüm kazandırırlar ve aynı zamanda işlevseldirler. Harika bir görünüm elde etmek için kullanılabilecek çok sayıda mutfak tezgah arası malzeme bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonunda kullanılacak seramik ve diğer malzemeler tasarımın bir parçası olarak görülmeli ve ihmal edilmemelidir. Mutfak ve banyo için kullanılacak seramikler tarzınızı, zevkinizi yansıtarak daha yaşanabilir mekanlar tasarlamaya olanak verir.

Önceden geleneksel yapılarda tüm duvarlar fayans ile kaplanıyordu. Artık tüm mutfak duvarlarının fayans yapılması yerine sadece tezgah kısmı seramik yapılıyor. Böylelikle daha şık, estetik ve belli bir tarzda dekorasyon elde etmek mümkün oluyor.

Bugün doğal taş, cam, ayna, metal, tuğla, ahşap, cam mozaik, 3 boyutlu  gibi çeşitli malzemeleri kurma lüksüne sahibiz. Tezgah arası tasarımı, dokuları ve farklı şekilli karoları içeren tasarımla daha yaratıcı ve sanatsal hale geldi. Bugün, geleneksel ve çağdaş tezgah arası tasarımlarının kişisel dokunuşlar ile değiştiği çok sayıda farklı modeli bulabilirsiniz.

tezgah arası seramik modelleri

tezgah arası seramik modelleri

Seramik seçiminde mutfağın boyutuna, mutfak dolabının rengine, tasarımına, uzun ömürlü olmasına, kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Tezgah arasına yapılacak seramiklerde farklı boyut, desen, döşenme şekli, düz veya motifli olması, parlak veya mat renklerde olması, geometrik şekli gibi farklılıklar olabilir.

Beyaz mutfak dolapları ahşap döşeme ile birlikte parlak düz döşenmiş seramikler tercihiniz olabilir.

Motifli tezgah arası seramik

motifli siyah beyaz tezgah arası seramik

motifli siyah beyaz tezgah arası seramik

Siyah ve beyazın zarafeti ile mutfak tezgah arası tasarımı pek çok kişiye hitap edebilir. Kontrast renkler ve çeşitli motifler ile süslenmiş seramikler oldukça güzeldir.

Mermer görünümlü tezgah arası

Mermer görünümlü tezgah arası seramik

Mermer görünümlü tezgah arası seramik

Mermer, tezgah arasına stil ve sınıf katar. Mermer doğal bir desene sahiptir ve bu nedenle basit desenlerde bile muhteşem görünür. Kullanmak istediğiniz malzemenin boyutunu değiştirerek farklı görünümler elde edebilirsiniz. Fayanslara düz bir şekilde veya çapraz şekilde dizayn vererek döşeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  LED Işık Dekorasyon Fikirleri

Beton görünümlü tezgah arası

Beton görünümlü seramik

Beton görünümlü seramik

Beton, kişisel alanınızı tasarlarken istediğiniz çok yönlülüğü sunar. Geleneksel bir görünüm için düz beton görünümlü fayansları veya modern iç mekanlara uyacak şekilde cilalı beton fayansları kullanabilirsiniz. İç mekanlarınıza renk katmak için lekeli beton görünümlü fayanslardan da faydalanabilirsiniz.

cam mozaik tezgah arası

cam mozaik tezgah arası

Tezgah arasında güzel motiflere sahip cam mozaik kullanılabilir.

Tezgah arası metal karo seramik

metal tezgah arası

metal tezgah arası

Modern çağdaş iç mekanlara sahipseniz, metal karolardan daha iyi görünüme sahip hiçbir şey  olamaz. Paslanmaz çelik, sunduğu yansıma ve kolay temizlenme özellikleri, bakteri barındırmayan yüzeyleri sayesinde tezgah arası için en popüler seçeneklerden biridir. Üreticiler metal karo ve seramikte ömür boyu paslanmazlık garantisi sunuyorlar . Tasarım ve malzemede, geleneksel kaplamaların dışına çıkmak isteyenlere tamamen farklı bir alternatif olabilir.

(Bkz. Evi modern gösteren detaylar)

Geometrik  seramik modelleri

geometrik desenli tezgah arası seramik

geometrik desenli tezgah arası seramik

Geometrik fayanslar herhangi bir alana kolayca sınıf ve stil ekler. Çoğu kişi genellikle siyah ve beyazı seçer, ancak alanı zevkinize göre kişiselleştirmek için daha renkli yapabilirsiniz.

Tezgah arası karo mozaik  seramik

mozaik seramik

mozaik seramik

İster yeni mutfağınızı tasarlayın ister mekanınızı yeniden şekillendirin, size seçim ve çeşitlilik esnekliği sunar. Sanatsal bir tasarım oluşturmak için bunları farklı renk ve şekillerde kullanabilirsiniz veya farklı renkler seçip tekrar eden bir deseni sonlandırabilirsiniz.

Tezgah Arası Seramik Modelleri

Birbirinden farklı kullanışlı, şık ve modern mutfak tezgah arası seramik modellerini inceleyebilirsiniz. Yapacağınız mutfak dekorasyonunda size fikir verebilir.

mozaik tezgah arasi fayans Begenilen mutfak seramikleri Cam mozaik mutfak seramigi en iyi mutfak tezgah arasi seramikler Guzel tezgah seramikleri Modern tezgah arasi seramik modelleri Motifli tezgah arasi seramik

 

Ayrıca küçük mutfak tasarımları yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

One Response

  1. En iyi su arıtma cihazı Ekim 2, 2022 Reply

BİR CEVAP YAZIN