En iyi mutfak tasarımları

1.GELENEKSEL BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

geleneksel mutfak tasarımları

Geleneksel beyaz mutfak tasarımları

Bu geleneksel mutfakta tüm mutfak alanına yayılmış beyaz dolaplar içerir. Koyu ahşap zemin kaplaması ve uyumlu koltuklarıyla birlikte merkeze yerleştirilmiş mermer masa ve spot asma tavan ışıkları ile tamamlanan bu mutfak kesinlikle iyi tasarlanmış bir mutfaktır.

2. MAVİ DEKORATİF DUVAR İLE UYUMLU BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

beyaz mutfak dekorasyonu

Beyaz mutfak dekorasyonu

Bu, içinde çiçek desenli tasarımları olan mavi bir duvara sahip benzersiz bir mutfak dekor fikri. Tavandan sarkan geleneksel tarzda avizeler, beyaz dolaplar ve ayrıca sebze doğramak için rahatlıkla kullanılabilen ahşap bir tezgahlı yeşil dolaba sahiptir.

3. MAVİ VE BEYAZ MUTFAK TASARIM FİKRİ

mavi ve beyaz mutfak tasarımı

Mavi ve beyaz mutfak tasarımı

Bu mutfak, mutfağın şık ve sofistike görünmesini sağlayan mavi ve beyaz bir renk düzenine sahiptir. Tavan duvarına asılan mavi fener ışıkları gibi, mutfak alanının olağanüstü görünmesini sağlar. Ayrıca alttan montajlı bir lavaboya sahip gri mermer bir üst tezgahı vardır ve bazı koltuklarla birlikte ahşap masa büyük bir uyum içerisindedir.

4. MODERN MUTFAK TASARIMLARI 

Modern Mutfak Tasarımları

Modern Mutfak Tasarımları

Modern iç mekanlara sahip bu renkli mutfak basit ve kompakttır. Gri renkli dolaplar, duvar çerçeveleri, büyük bir tezgahlı özel bir dolap var ve arkasında bazı yemek kitapları ve tabakların yerleştirileceği alan var. Ayrıca 3 benzersiz şık ışık asılı, mutfağın sağ tarafına yerleştirilen kırmızı ve siyah desenli bir halıya sahiptir.

5. GRANİT TEZGAH İLE  MUTFAK TASARIMLARI 

Granit tezgah ile mutfak

Bu, lüks bir yüzeye sahip, koyu ahşap dolap ve ahşap döşeme ile altın renkli granit bir tezgah içeren geleneksel bir mutfaktır. Yukarıdan sarkan 3 adet lamba ve tezgah arası taş kaplama büyük uyum içerisindedir.

6. KRİSTAL AVİZE İLE BİRLİKTE ZARİF MUTFAK TASARIMLARI

Kristal avize ile mutfak dekorasyonu

Kristal avize ile mutfak dekorasyon fikri

Kristal avizeye sahip bu zarif mutfak, geçmişten gelen bir yapısıyla eşsiz bir tarza sahiptir. Bir tarafın duvarı ortaçağdan kalma eski moda taşlardan yapılmış ve diğer tarafta pembe ve beyaz bir çiçek nakışlı duvar var. Sobanın hemen üstünde bu mutfak alanında altın bir tezgah arası kaplama var. Masa, koltuk, sandalye ve perde tasarımla uyum içerisindedir. Saat ve çiçekler şık tasarımı tamamlayan unsurlardandır.

7. ŞÖMİNELİ BEYAZ BÜYÜK MUTFAK

Şömineli beyaz mutfak

Şömineli beyaz mutfak

Mutfak alanı içinde yuvarlak bir yemek masası bulunan bu büyük ve ferah mutfakta, altta bir lavabo ile birlikte açık bej mermer bir tezgah bulunmaktadır. Bu mutfakta kış aylarında ısınmak için bir şömine de var. Açık bej döşeme, mutfağın tüm dekoruyla iyi bir şekilde tamamlanmaktadır. Mutfak oldukça iyi ışık almakta ve tezgah arası kaplama dikkat çekmektedir.

