koltuk döşeme kumaş kombinleri

Koltuk döşeme kumaş kombinleri

Koltuk döşeme kumaş kombinleri ile koltuklarınız için en ideal kumaş kombinleri nasıl tasarlanır bunlar hakkında fikirler vermeye çalışarak sizlere döşemelik kumaş seçiminde yardımcı olmaya çalışacağız.

Koltuk döşemeleri zaman içinde en çok yıpranan yüzeylerden birisidir. Ev ya da ofis gibi iş yerlerinde en çok kullanılan yerlerden birisi olan koltukların kumaşları uzun kullanım ile yıpranabilir. Çok yıpranmasa dahi konfor açısından değişiklik yapma adına koltuk döşemelerinde değişime gitmek isteyebilirsiniz. Koltuklarınızın döşemelerinde istenilen etkiyi sağlamak için nasıl bir kombin yapılmalı, ne tür renk ve desende kumaş tercih edilmeli, kumaşın kalitesi nasıl olmalı gibi çeşitli soruların cevabını yazımız içerisinde vermeye çalışacağız.

Koltuk Döşeme Kumaş Kombinleri Nasıl Yapılır?

Koltuk döşeme kombini yapılırken seçeceğiniz kumaşı bütün olarak ele almalısınız. Evin içindeki duvar, perde, halı gibi diğer eşya ve yerlere uyum sağlaması gereklidir. Desen olarak burada zevkiniz ön plana çıkmaktadır. Düz sade kumaşlar tercih edebileceğiniz gibi çiçek motifli, çizgili modellerde tercih edebilirsiniz.

Kombinden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Döşemelik koltuk kumaş kombinleri yapıldıktan sonra kumaşın kalitesi de döşemelik kumaş tercihinde dikkat edilmesi gerekli olanlar içerisindedir. Döşemelik kumaş tercihlerinde kullanım amacına göre kumaş tercihi yapılabilir. Bunun için kullanacağınız ürünü kısa süreli mi yoksa uzun süreli mi kullanıp kullanmayacağınızı belirlemelisiniz. Çabuk sıkılan bir yapınız varsa ve koltuk kumaşı değiştirmek sizin için bir lüks olma durumundan çıkıyorsa çok pahalı olmayan orta kalitede ürünleri tercih edebilirsiniz. Uzun süre kullanım arzu ediyorsanız ve seçeceğiniz ürünü uzun süre kullanmak istiyorsanız döşemelik kumaşlarınızı kaliteli kumaştan yana tercih edin. Kaliteli döşemelik kumaşlar uzun ömürlü olma açısından en uzun süre kullanabileceğiniz kumaş türleridir. Leke tutma özellikleri çok  yoktur, deforme olma, solma ve yıpranma gibi durumlar diğer döşemelik kumaş türlerine göre çok daha uzun süre sonra gerçekleşir.

Leke Tutmayana Koltuk Döşeme Kumaş Kombinleri

Koltuk Döşeme kumaş tercihi konusunda ne tip kumaş tercihinde bulunabilirim diye düşünenler leke tutmayan kaliteli kumaşlara ağırlık vermelidir. Özellikle çocuklu evlerde bir şeyler dökülme olasılığı çok daha fazladır. Bu açıdan her hangi bir şey döşemelik kumaşın üstüne döküldüğünde kumaşın temizlenebilmesi sizi zorlamamalıdır. Bunun için leke tutmayan ya da az leke tutan kumaşlar tercih edilmelidir. Leke tutmayan kumaşlar genelde sık dokuma özelliği olan kumaşlardır. Bu tür kumaşlar leke tutmaz özellikleri ile bilinmektedir. Siz de döşemelik kumaş tercihinde bu tür kumaşları tercih edebilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Tercihinde Bütçe

Döşemelik kumaş seçimi yapılırken kombin, uyumluluk, kalite, leke tutmaması gibi çeşitli özellikler, döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilen hususlardandır. Zevk ve beğeniye göre de dikkate alınan döşemelik kumaş seçimini belirleyen diğer önemli unsur da bütçedir. Bütçenizin durumunu da kumaş seçiminde dikkate almalısınız. Tercihiniz ne olursa olsun kaliteden yanaysa bütçenizi biraz daha zorlamak durumunda kalabilirsiniz. Fiyat araştırması yaparken firmaların sunmuş olduğu fiyat tekliflerini değerlendirmeniz de fiyat konusunda ekonomik tercih yapmanız açısından yararlı olabilir. Her firma fiyat konusunda farklı politika sunabilir. Bu konuda kaliteli tanınmış firmaların koltuk döşeme fiyatlarını araştırabilir ve sizin için en uygun fiyat teklifini veren firmadan bu konuda destek alabilirsiniz. Araştırma yapmadan kesinlikle hemen atılım yapmayın. Piyasa araştırması yapın ve en uygun firma ile döşemelik fiyat konusunda anlaşın.

Koltuk döşeme kumaş kombinleri yazımdan sonra “Halı koltuk renk uyumu”ile ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP YAZIN