Giyinme odası dekorasyonu
Dekorasyon

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme odası dekorasyonları olarak pek çok farklı dekorasyon örneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olmak üzere yararlanabileceğiniz fikirleri sunarak sizlere bu konuda en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız. Giyinme odalarından kısaca bahsetmek gerekirse giyinme odaları yatak odalarında konforu sağlamak adına hantal dolaplar yerine tercih edilen daha etkin alanlardır. Giyinme odaları için ideal fikirler paylaşarak sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Giyinme Odası İçin Fikirler

Eviniz boş odalarını değerlendirin

Giyinme odası olarak bir oda tasarlamak isteyenler evlerinin çok kullanmadıkları bölümünü giyinme  od. olarak tasarlayabilirler. Çok odalı evlerde odanın bir tanesini bu şekilde değerlendirmek iyi bir fikir olabilir. Boş odanıza koyacağınız giyinme dolapları ile eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Odanıza boy aynası koymanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Evinizde bulunan boşlukları giyinme köşesi olarak düzenleyebilirsiniz

Dubleks evlerde merdiven altlığı ya da evin bazı boş alanları dolap yapılarak paravan ya da sürgülü bir kapı yapılarak giyinme odası olarak değerlendirilebilir.

Odanızı bölebilirsiniz

Odanızın büyük ve genişse odanızın bir bölümünü bölerek giyinme odası yapabilirsiniz. Oda bölme fikirleri konusunda başka bir yazımızda bu konuda fikirler vermiştik. Oda bölme olarak duvar ile oda bölme, paravan ile oda bölme, mobilya ile oda bölme gibi pek çok seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Odanızı böldüğünüz kısma eşyalarınızı koyabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz raflar yaptırabilirsiniz. Kapalı dolaplar yerine açık raflar da yaptırabilirsiniz. Böylece kolay bir şekilde aradığınız kıyafetin elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Yatak başlığınızın arkasını giyinme odası olarak tasarlayabilirsiniz

Yine odası geniş olanlar için ideal bir fikir olarak yatağı odanın orta kısmına alabilir ve yatak başlığınızın arka kısmını giyinme od. olarak tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde odanızı ikiye bölerek yatak odanızın bir kısmını giyinme od. olarak tasarlayabilirsiniz.

Yatak başınızın arkasına dolabınızı koyarak iki taraflı giriş sağlayabilirsiniz

Yatak başına dolabınızı yerleştirmek suretiyle iki kısımdan da girilen bir giyinme köşesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede yatak odanızı daha etkili ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde giyinme köşeniz için pratik ve kullanışlı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Paravanla bölerek odanızın herhangi bir köşesinde giyinme köşesi oluşturabilirsiniz

Odanızın en geniş alanını bunun için kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı, çantalarınızı ve giysilerinizi rahatça koyabileceğiniz açık olarak düzenlenen raf sistemi ile harika bir giyinme köşesi oluşturabilirsiniz. Duvar kısmını ayakkabılarınız için kullanmak üzere raf olarak düzenleyebilirsiniz.

Odanızı boydan boya açık ve camlı rafla eşya dolabı haline getirebilirsiniz

Geniş bir giysi dolabı için boydan boya düzenlenen raf sistemi ile odanızı zenginleştirebilirsiniz. Camlı kapaklar yardımıyla ortama estetik bir hava katabilirsiniz. Açık raf sistemlerini burada da kullanarak etkili bir giyinme köşesi tasarlayabilirsiniz.

Giyinme Odası İçin İşlevsel tasarımlardan yararlanın

Odanız küçükse fonksiyonel olarak kullanılan dar alanlar için kullanışlı dolap ve raf sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Sürgülü uzun raf şeklinde dolaplar, yukarıdan aşağı uzanan çekmeceler ile küçük alanlarını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Ünite şeklinde giyinme odası tercih edebilirsiniz

Duvarınızın bir bölümünde açık raf sistemli ünite şeklinde giyinme dolapları da hem estetik olarak hem de işlevsellik olarak en güzel şekilde size yardımcı olacaktır.

Kullanmadığınız vitrinlerinizi giysi dolabı olarak kullanabilirsiniz

Kullanmaktan sıkıldığınız ama atmaya da kıyamadığınız vitrinlerinizi çok güzel ve kullanışlı bir eşya dolabı olarak kullanabilirsiniz. Açık raf sistemi gibi son derece estetik ve hoş bir görünüm oluşturarak evinizin giyinme köşesine dahil edebilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir