ev dekorasyon ürünleri

Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Ev dekorasyon ürünleri nasıl kullanılmalıdır? Nelere dikkat etmek gerekir? Bugün, çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu soruya cevap arayacağız. Ev dekorasyonu mutlaka gereklidir. Bu nedenle bu konunun üzerine iyice düşmek gerekir. Çoğu kişinin sürekli dekorasyon değişikliğine gittiğini görürüz. Bunun sebebi planlı programlı ve doğru bir dekorasyon çalışması yapılmamasıdır. Böyle olunca da dekore işleri insanların içlerine sinmemektedir. Tabii uzun zamandan sonra yapılan dekorasyon değişiklikleri konumuzun dışındadır.

Ev değiştiremeyen insanlar haliyle fresh bir ortam için dekorasyon değişikliğine gidebilir.  Bu da ev değiştirmiş havası verir. Böyle bir değişikliğin mihenk taşlarından biri de yeni aksesuarların eklenmesidir. Eve yeni aksesuar alan çok kişi vardır ki bunları sürekli değiştirir. Çünkü doğru aksesuar seçimi yapmamıştır ya da doğru yerde kullanmamıştır. Doğru aksesuarın bulunması ve doğru bir şekilde konumlandırılması konusu, özellikle ev hanımlarını yakından ilgilendiren bir konudur.

Ev dekorasyon ürünleri arasında en çok kullanılanlar; saksılar, biblolar ve mumluklardır. Bunlar hemen hemen her evde görebileceğiniz aksesuarlar arasında sayılabilir.  En çok kullanıldığı yer ise salondur. Çünkü evin bu bölümü en çok vakit geçirilen alan olma hususiyetine sahiptir ve misafirlerin sürekli ağırlandığı alandır. Çiçekli saksılar görsel açıdan son derece önemlidir.

Evin görüntüsünü güzelleştirmenin yanı sıra, havasını da tazeler. Mumlar ya da mumluklar ise özellikle masa üzerlerinde sıklıkla kullanılır. Ev aksesuarları satın alınacağı vakit karşımıza geniş yelpazede ürünler çıkmaktadır. Bu kadar çeşit arasında kararsız kalmak da son derece normaldir. Bizim vereceğimiz birkaç tavsiye ile kararsızlığınıza son verecek ve doğru aksesuarı doğru şekilde kullanmasını öğreneceksiniz.

Ev Aksesuarları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyon Ürünleri Kullanmanın Önemi

Ev dekorayonu ürünleri kullanmanın önemi

Ev dekorayonu ürünleri kullanmanın önemi

Ev dekorasyon ürünleri kullanmak, ev mobilyalarını daha güzel gösteren ve onları tamamlayan birer unsurdur. Bunu tıpkı kıyafetlerimizin üzerinde kullandığımız takılara benzetebiliriz. Bu tip ürünler işlevsellik için değil de direkt olarak süs amaçlı kullanılmaktadır. Elbette hem işlevsel hem de süs görevi görmesi onu tercih sebebi yapacaktır. Bu tip ürünler, odanızı daha geniş gösterebilir.

Odanıza canlılık katabilir. Gözlerinize dinlendirici etki olarak hitap edebilir. Odanızı dolu ve tok bir görünüme kavuşturabilir. Modern ya da klasik görüntü için kilit vazife görebilir. Tabii yanlış kullanım sonucunda bunların aksi de olabilir. O yüzden bu etkilerin ve daha fazlasının sağlanabilmesi için ürün tercihine dikkat etmelidir ve kullanılacağı alan üzerinde çalışmak gerekir.

İddialı bir görünüm elde etmek iddialı aksesuar kullanımı gerektirir. Bunun doğru şekilde yapılmaması, göz yorucu bir dekorasyon anlayışı ortaya çıkartır. O yüzden kullanılacak alanı iyi şekilde belirlemelidir. Sonrasında bu alanın dokusuna uyacak, sırıtmayacak ve mobilyalar ile de eklektik yapıyı oluşturacak aksesuarın seçilmesi gerekir.

