kış bahçesi

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kış bahçesi dekorasyonu nasıl olmalı? başlığı altında verdiğimiz önerileri dikkate alarak, kış bahçenizi daha dekoratif ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bahçenize konumlandıracağınız kış bahçesi ile kış aylarında da bahçenizde rahatça vakit geçirebilir, soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz.

Kış bahçeleri için dekorasyon yaparken bahçenin genişliğine göre farklı alternatifleri değerlendirmek önemlidir. Özellikle çok geniş bir kış bahçesine sahipseniz, dekorasyonu da buna uygun olacak şekilde yapabilirsiniz. Beş çaylarında misafirlerinizi ağırlayacağınız veya hem yemek yiyebileceğiniz hem de rahatça vakit geçirebileceğiniz bir ortam oluşturmaya özen göstermeniz gerekir.

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Bitkilerinden İlham Alın

Kış aylarında özellikle yoğun kar yağışı sonrasında, bitkilerin muhteşem görüntüsü bir süre kendini gizleyeceği için bu dezavantajı kış bahçenizin içerisinde salon bitkilerine yer vererek giderebilirsiniz. Özellikle geniş bir kış bahçesine sahipseniz, içeride mümkün olduğunca fazla canlı salon bitkileri bulundurarak ortama egzotik bir hava katabilirsiniz.

kış bahçesi dekorasyonu

Kış bahçesi dekorasyonu

Sadece Bahçenizi Değil Ruhunuzu Aydınlatacak Armatürler

kış bahçesi aydınlatma

Kış bahçesi aydınlatma

Her kapalı alanda olduğu gibi kış bahçelerinde de aydınlatma detayını öne çıkarmanız, dekorasyona muhteşem bir görsellik katar. Ancak bunu abartmadan yapmakta bir o kadar önemlidir. Tavandan sarkan bir aydınlatma armatürü yerine ayaklı yüksek lambalar tercihiniz olabilir. Veya bahçe profiline sabitlenecek birkaç dekoratif duvar armatürü, böyle alanlarda çok daha şık duracaktır.

Kış bahçesi aydınlatma armatürü seçiminizi doğru şekilde yaptıktan sonra ampul seçiminize de dikkat etmeniz gerekir. Sarı ışık veren ampulleri bu alanda tercih edebilir veya başka renklere yer verebilirsiniz.

Oturma Grubu ve Yemek Masası

kış bahçesi dekorasyonu

Kış bahçesi dekorasyonu

Şayet yemek yiyebileceğiniz veya kalabalık misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz kadar geniş bir alana sahipseniz, yemek masası ve oturma grubuna da mutlaka yer vermenizi tavsiye ederiz. Dekoratif doğal ahşaptan imal edilmiş yemek masası tercihi, bu alanda iyi bir seçim olur. Şayet kış bahçeniz o kadar geniş değilse, katlanabilir bir masaya yer verebilirsiniz.

Renkli kırlent ve yastıklar, yine bu alanın renklenip iyi bir dekorasyona sahip olmasında önemli yer tutar. Bahçede vakit geçirmeniz ve misafirlerinizi ağırlamanız kısacası burayı canlı bir yaşam alanına çevirmeniz daha özenli, düzenli ve kullanışlı bir bahçeye sahip olmak için en önemli kriterlerden biridir.

İçinizi Isıtacak Bir Detay: Şömine

şömineli kış bahçesi

Şömineli kış bahçesi

Kışın soğuk havasının negatif etkisini içinizi ısıtacak bir zevke dönüştürmek için, kış bahçesi ısınma ihtiyacınızı şömine ile gidermeniz muhteşem bir seçenek olur. Dekoratif şömine tasarımlarına yer vererek elde edeceğiniz görüntü sayesinde, kış bahçesinden hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

İç kısmı dekoratif taşlarla örülmüş ve dış kısmı ise yine ya dekoratif taşlarla ya da şık mermerler ile kaplanmış bir şömine, hayranlık uyandıracak bir kış bahçesi dekorasyonu yapmanızı sağlar.

Cam Tavan

Kış bahçesi cam tavan

Kış bahçesi cam tavan

Henüz kış bahçenizi yeni yaptırıyorsanız, kar ve yağmur yağışını rahatça seyretmek ve ayrı bir keyif almak için tavan tercihinizi mutlaka camdan yana kullanın. Üstelik kış güneşinin ışınlarından yararlanarak bahçenizin ısınmasını sağlayabilir, güneş ışınlarının sağladığı E vitamininden de bu sayede rahatça faydalanabilirsiniz.

Zemin

kış bahçesi zemin kaplaması

Kış bahçesi zemin kaplaması

Zemin kaplamasında yer vereceğiniz dekoratif taşlar, fazlasıyla mistik bir ortam oluşturmanıza neden olur. Zemin kaplama tercihinizi renkli parke taşları ile yapabilir, orta kısımda ise eski bir kilime yer verebilirsiniz.

Havalar soğuduğunda kış bahçenizin tadını çıkartmak ve manzaranın keyfini sürerken kahvenizi yudumlamak için yukarıda verdiğimiz kış bahçesi dekorasyonu önerilerini dikkate almak faydanıza olacaktır.

Kış Bahçesi Modelleri

Yapacağınız tasarımlara örnek olabilecek kış bahçesi modelleri aşağıda yer almaktadır.

Evinizi ve yaşamınızı güzelleştirmek için sitemizin dekorasyon bölümündeki diğer muhteşem içerikleri de sakın kaçırmayın.

BİR CEVAP YAZIN