En iyi mutfak tasarımları

En iyi mutfak tasarımları

Nisan 30, 2020 0 Yazar: Gürsoy Yurtalan

1.GELENEKSEL BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

Geleneksel beyaz mutfak tasarımları

Geleneksel beyaz mutfak tasarımları

Bu geleneksel mutfakta tüm alana yayılmış beyaz dolaplar içerir. Koyu ahşap zemin kaplaması ve uyumlu koltuklarıyla birlikte merkeze yerleştirilmiş mermer masa ve spot asma tavan ışıkları ile tamamlanan bu oda kesinlikle iyi tasarlanmıştır.

2. MAVİ DEKORATİF DUVAR İLE UYUMLU BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

çiçek desenli beyaz mutfak

çiçek desenli beyaz mutfak

Bu, içinde çiçek desenli tasarımları olan mavi bir duvara sahip benzersiz bir dekor fikri. Tavandan sarkan geleneksel tarzda avizeler, beyaz dolaplar ve ayrıca sebze doğramak için rahatlıkla kullanılabilen ahşap bir tezgahlı yeşil dolaba sahiptir.

3. MAVİ VE BEYAZ MUTFAK TASARIM FİKRİ

mavi ve beyaz renklerde mutfak

mavi ve beyaz renklerde mutfak

Bu mutfakta, mutfağın şık ve sofistike görünmesini sağlayan mavi ve beyaz bir renk düzenine sahiptir. Tavan duvarına asılan mavi fener ışıkları gibi, mutfağın alanının olağanüstü görünmesini sağlar. Ayrıca alttan montajlı bir lavaboya sahip gri mermer bir üst tezgahı vardır ve bazı koltuklarla birlikte ahşap masa büyük bir uyum içerisindedir.

4. MODERN MUTFAK TASARIMLARI 

Modern mutfak

Modern mutfak

Modern iç mekanlara sahip bu renkli mekan basit ve kompakttır. Gri renkli dolaplar, duvar çerçeveleri, büyük bir tezgahlı özel bir dolap var ve arkasında bazı yemek kitapları ve tabakların yerleştirileceği alan var. Ayrıca 3 benzersiz şık ışık asılı, mutfağın sağ tarafına yerleştirilen kırmızı ve siyah desenli bir halıya sahiptir.

5. GRANİT TEZGAH İLE  YAPILAN TASARIMLAR

granit tezgahlı mutfak

granit tezgahlı mutfak

Bu, lüks bir yüzeye sahip, koyu ahşap dolap ve ahşap döşeme ile altın renkli granit bir tezgah içeren geleneksel bir mutfaktır. Yukarıdan sarkan 3 adet lamba ve tezgah arası taş kaplama büyük uyum içerisindedir.

6. KRİSTAL AVİZE İLE BİRLİKTE ZARİF TASARIMLAR 

kristal avize ile mutfak tasarımı

kristal avize ile mutfak tasarımı

Kristal avizeye sahip bu zarif mutfak, geçmişten gelen bir yapısıyla eşsiz bir tarza sahiptir. Bir tarafın duvarı ortaçağdan kalma eski moda taşlardan yapılmış ve diğer tarafta pembe ve beyaz bir çiçek nakışlı duvar var. Sobanın hemen üstünde bu mutf. alanında altın bir tezgah arası kaplama var. Masa, koltuk, sandalye ve perde tasarımla uyum içerisindedir. Saat ve çiçekler şık tasarımı tamamlayan unsurlardandır.

7. ŞÖMİNELİ BEYAZ BÜYÜK MUTFAK

şömineli beyaz mutfak dizaynı

şömineli beyaz mutfak dizaynı

Mutf. alanı içinde yuvarlak bir yemek masası bulunan bu büyük ve ferah mutfakta, altta bir lavabo ile birlikte açık bej mermer bir tezgah bulunmaktadır. Bu mutfakta kış aylarında ısınmak için bir şömine de var. Açık bej döşeme, mutfağın tüm dekoruyla iyi bir şekilde tamamlanmaktadır. Mekan oldukça iyi ışık almakta ve tezgah arası kaplama dikkat çekmektedir.

8. MOR VE BEYAZ MUTFAK DOLAPLARI

mor ve beyaz renklerde mutfakların dizaynı

mor ve beyaz renklerde mutfakların dizaynı

Bu mor ve beyaz dolaplar çarpıcı bir şekilde sıra dışıdır ve altta mor dolaplar ve üstte beyaz olan ahşap zeminlere sahiptir. Meyve veya sebzeleri doğramak ve kesmek için kullanılan ahşap tezgahlı mini bir kabine sahiptir.

9. SARI DUVARLI RETRO MUTFAK TASARIMI

retro mutfaklar ile geçmişe dönün

retro mutfaklar ile geçmişe dönün

Sarı duvarlar, beyaz dolaplar ve desenli sarı ve beyaz karo zemine sahip bu retro tarzı dolaplar güzel ve kompaktır. Bu mutfağın tasarımı bizi 80’lere geri götürüyor, ancak  basit ve ağır bir dekora sahip değil.

