evcil hayvan besleyenler için dekorasyon

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Dekorasyon Önerileri

Evcil hayvan besleyenler için dekorasyon önerileri başlığımız kedi ya da köpek gibi evini bir hayvanla paylaşan hayvansever dostlarımız için dekorasyon önerilerimizi ele alacağız.

Dünyada evcil hayvan besleme oranı git gide artmakta. Adeta çocuğumuz yerine koyduğumuz patili dostlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmakta asla çekinmiyoruz. Peki ev dekorasyonunuzu da evcil dostlarınıza göre düzenleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Evcil hayvan besleyenler için dekorasyon önerileri sayesinde evinizi hem dostunuz hem de kendiniz için oldukça kullanışlı ve güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Dekorasyon

Evcil hayvan besleyenler için dekorasyon önerileri

Evcil hayvan besleyenler için dekorasyon önerileri

Halı Seçimi

Evcil dostlarınız elbette ki tüy tutacaktır. Evin olmazsa olmazlarından halı da oldukça kolay tüylenen ve kirlenen bir madde olduğundan halı seçimi büyük bir önem taşımaktadır.

Öncelikle halının kolay temizlenebilmesi için tüy tutan modellerden uzak durmanız gerekiyor. Bazı halılar vardır ki elektrik süpürge ile üstünden geçseniz bile ne yazık ki temizlenmez. Örneğin uzun tüylü bir dostunuz bulunuyorsa pelüş halılardan uzak durmanız büyük önem taşıyor.

Ayrıca sizin ve evcil dostunuzun herhangi bir zarar görmemesi için halının kaydırmaz tabanlı olmasında fayda vardır. Eğer bir kedi sahibiyseniz, halının kenarlarında veya üzerinde dikkat çekici aksesuarların olmamasına özen gösterin.

Kumaş Seçimi

Örneğin koltuk kumaşları seçerken tüy toplamama ve kolay temizlenebilme özelliği olan kumaşlara yönelmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca hayvan severler sürprizlerle karşılaşmaya alışkın olduğundan su geçirmez kumaşlara da yönelmektedir. Öyle ki belirlenen niteliklerde birçok kumaş ve renk skalası ilgili mağazalarda karşınıza çıkacaktır.

Aksesuar Seçimi

Evcil dostunuzla vakit geçirirken ortalığı biraz dağıtmayı seviyor olabilirsiniz, ancak örneğin çok sevdiğiniz cam biblolar veya vazolar sizin için büyük bir tehlike yaratıyor olabilir. Evinizden bulunan cam, porselen gibi maddelerden yapılmış aksesuarları olabildiğince yüksek alanlara konuşlandırmaya çalışın. Ayrıca bitki bakmayı seven biriyseniz, bazı bitkiler kedi ve köpekler için oldukça öldürücü olabilir. Bu nedenle evinizde baktığınız bitkiyi veterinerinize söylemeyi ihmal etmeyin.

Perde Seçimi

Özellikle kedi sahipleri iyi bilir, kediler perdelere tırmanmaya bayılırlar. Ancak perdeler evcil dostlarımız için bir o kadar da tehlikelidir. Bu nedenle stor perdeler hayvan besleyen kişiler için oldukça iyi bir seçimdir. Ayrıca kumaş perdeler ister uzun ister kısa olsun çok fazla tüy toplarlar. Stor perdede böyle bir durum yaşamanız söz konusu değildir.

Gerekli Güvenlik Önlemlerini Alın

Evcil hayvan besleyenler için dekorasyon önerileri sunarken güvenlikten bahsetmeden olmaz elbette. Olası tehlikelere karşı küçük dostunuzu korumak için mobilyalarınız köşeliyse bu köşeleri yumuşak köşe koruyucularla güvenli hale getirin. Raflarınız duvara sabit değilse bir kazaya maruz kalmaması için sabitleyin.

Pencere, balkon kapısı gibi evcil dostunuz için tehlike oluşturabilecek kapı ve pencereleri güvenli bir şekilde kilitleyin.

Evcil hayvan besleyenler için  dekorasyon önerileri sunduğumuz bu içeriğimizin ardından “dekorasyon” kategorimizdeki diğer yazıları da okumanızı öneririz.

BİR CEVAP YAZIN