romantik dekorasyon fikirleri

Romantik Dekorasyon Fikirleri

Romantik dekorasyon fikirleri ile hem yaşam alanınızı hem de hayatınızı değiştirmeye ne dersiniz?

Yaşam alanları herkes için özel iken bu alanları özellikle romantik olmaktan ödün vermeyen çiftler için farklılık oluşturarak tasarlamak, romantizmin dozunu fazlasıyla artıracaktır. Romantik dekorasyon fikirleri arasında yaşam alanlarınızın her köşesine romantik bir hava katmak için, yapmanız gereken dokunuşlara yer verdik.

Romantik dekorasyon fikirleri nelerdir?

Romantik dekorasyon fikirleri ile zorlanmadan ister bahçenizi ister oturma odanızı isterseniz de yatak odasını hayal ettiğiniz gibi sıcak bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Klasik veya modern hangi dekorasyon tarzını severseniz sevin, evinizin her köşesinde tüm dekorasyon tarzları için romantizmi artıran ayrıntılara yer vermeniz mümkündür. Hazır ürünlerin yanı sıra kendin yap tarzı detaylara da romantik ev dekorasyonu çalışmalarında yer vermeniz, fiziksel ortama duygularınızı katmanızı sağlayacağı gibi ruhen de duygusal yakınlaşmayı fazlasıyla artıracaktır.

romantik dekorasyon

romantik dekorasyon

Duvar Bahçesi ile Duvarlarınızda Çiçekler Açsın

romantik duvar dekorasyonu

romantik duvar dekorasyonu

Dekorasyonun yeni trendleri arasındaki duvar bahçeleri, duvarlara ayrı bir hava katmanızı sağlayacak önemli dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Duvarlara özel olarak tasarlanan dekoratif saksılardan birkaç tane kullanarak, bu sayede yatay mini bir bahçe oluşturarak romantik bir dekorasyon için ilk adımı atabilirsiniz.

Romantik Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu

romantik salon

romantik salon

En fazla zaman geçirdiğiniz alan olan oturma odası, romantik bir dekorasyonda en fazla ilgi göstermeniz gereken yerlerden biri olmalıdır. Bunun için odanın farklı yerlerinde romantik vurgular yapmak, böyle bir dekorasyon çalışmasında en gerekli olan şeylerden biridir.

Oturma odanızda kırmızı ve tonlarına yer vermek ve aşkı temsil eden gül desenli ürünler kullanmak, romantik ev dekorasyonu fikirleri arasında isabetli tercihlerden biri olacaktır. Aşkı temsil eden motiflere sahip halılar, duvar kabartmaları ve aydınlatma armatürleri ile oturma odası ve salonunuzu romantik bir şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz.

Romantizmin Elit Merkezi: Yemek Odası ve Masası

Romantik yemek masası

Romantik yemek masası

Romantik dekorasyon fikirleri üzerine konuşurken yemek odalarından bahsetmemek olmaz elbette. Varsa yemek odası, romantik yemeklerin aşkla yendiği bir ortamın hazırlanması için yegâne yerdir. Yaşam alanınızda yemek odası bulunmuyorsa, yemek masanızı birbirinden güzel lezzetler yerine öncelikle aşkla donatmanız, midenizden önce ruhunuzun doymasını sağlayacaktır.

Aşkı sonuna kadar hissedebileceğiniz büyük mumlukların içerisinde yine aşkınız için yanacak dekoratif mumlar, yemek odanızda veya masanızda gözden kaçırılmaması gereken detaylardan biridir. Yine bu ortamın çok romantik bir hale getirilebileceğini göstermek için kırmızı ve beyaz güller başta olmak üzere aşkı ve sadakati temsil eden canlı çiçeklerle yemek odanızı ve masanızı görsel açıdan süsleyebilirsiniz.

Çiçek seçimi atlanmayan bir detay olsa da birçok kişi, gizli kalmış ayrıntı olan vazo seçimini unutmaktadır. Düz bir vazo yerine yine oluşturmak istediğiniz dekorasyona uygun tasarlanmış vazolar, her şeyiyle romantik bir dekorasyonun hazırlanması için gereklidir.

Her Detayında Romantizm Var: Yatak Odaları

romantik yatak odası

romantik yatak odası

Romantik bir ortam denildiğinde, yatak odaları her romantik ana şahitlik eden en özel alandır. Hiçbir dekoratif ayrıntıya gerek olmadan başlı başına romantizm kokan bu size özel alanı, daha romantik bir ortama kolaylıkla dönüştürebilirsiniz.

Evinizin diğer alanlarına göre daha özelleştirilebilir bir dekorasyon çalışmasına imkân veren yatak odaları, dekorasyonu kolaylaştırdığı gibi çok daha özel hale getirmektedir.

Romantik yatak odası dekorasyonu için, ev tekstil ürünleri başta olmak üzere neredeyse tüm ayrıntıyı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Kalpli ve gül desenli ev tekstil ürünlerinin yanı sıra yerde beyaz taşlarla çevrelenmiş “love” veya “aşkım” yazısının içerisini güllerle doldurup sabit bırakmak, eşinizle olan güzel anlarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafları romantik tarzda çerçeveler ile yatak odanızın duvarlarına asmak bambaşka bir ortamı sizlere sunacaktır. Yatak odasında mor, pembe, lila renkleri de romantik bir hava katmaktadır. Yatak odası tekstil ürünlerinizi bu renklerden seçerek romantik bir hava yakalamanız mümkündür.

Perde detaylarının yanı sıra aşk kokan duvar ve tavan süslemeleri veya gergi tavanlar, romantik bir dekorasyon için fazlasıyla yeterlidir. En özel alanınız olması nedeniyle yatak odanızı, kendiniz için en özel ve en romantik hale getirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra banyo ve duşlarınızda mum dekoru kullanmak veya banyo karolarınızı romantik desen ve renklerde seçmek gibi küçük dokunuşlar yaparak, romantik ev dekorasyonunuzu tam anlamıyla bir bütün halinde tamamlayabilirsiniz.

Romantik dekorasyon fikirleri umarız ki hayal ettiğiniz gibi bir ambiyans oluşturmanızda size yardımcı olur. Hayatınızı ve evinizi güzelleştirecek diğer muhteşem önerilerimiz için “dekorasyon” kategorimizi incelemeyi unutmayın.

BİR CEVAP YAZIN