10. GRİ VE BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

gri ve beyaz iki renkli mutfaklarda dizayn

gri ve beyaz iki renkli mutfaklarda dizayn

Gri ve beyaz renkler birbiriyle oldukça uyumlu ve mutfağı ferah, geniş ve temiz gösteriyor. Açık renkli döşeme zemin kaplaması tasarımla uyum içerisinde. Mutfak dolaplarında kavisli yüzeyler oldukça dikkat çekiyor.

11. AHŞAP ZEMİN İLE BİRLİKTE MODERN MUTFAK

Ahşap zeminlerle uyumlu harika mutfaklar

Ahşap zeminlerle uyumlu harika mutfaklar

Karşı tarafta düz ve pürüzsüz dolaplar temiz ve şık bir görüntü veriyor. Orta alanda dolap rengi ile uyumlu masa, sandalye ve ahşam zemin birbirini tamamlıyor. Yukarıdan sarkan 2 adet lamba oldukça şık duruyor.

12. BASİT MUTFAK DEKORASYON FİKRİ

basit ve güzel mutfak modeli

basit ve güzel mutfak modeli

Tezgah arası duvar kaplaması, cam kapaklı dolaplar ve orta alanda yuvarlak bir masa ile sandalyelerle birlikte açık renk döşeme seramikleri iyi bir  tasarım fikri veriyor. Orta alan oldukça iyi değerlendirilmiştir. Orta alanda tezgah, oturma alanı masa ve sandalyelerle birlite kompak bir çözüm elde edilmiştir.

13. MAVİ DUVARLAR İLE BİRLİKTE GÜZEL MUTFAKLAR

mavi duvar ve beyaz renkli mutfaklar

mavi duvar ve beyaz renkli mutfaklar

Üst tarafta duvara monte edilen beyaz dolaplar tamamen duvarı kaplamıyor. Bu sayede daha ferah bir çalışma alanı sağlıyor. Üst dolapta kavisli yüzeyler oldukça güzel duruyor. Beyaz dolaplar ile birlikte açık mavi renk ve gri zemin döşeme seramikleri mekanı oldukça aydınlık gösteriyor. Orta alanda dolap, masa ve sandalyeler ile yapılan dekorasyon derli toplu bir görüntü veriyor. Üst taraftan sarkıtılan aydınlatmalar oldukça şık duruyor.

14. AHŞAP DOLAPLI ÇAĞDAŞ MUTFAK TASARIMLARI

ahşap dolaplı çağdaş tasrımlar

ahşap dolaplı çağdaş tasrımlar

Zemin döşeme kaplaması ile uyumlu aynı renkteki dolaplar bize ahşabın sıcaklığını veriyor. Beyaz tezgah ve masa sandalyeler ahşap ile uyumludur.

15. MERMER TEZGAH İLE MUTFAK TASARIMLARI

Mutfaklarda beyaz mermer şıklığı

Mutfaklarda beyaz mermer şıklığı

Mermer masa ve tezgah ile birlikte beyaz dolaplar ve açık gri döşeme kaplaması ile harika bir tasarım olmuştur. Deri kaplı sandalyeler masanın altında mutfağı daraltmıyor. Spot ışıklarına ilave olarak 3 adet şık aydınlatma ile birlikte mutfak oldukça ferah gözüküyor.

16. BETON ZEMİN İLE MUTFAK TASARIMLARI

mutfaklarda beton döşeme kullanılması

mutfaklarda beton döşeme kullanılması

Beton zemin döşeme ile birlikte iki renkli dolap dizayn edilmiştir. Tezgah arası yeşil renk kaplama ve şık ve güzel bir tasarıma sahip sandalyeler göz alıcıdır. Spot aydınlatma ve gizli ışık bandı kullanılmıştır.

17. MUHTEŞEM AÇIK MUTFAK TASARIMI

muhteşem açık mutfaklar

muhteşem açık mutfaklar

Bu kadar büyük  alan varsa niye her tarafı dolap ile dolduralım. Alt tarafta mutf. dolapları ve duvar kısmında tuğla duvar kaplaması vardır. Açık bej rengi zemin kaplama, tezgah duvarında tuğla kaplama, ortada yuvarlak masa ve pencere kenarındaki koltuk ve başka bir masa ile birlikte güzel bir tasarım olmuştur.

18. KAHVERENGİ AHŞAP DOLAPLAR

kahverengi ahşap dolaplar ile ağır tasarımlar

kahverengi ahşap dolaplar ile ağır tasarımlar

Döşemede ahşap parke ile uyumlu koyu dolaplar  ahşabın sıcaklığını, doğal görünümünü bize veriyor.

Mutfak dolap modelleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.