Çerçeve Dekorasyonu

Ev dekorasyon ürünleri kullanımı ve önemi

Ev dekorasyonunda çerçeve kullanımı

Çerçeve kullanımı, duvarları canlandırır ve adeta dile getirip konuşturur. Çok fazla çerçeve kullanmak yerine, simetrik ya da asimetrik olacak tarzda, bir kimlik dahilinde bu işlemi yapmak, evinize şıklık katacaktır. Yakın zamanın popüler ev dekorasyon ürünleri arasında yer alan çerçeve kullanımı, doğru bir ev dekorasyonunun gerekliliklerinden biridir. Özellikle modern görünümlü evlerde kullanımına çok sık rastlanmaktadır. Kullanım alanı ise geniştir. Çoğunlukla antre, salon gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Salon Dekorasyonu Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayna Dekorasyonu

Ayna Dekorasyonu

Ayna Dekorasyonu

Aynalar, odanın büyüklüğü düşünülerek seçilmelidir. Ev için olmazsa olmaz parçalardan biridir ve her evde kullanılır. Odaları büyük göstermenin en etkili yollarından biridir. Bunun için ışık kaynağının karşısına gelecek şekilde konumlandırmak yeterlidir. Böylece oda hem daha aydınlık olacak hem de daha büyük gözükecektir. Klasik bir hava isteniyorsa gümüş aynalar veya altın varaklı aynalar kullanılabilir. Bu tamamıyla kişinin zevkine ve tarzına kalmıştır. Dekoratif aynalar ile evinize güzellik katabilirsiniz.

Küçük Bir Evi Olduğundan Büyük Gösterecek Öneriler

Perde Dekorasyonu

Dekorasyonda Perde Kullanımı

Dekorasyonda Perde Kullanımı

Ev dekorasyon ürünleri içinde yer alan ve aksesuar açısında gayet önemli olan parçalardan biri de perdelerdir. Dekorasyonda çok önemli bir rol oynayan perdeler, tek başına odanın havasını bütünüyle değiştirebilen yapıdadır. Stor perdelerin kullanımı günümüzde yaygınlaşsa da halen daha klasik perdeler kullanılmaktadır ve pek çok kişinin de vazgeçilmezi olarak kendine evlerde yer bulmaktadır. Tamamlayıcı fon perdelerle şıklığın anahtarı haline gelen ve modası hiçbir dönem geçmeyen bir üründür. Bunu küçük objelerle, misalen perde tokaları gibi aparatlarla süslemek hoş görüntü oluşturur.

Fon Perde Kumaşı Nasıl Olmalı

Obje Dekorasyonu

Çeşitli objelerin dekorasyonda kullanımı

Çeşitli objelerin dekorasyonda kullanımı

Biblo, antika objeler ve figürler de ev dekorasyon ürünleri içinde sayılan başlıca elemanlardır. Kullanıldığı alan ve kullanıldığı alan içerisinde yer alan eşyalarla uyum yakalayan objeler mutlaka ortama güzel bir hava katacaktır. Son dönemde retro tarzı moda olarak benimsenmiş ve bu alanda da öne çıkan dekoratif obje ise yapay çiçekli saksılar olmuş ve bunlar revaç bulmuştur. Yapay çiçekli saksıları doğru şekilde kullanarak bu moda akımına uyabilir ve evlerinize şıklığı getirebilirsiniz.

Mum Dekorasyonu

Mum ve led ışık ev dekorasyon ürünleri

Mum ve led ışık ev dekorasyon ürünleri

Dönemler geçse de cazibesini yitirmeyen nadide parçalardan biri de mumdur. Klasik bir görünüm oluşturmak için ev dekorasyon ürünleri arasından bu aksesuar tercih edilebilir. Dekoratif mumluklar masa, banyo ve orta sehpalarda kullanılarak güzel bir görünüm elde edilebilir. Bunlar apliklerle de kullanılabilir. Mum ışığına alternatif olarak LED ışığı da kullanılabilir. Klasik değil de modern bir hava yakalanmak isteniyorsa LED ışık kullanılması tavsiyemizdir.

Aydınlatma Önerileri – Evler için aydınlatma seçimi nasıl yapılır? 

BİR CEVAP YAZIN