gri ve beyaz salon tasarımları

Gri Renk Salon Tasarımları

Gri renk salon tasarımları ile ev dekorasyonunuzu yenilemeye başlamak harika bir fikirdir. Gri renk, siyah ile beyaz arasında son dönemde oldukça popüler olan nötr renklerden birisidir. Gri salon uygulamalarında çok farklı tasarım şekilleri olabilir. Bu renk sıcak veya serin, karanlık ve dramatik veya parlak ve güzel olabilir. Salon duvarlarında, mobilyalarda ve aksesuarlarda gri rengin kullanılması ile çok farklı düzenlemeler yapılabilir.

Evin salonu insanların en çok vaktini geçirdiği en önemli odalardan birisidir. Gri rengi seviyorsanız sizin tarzınıza, ruh halinize ve zevkinize uygun tasarımlar yapmak mümkündür. Beyaz bir duvar yerine açık gri boya rengi kullanılabilir. Gri boya renkleri ile birlikte canlı renkler kullanılarak şık tasarımlar yapılabilir. Yada modern ve ağır bir tasarım yapmak isterseniz gri ile birlikte siyah – beyaz renkleri kullanabilirsiniz.

Gri renk koyulaştıkça ortam daha ağır ve sıkıcı olabilir. Bu etkiyi kırmak için gri boya renkleri ile birlikte yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, mavi gibi renkler kullanılabilir. Gri renk eşyaları, mobilyaları veya istediğiniz bir aksesuarı ön plana çıkarmak için mükemmel bir seçim olacaktır.

Gri salon dekorasyonu ile tasarlanmış odaları inceleyerek yapmak istediğiniz değişiklikler için fikir edinebilirsiniz.

1. Gri ve yeşil salon tasarımları

gri renk salon tasarımları

Gri ve yeşil salon

Gri renk ve tonları ile beyaz, siyah ve yeşil renk uyum içerisindedir. Gri ve beyaz renk tonları arasında, yeşil tropikal yaprak, ananas resmi ve sehpa üzerindeki canlı bitkiler ön plana çıkıyor. Koltuk arkasında tuğla duvar deseni, İskandinav sehpalar ve puf minderler tasarımı tamamlıyor.

gri renk salon tasarımları

Gri ve yeşil renk salon

Oldukça iyi ışık alan bu salonda açık parlak gri renk duvarlar, onun birkaç ton koyusu salon koltuk takımı, siyah-beyaz ve yeşil kırlentler ile çiçek ve bitkiler odaya modern bir görünüm veriyor. Gri duvar boyası ve salon koltuk takımınız ile siyah – beyaz renkler uyum içerisinde olurken yeşil renkler ön plana çıkarak mekanın odak noktası olurlar.

2. Gri ve siyah salon tasarımları

gri - siyah renk salon tasarımları

Gri ve siyah renk salon tasarımı

Gri duvar boyası ve siyah renk tonları ile salonunuz modern ve havalı bir görünüme kavuşacak. Ankastre şık bir şömine, led aydınlatmalı raflar, kömür rengi deri koltuklar, siyah kadife halı ve akrilik sehpa dekorasyonun en önemli parçalarını oluşturuyor. Aydınlatmalı raflar ve orta kısımda daha açık renkli dokulu duvar kağıdı salonun odak noktalarıdır ve göze hitap etmektedir.

gri - siyah renk salon tasarımları

Gri – siyah renk salon dekorasyonu

İyi ışık alan bir salona sahipseniz gri duvar boyası, siyah ve beyaz renk tonları birbiri ile ahenk içerisinde olacaktır. Koltuk takımı siyah renk tonunda, kırlentler beyaz tonlarda düzenlenebilir. Duvar, koltuk takımı renginden birkaç ton farklı yapılabilir. Duvarın soğuk rengi beyaz raf, çerçeve ve dekorlarla canlandırılabilir.

