Geleceğin En Popüler Ev Dekorasyon Trendleri

Geleceğin En Popüler Ev Dekorasyon Trendleri

Ocak 4, 2021 0 Yazar: Gürsoy Yurtalan

En popüler ev dekorasyon trendleri arasında son aylarda popüler olan dekorasyon uygulamalarının yanı sıra, yıllardır geçerliliğini koruyan farklı trendlerde yer alıyor. Daha çok modern görüntünün hâkim olduğu en popüler dekorasyon trendlerinde, klasik objelerde yer yer kullanılarak dekorasyonda farklı bir bütünlük sağlanabilir.

Modern ürünlerle birlikte parlak renklerin hâkim olduğu dekorasyon çalışmaları, özellikle uygulama ortamına göre farklılık gösteriyor. Tüm dekorasyonlar için banyo, giriş, salon, yatak odası veya evin diğer alanlarına göre ayrı bir çalışma yapılıyor olsa da popüler trendlerinde alana yönelik çalışmalar daha fazla öne çıkıyor.

Geleceğin En Popüler Ev Dekorasyon Trendleri

geleceğin dekorasyon trendleri

Geleceğin dekorasyon trendleri

Gelecekte dekorasyon alanında oldukça popüler olmasını beklediğimiz trendleri sizler için sıraladık. Tavsiyelerimize kulak asarak dekorasyonda en son modanın dahi önüne geçebilirsiniz.

1. Tavan Tasarımında Standardın Dışına Çıkın

Ev dekorasyonlarında dikkat çekici en önemi detay, tavan tasarımı üzerindeki çalışmalar olarak görülüyor. LED aydınlatmalar yine tavanların vazgeçilmezi olurken, spot aydınlatma unsurları da dekorasyondaki önemini koruyor.

Klasik tarzda bir tavan tasarımı yapmak yerine ahşap detaylara ağırlık verilmesi, popüler dekorasyon trendine uygun bir çalışma yapılmasını sağlıyor. Çalışma sonrasında daha nostaljik bir tasarım ortaya çıkacak olsa da modern ve nostaljik unsurları tavanınızda bir arada değerlendirerek, bambaşka bir görüntü elde edebilirsiniz.

2. Çok Amaçlı Ürünler

İnsanların ihtiyaç duyduğu ev eşyalarının günümüz şartlarında artmaya başlaması, çok amaçlı ürünleri daha tercih edilir hale getiriyor. Önümüzdeki yıllarda bu ihtiyaç, her yıl olduğu gibi fazlasıyla hayatımızda yer alacak. Örneğin yatak odanızda hem şık bir lamba, hem telefon şarj yeri hem de komidin tarzında kullanabileceğiniz tek bir ürüne yer vererek dekoratif bir görüntü elde ederken, bir yandan da daha geniş bir alan açabilirsiniz.

3. Duvar Kâğıdında Farklı Seçimler

duvar kağıdı trendleri

Duvar kağıdı trendleri

Çin sanatı ağırlıklı olan duvar kâğıdında klasikliğin dışına çıkmanız, önümüzdeki yılların etkileyici trendinlerine ayak uydurabilmeniz için iyi bir seçim olacaktır. Duvar kâğıdının büyük ve panoramik yapıda unsurlardan oluşması, rutinlerin dışında bir dekorasyon için önemlidir. Doğru bir seçim ile dekorasyonun en önemli parçalarından biri haline gelecek duvar kâğıtlarında, Uzakdoğu ülkelerine ait tasarımlara yer verebilirsiniz.

4. Dokuma Duvar Süsleri

Duvar süsleri her dekorasyonun önemli bir parçasıdır. En popüler ev dekorasyon trendleri arasında bu ürünlerden yana seçim yaparken el dokuması duvar süslerini tercih edebilirsiniz. Modern ve klasik atmosferi bir arada sunan bir dekorasyon için, dokuma duvar süslerine çalışmalarınızda mutlaka yer açın.

5. Daha Geniş Fayanslar

Yüzeysel dekorasyonun haricinde birazda tadilata kaçmak istiyorsanız, daha büyük boyutlu fayanslar önümüzdeki yılların en popüler ev dekorasyon trendleri  tercihlerinden biri haline geliyor.

Eşya bakımından çok işlevsel ve küçük eşyalar tercih ediliyor olsa da yer ve duvar kaplamalarında kullanacağınız karo ve fayans gibi kaplamaların geniş olmasına önem verin. Geniş kaplamalar, son yılların en moda trendleri arasında yer alıyor. Hatta bu tip ürünleri, özellikle yeni yapılan binalarda daha sık görmek mümkün olmaktadır.

6. Mutfak Renkleri Daha Koyu

Çeşitli renklerde beyaz eşyaların olması, mutfakta renkliliğin başlıca nedenlerinden biridir. Mutfak dekorasyonunda koyu renklere yer vererek dekorasyonu buna göre planlamanız, modern dekorasyon yapısı için önemle dikkat etmeniz gerekenler arasındadır.

7. Duvarlarınızda Yüz Figürlerine Yer Verin

Yeni nesil ev dekorasyon trendleri arasında basit ancak atlanmaması gereken detaylardan biri, yüz figürlerinin bulunabileceği tablolara yer vermektir. Özellikle sade ve basit bir çizim ile yansıtılan yüz figürleri, yeni yıl dekorasyonunuza farklı bir zenginlik katacaktır.

8. Kâğıt Lambalar

Kâğıt lambalar yine Uzakdoğu esintilerinden biridir. Özellikle yatak ve çalışma odası gibi alanlarda tercih edebileceğiniz masaüstü kâğıt lambalar, dekorasyonunuzun önemli bir parçası olacak tarzda tasarımları ile dikkat çekiyor.

En popüler ev dekorasyon trendleri yazımızın ardından “2021 ev dekorasyon trendleri” başlıklı yazımızı incelemenizin de sizin için faydalı olacağını düşünüyoruz.