siyah beyaz ev dekorasyonu

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Siyah beyaz ev dekorasyonu ile zıt renklerin şıklığını evinizde yaşayabilirsiniz. Bu içeriğimizde evini siyah beyaz dekore etmek isteyenler için birbirinden değerli tavsiyelerimizi bulabilirsiniz.

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu Önerileri

Sıradan renkler olarak çoğu kişi tarafından değerlendiriliyor olsa da siyah beyaz ev dekorasyonu yapılmış evler, ilk bakışta dahi dikkat çekiyor. Sıklıkla banyo dekorasyonu ve mutfak dekorasyonu için tercih edilen bu iki çekici renk, aslında tüm yaşam alanlarında doğru dekorasyon teknikleri ile uygulanabilir.

1. Siyah ve Beyazı Tek Odak Noktası Olarak Kabul Etmemelisiniz

siyah beyaz dekorasyon önerileri

Siyah beyaz dekorasyon önerileri

Bu iki rengi ev dekorasyonunda kullanacak çoğu kişi, sadece bu iki renge odaklanarak yanılgıya düşüyor ve farkında olmadan dekorasyon fikirlerinde kendilerini sınırlamış oluyorlar. Halbuki, siyah beyaz dekorasyonda kullanılabilecek farklı renk skalaları ile bütünsellik oluşturulabiliyor ve dekorasyon daha çekici hale gelebiliyor.

2. Duvar Renkleri En Az Mobilyalar Kadar Önemlidir

Siyah ve beyaz salon

Siyah ve beyaz salon

Mobilyalarınızı eğer beyaz renk yoğunlukta olacak şekilde seçmişseniz, duvarlarda siyah renk kullanmak etkili bir kontrast oluşturacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, dekore edeceğiniz alanın büyüklüğüdür. Bu alan küçük ise; duvarların hepsini siyah renge boyamanız alanı olduğundan daha küçük gösterecek, sıkışık ve kasvetli bir hava yaratacaktır. Bu kısırdöngüyü ortadan kaldırmak için ise, birkaç dokunuş yaparak algı farklılığı oluşturabilirsiniz. Örneğin; beyaz çerçeveli tablolar veya beyaz ya da gümüş çerçeveli aynaları siyah duvarlarda kullanabilir ve siyahın rengin oluşturacağı küçük algısını, bu şekilde kırabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz durumun tam tersi halinde yani siyah mobilyalarınız ve beyaz duvarlarınız varsa; duvarlarda taş desenli duvar kağıtları kullanmak, siyah veya füme çerçeveli aynalar ve resimler ile beyazın oluşturabileceği boşluk algısı kırılabilir.

3. Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyazın Dansı

Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz

Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz

Çift renkli dolaplar, zeminde siyah ve beyaz fayans veya taş döşemeler, siyah ve beyaz renklerden oluşan mutfak eşyaları, mutfak dekorasyonunuzda bu iki rengi uygulamak isterseniz kullanabileceğiniz ögelerden bazılarıdır. Siyah beyaz mutfak dekorasyonunda size en fazla yardımcı olabilecek unsurlardan biri de ankastre ürünler olacaktır.

Metalik veya mat etkili bu tip ürünlerden faydalanabilir veya siyah ya da beyaz mutfak ürünlerini mutfak duvarlarında tercih ettiğiniz siyah veya beyaz renklere göre kullanabilirsiniz. Örneğin; beyaz duvar rengi kullanmışsanız buzdolabı, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi seçimlerinizde ankastre veya siyah renge sahip ürünler tercih edebilirsiniz.

Mutfak alanınızda bu iki rengi kullanabileceğiniz bir diğer alanda, mutfak tezgahlarınızdır. Siyah veya beyaz renkte tercih edeceğiniz mutfak tezgahınızı duvar rengine kontrast olarak seçerseniz daha çarpıcı bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

4. Banyolarda Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz

Banyo Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz

Siyah ve beyaz ev dekorasyonu dendiğinde bu iki renk ile yapılan dekorasyon uygulamalarında banyoların dekorasyonu daha fazla öne çıkıyor. Eğer siz de banyonuzda bu iki kontrast fakat bütünleyici rengi kullanmak istiyorsanız; siyah ve beyaz banyo tekstil ürünlerinden, banyo malzemelerinden ve dolaplardan faydalanabilirsiniz.

Banyo dolaplarında siyah ve beyaz kontrastı oldukça güzel bir etki ediyor. Dolapların dışında siyah ve beyaz dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız banyo zeminlerinde bu iki rengin kullanıldığı seramik ve fayans çeşitliliği oldukça fazla olduğundan seçim için birçok alternatifiniz bulunuyor.

5. Pencerelerde Siyah ve Beyazın Uyumu

Pencerelerde Siyah ve Beyazın Uyumu

Pencerelerde Siyah ve Beyazın Uyumu

Siyah beyaz ev dekorasyonu yaparken pencerelerinizde bu iki rengi kullanmaya ne dersiniz? Etkili ama uyumlu bir kontrast oluşturmak için eğer evinizin iç alanlarındaki duvarlarınız siyah ise beyaz pencereler veya beyaz duvarlarınız var ise siyah tonlarında pencere kenarları ulaşmak istediğiniz siyah beyaz kontrastını en iyi şekilde yansıtacaktır.

6. Yatak Odalarında Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

siyah ve beyaz yatak odası

Siyah ve beyaz yatak odası

Yatak odasında siyah ve beyaz birlikte kullanılır mı diye soruyorsanız hemen belirtelim siyah ve beyaz yatak odası dekorasyonunda da güzel bir etki oluşturuyor.

Beyaz boyanmış duvarlar ile siyah veya beyaz yatak, siyah ve beyazın birlikte kullanıldığı tekstil ürünleri ve şık bir aydınlatma ile yatak odalarında bu iki rengin etkisi güçleniyor.

Siyah beyaz ev dekorasyonu önerileri sunduğumuz bu içeriğimizin ardından “Gri renk salon tasarımları” içeriğimizi de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

BİR CEVAP YAZIN