3. Gri ve renkli  salon tasarımları

gri ve renkli salon tasarımları

Gri ve farklı renklerle birlikte salon tasarımı

Aksesuarların konulması için niş yapılmış gri renkli duvar, renkli kırlent ve koltuklar, büyük boy gri renk tavandan sarkan aydınlatma ile birlikte orta kısımda sehpa, tabure, çiçek, zemin parke ve halı iyi bir dekorasyon fikri veriyor.

4. Gri ve sarı salon dekorasyonu

gri ve sarı renk salon tasarımları

Gri ve sarı renk salon tasarımları

Gri ve sarı renklerin birbirine yakışmayacağını düşünüyorsanız bu tasarım fikrinizi değiştirebilir. Gri bir duvar tasarımında sadece vazo veya aksesuarların sarı olması gerekmez. Bu dizaynda sarı kanepe gri arka planla uyumludur ve ön plana çıkarılmıştır. Gri renk yanında sarı gibi parlak renkler mekana neşe ve canlılık katacaktır.

(Bkz. Dekorasyonda sarı ile uyumlu renkler)

gri renk salon tasarımları 18

5. İskandinav tarzı gri renk salon tasarımları

iskandinav gri renk salon tasarımları

İskandinav gri renk salon tasarımları

Evinizde olması gereken rahatlatıcı bir İskandinav alanı. Küçük boyutlu oturma odası için mükemmeldir.İskandinav tarzının tüm unsurları bu iç mekanın parçaları haline gelir. Tüm duvarda güneş ışığına çarptığında neredeyse beyaz olan güzel bir yumuşak gri.

6. Gri ve altın rengi salon

gri ve altın rengi salon tasarımları

Gri ve altın rengi salon dekorasyonları

Gri renk ve altın rengi bu sevimli salonda birbirine yakışmaktadır.

7. Gri ve ahşap mobilya rengi salon dizaynı

gri ve ahşap mobilya rengi salon

Gri ve ahşap salon tasarımları

Koyu gri duvar ve çoğunlukla ahşap kaplı bu salonda, duvarda oluşturulan niş sayesinde televizyon ünitesi ve çerçevelerin konulabileceği güzel bir alan oluşturulmuştur. Kapitoneli koltuk ve ayak taburesi, kömür rengi koltuk, beyaz orta sehpa ve puf minder yapılan dekorasyonun önemli parçalarındandır. Ahşap parke döşeme ve duvar kaplaması gri renkle uyum sağlamaktadır.

(Bkz. Tv ünitesi nasıl seçilir?)

8. Gri ve pembe rengi salon düzeni

gri ve pembe salon tasarımları

Gri ve pembe renk salon

Bu salonda gri ile birlikte pek çok pembe renk eşya ve aksesuar kullanılmıştır.

gri renk salon tasarımları 15

Gri renk salon tasarımları pembe ile uyumu

9. Gri, turuncu ve zeytin yeşili salon tasarımları

gri turuncu salon tasarımları

Gri, turuncu ve zeytin yeşili salon

Gri daha sıcak renkler ile birlikte iyi bir kombinasyon oluşturabilir. Turuncu ve zeytin yeşili duvar, mekana sıcaklık ve canlılık katıyor. L tipi koltuk takımı, gri tonlarda yün halı, zarif orta sehpa, tv paneli ve aydınlatmalar tasarımın en önemli unsurlarıdır.

(Bkz. Mobilya dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler)

gri renk salon tasarımları 17

Gri renk salon tasarımları turuncu ile uyumu

10. Gri ve beyaz salon tasarımları

gri ve beyaz salon tasarımları

Gri ve beyaz salon tasarımları

Beyaz, gri ve yeşili kullanarak çağdaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

(Bkz. Evi modern gösteren detaylar)

11. Gri ve kahverengi salon tasarımları

gri ve kahverengi salon tasarımları

Gri ve kahverengi salon

12. Gri ve mavi salon tasarımları

gri ve mavi salon tasarımları

Gri ve mavi renk salon

gri renk salon tasarımları 16

Gri renk salon tasarımları

13. Gri ve kırmızı salon tasarımları

Gri ve kırmızı renk salon tasarımları

Gri ve kırmızı renk salon

Yazıyı Oylayın

BİR CEVAP YAZIN