Kız çocuk odası dekorasyon fikirleri

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız çocuk odası dekorasyon fikirleri olarak çocuk odaları için muhteşem fikirlerle çocuklarınızın odasını en güzel şekilde dekore edebilirsiniz. Canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızın keyif alarak yaşayabilecekleri ve kendilerini özel hissedebilecekleri mükemmel dekore edilmiş alanlar oluşturarak onları mutlu edebilirsiniz. Yazımızda kız çocuklarına uygun onların çok seveceğini umduğumuz tasarım fikirlerini sizlerle paylaşarak size bu konuda en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

Kız çocuk odası dekorasyonu için duvarların renklendirilmesi

Kız çocuk odası dekorasyonu için renklerin gücü çok etkilidir. Kız çocukları için genelde pembe ve lila renkleri onları mutlu etmede en etkili ve güçlü renklerdir. Çocuğunuz kendisine ait odası varsa duvarlarını onun istediği renk tonunda boyayabilirsiniz. Bunun için de duvarları boyama konusunda farklı bir bakış açısından yararlanabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun odasının hepsini aynı renk boyamak yerine duvarlarının her birini farklı renkte boyayabilirsiniz. Örneğin bazı duvarlarını pembe, bazılarını lila renkte boyayabilirsiniz.

Çocuk odasının bir bölümünü boya ile bir bölümünü de boya rengine uygun duvar kağıdı ile zenginleştirebilirsiniz. Çocuğunuzun beğenisine uygun kız çocukları için olan duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu İçin  Uygun Mobilya Seçimi

Kız çocuk odası uygun mobilya seçimi

Kız çocuk odası uygun mobilya seçimi

Çocuğunuzun odasını en güzel şekilde dekore ederken mobilyaların odaya uyumu ve doğru şekilde seçilmesi de önemlidir. Çocuğunuzun odasının durumuna göre uygun büyüklükte pratik ama şık mobilyalar seçebilirsiniz. Kardeşi ile odasını paylaşacaksa çok şık ve kullanışlı ranza modelleri var. Onlara göz atabilirsiniz. Merdivenli, çalışma masası ve giysi dolabı kombinli çok şık ve estetik ranza modellerini çocuğunuzun odası için düşünebilirsiniz.

Oyuncak Ya da Kitaplarını Koyabileceği Raflı Sistemler

Kız çocuk odası duvar rafları

Kız çocuk odası duvar rafları

Kız çocukları için onlara günlük yaşamda kolaylık sağlayacak alanlar oluşturmak fikri de size cazip gelecektir. Çocuğunuz yaşına göre oyuncak ya da kitaplarını koyabileceği açık ve şık raflar hem odanın düzenli durmasında hem de çocuğunuza düzen alışkanlığı kazandırmada etkilidir. Bu tarz raflara çocuğunuz sevdiği eşyaları ve ihtiyacı olan objeleri kendisi koyabilir. Sizin yardımınız olmadan çocuğunuz odasında eşyalarını düzenlemenin mutluluğunu yaşayabilir.

Şık ve Sıradışı Perdeler

kız çocuk odası için şık perdeler

kız çocuk odası için şık perdeler

Kız çocuk odası dekorasyon seçeneği olarak perdeler de bu dekorasyonun en güzel parçasıdır. Şık ve desenli bir perde çocuğunuzun odasına estetik ve güzellik katacaktır. Dikiş dikmeyi biliyorsanız çocuğunuzla birlikte onun seveceği perdelik kumaşları birlikte alarak kendi perdenizi kendiniz dikebilirsiniz. Perde dikiminde çocuğunuzun da yardımcı olmasını sağlayarak ona iş bölümü konusunda kazanım sağlamasında yardımcı olabilirsiniz. Bu hem sizin için hem de çocuğunuz için çok keyifli bir iş olacaktır. Çocuğunuz ona zaman ayırdığını ve önemsediğinizi düşünerek kendini çok daha değerli hissedecektir. Anne kız olarak birlikte etkinlik yapmak isteyenler için de ayrıca perde dikimi ideal bir zamanı değerlendirme projesi olabilir.

Şık Bir Paravan ile Giyinme Köşesi Oluşturma

Çocuğunuzun odasının içinde dahi olsa mahremiyetini kazanma alışkanlığına katkı sağlaması açısından da iyi olacak olan bu fikri uygulayabilirsiniz. Giyinme köşesi olarak çocuğunuza masal ya da sevilen kahramanların resimleriyle süslü bir paravan alabilirsiniz. Çocuğunuz bundan büyük bir keyif alacak ve aynı zamanda çocuğunuzun odasında da şık bir dekor oluşacaktır.

Kitap ve Çeşitli Objeler İçin Duvar Rafları

Duvara monte edilen raflar pek çok ihtiyacımızı karşılamada mükemmel köşelerden birisidir. Çocuğunuzun yatağının başına monte ettireceğiniz raflar sayesinde çocuğunuz yatağının başucuna kitabını koyabilir ve uyku zamanlarından önce kitap okuma alışkanlığına katkı sağlanabilir. Ayrıca odanın içinde şık bir dekor da raflar sayesinde sağlanabilir.

Çocuk odası ne renk boyanmalı isimli makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP YAZIN