oturma odası duvar dekorasyonu

Oturma Odası Duvar Dekorasyonu İçin 5 Öneri

Oturma odası duvar dekorasyonu önerileri ile belki de en fazla vakit geçirdiğiniz yaşam alanını bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Oturma odaları şık bir dekorasyon için en fazla dikkat edilmesi gereken alanlardan biridir. Oturma odası dekorasyonu için 5 öneri başlığı altında, şık bir oturma odası duvar dekorasyonu hazırlamak için farklı detayları sizlere sunduk.

Oturma Odası Duvar Dekorasyonu İçin 5 Öneri

Oturma odanızı hayalinizdeki gibi bir görünüme ulaştırmakta zorlanıyor musunuz? Televizyonda ya da internette gördüğünüz oturma odalarını beğeniyor fakat hangi uygulamaları yaptırmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?  O zaman aşağıda sıralayacağımız oturma odası duvar dekorasyonu önerileri son derece işinize yarayacak.

Oturma odası duvar dekorasyonu önerileri

Oturma odası duvar dekorasyonu önerileri

Alçıpan Detayı

Oturma odanızda özellikle TV ünitesinin bulunduğu kısımda alçıpan ters tavan çalışması yapmanız, odanızdaki görsel şölenin önemli bir parçası olacaktır. Diğer yandan duvarın farklı bölgelerinde de yer verebileceğiniz bu detayın, iç aydınlatması da mutlak öneme sahiptir.

Alçıpan çalışmasının konumuna göre LED ve spot aydınlatmalara yer vererek, fazlasıyla şık bir duvar dekorasyonu için büyük bir adım atmış olursunuz.

Duvar Nişleri

duvar niş

duvar niş

Duvar nişleri, oturma odası duvar dekorasyonu önerileri arasında sıra dışı bir şıklık yakalamak isteyenlere tavsiye edilir. Odanızın duvarında yaptıracağınız büyük bir nişin içerisine aynı büyüklükte bir akvaryum yerleştirmek, dekorasyonun mükemmel bir boyuta ulaşmasını sağlayacaktır.

Akvaryum dışında bu alanları kitaplık veya saksılık olarak kullanarak da oldukça hoş bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tıpkı alçıpan çalışmaları gibi niş çalışmalarında da aydınlatma ihmal edilmemeli, bu alanlar için göze hoş gelen bir aydınlatma sistemi mutlaka yapılmalıdır.

Üç Boyutlu Duvar Süsleri

Oturma odası duvar dekorasyonu önerileri arasında, üç boyutlu duvar süsleri sıklıkla tavsiye edilir. Bu süsler özellikle modern bir dekorasyon çalışması için önemli birer tamamlayıcı olarak kabul görmektedir.

Montajı da oldukça kolay olan bu süsler, ekonomik fiyatlarıyla da son dönemlerde dekorasyonun önemli birer parçası haline geldi. Mobilyalarla uyumlu figürlere sahip üç boyutlu duvar süsleri sayesinde, oturma odanızın duvarlarında yeterince şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dekoratif Aynalar

Oturma odası içerisinde dekoratif aynalara yer vermeniz, oturma odasının dekorasyonuna farklılık katacaktır. Üstelik bu aynalar, odanın daha geniş ve derin görünmesini de sağlayarak nezih bir ortamın oluşmasını sağlar.

Farklı motifler ile süslenmiş çerçevelere sahip ve farklı malzemelerden yapılmış aynalar, duvarda kullanacağınız diğer unsurlarla birlikte şık bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Dekoratif duvar aynaları daha çok küçük odaların dekorasyonunda kullanarak hem ferah hem de daha şık bir ortam havası yaratılabilir.

Dikey Bahçe Uygulaması

Odanın duvarında rengârenk çiçekler yetiştirmek, birçoğu için uçuk bir dekorasyon fikri olarak görülebilir. Ancak dekorasyona görsel zenginlik katabilmek için sıra dışı olmak ve cesur çalışmalar yapmak önemlidir.

Dikey duvar bahçe uygulaması için üretilmiş uygun birçok dekoratif duvar saksısı bulunmaktadır. Bunlardan temin edip oturma odanızın duvarına monte ederek, çiçek veya sukulent gibi bitkiler ekip hem doğal hem de daha muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ekstra Oturma Duvar Dekorasyon Önerileri

oturma odası dekorasyon fikirleri

oturma odası dekorasyon fikirleri

Yukarıda sıraladığımız öneriler modern iç mimaride son günlerde en çok kullanılan uygulamalar. Fakat oturma odası duvarları için ülkemizde daha çok fotoğraflar tercih edilmektedir. Yaşam alanınızı kişiselleştirmek ve evinizle duygusal bir bağ kurmak için bu yöntem başarılı bir seçenek olsa da bu uygulamayı basit ve artık klasikleşmiş çerçevelere yerleştirilmiş fotoğraflar kullanırsanız ister istemez demode bir görünümle karşı karşıya kalırsınız.

Bu sebeple duvar dekorasyonu önerileri arasında ekstra olarak canvas tabloları da eklemek istiyoruz. Sizin için duygusal yönde bir anlamı olan en sevdiğiniz fotoğraflarınızı canvas tablolara dönüştürerek modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvar dekorasyon çeşitleri ile ilgili yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP YAZIN