8. MOR VE BEYAZ MUTFAK DOLAPLARI

Mor ve beyaz mutfak tasarımları

Mor ve beyaz mutfak tasarımları

Bu mor ve beyaz mutfak çarpıcı bir şekilde sıra dışıdır ve altta mor dolaplar ve üstte beyaz olan ahşap zeminlere sahiptir. Meyve veya sebzeleri doğramak ve kesmek için kullanılan ahşap tezgahlı mini bir kabine sahiptir.

9. SARI DUVARLI RETRO MUTFAK TASARIMI

Retro Mutfak Tasarımları

Retro Mutfak Tasarımları

Sarı duvarlar, beyaz dolaplar ve desenli sarı ve beyaz karo zemine sahip bu retro tarzı mutfak güzel ve kompaktır. Bu mutfağın tasarımı bizi 80’lere geri götürüyor, ancak  basit ve ağır bir dekora sahip değil.

10. GRİ VE BEYAZ MUTFAK TASARIMLARI

GRİ VE BEYAZ MUTFAK DOLAPLARI

GRİ VE BEYAZ MUTFAK DOLAPLARI

Gri ve beyaz renkler birbiriyle oldukça uyumlu ve mutfağı ferah, geniş ve temiz gösteriyor. Açık renkli döşeme zemin kaplaması tasarımla uyum içerisinde. Mutfak dolaplarında kavisli yüzeyler oldukça dikkat çekiyor.

11. AHŞAP ZEMİN İLE BİRLİKTE MODERN MUTFAK

Ahşap zemin ve modern mutfak

Ahşap zemin ve modern mutfak

Karşı tarafta düz ve pürüzsüz mutfak dolapları temiz ve şık bir görüntü veriyor. Orta alanda mutfak dolabı ile uyumlu masa, sandalye ve ahşam zemin birbirini tamamlıyor. Yukarıdan sarkan 2 adet lamba oldukça şık duruyor.

12. BASİT MUTFAK DEKORASYON FİKRİ

Basit mutfak tasarım fikri

Tezgah arası duvar kaplaması, cam kapaklı mutfak dolapları ve orta alanda yuvarlak bir masa ile sandalyelerle birlikte açık renk döşeme seramikleri iyi bir mutfak tasarım fikri veriyor. Orta alan oldukça iyi değerlendirilmiştir. Orta alanda tezgah, oturma alanı masa ve sandalyelerle birlite kompak bir çözüm elde edilmiştir.

13. MAVİ DUVARLAR İLE BİRLİKTE GÜZEL MUTFAKLAR

Mavi duvar beyaz mutfak dolapları

Mavi duvar ve beyaz mutfak dolapları

Üst tarafta duvara monte edilen beyaz mutfak dolapları tamamen duvarı kaplamıyor. Bu sayede daha ferah bir çalışma alanı sağlıyor. Üst dolapta kavisli yüzeyler oldukça güzel duruyor. Beyaz dolaplar ile birlikte açık mavi renk ve gri zemin döşeme seramikleri mekanı oldukça aydınlık gösteriyor. Orta alanda dolap, masa ve sandalyeler ile yapılan dekorasyon derli toplu bir görüntü veriyor. Üst taraftan sarkıtılan aydınlatmalar oldukça şık duruyor.

14. AHŞAP DOLAPLI ÇAĞDAŞ MUTFAK

AHŞAP MUTFAK

Ahşap tasarımlı mutfak

Zemin döşeme kaplaması ile uyumlu aynı renkteki mutfak dolapları bize ahşabın sıcaklığını veriyor. Beyaz tezgah ve masa sandalyeler ahşap ile uyumludur.

15. MERMER TEZGAH İLE MUTFAK TASARIMLARI

Mermer tezgah ile mutfak tasarımları

Beyaz Mermer ile Mutfak Dekorasyonu

Mermer masa ve tezgah ile birlikte beyaz mutfak dolapları ve açık gri döşeme kaplaması ile harika bir tasarım olmuştur. Deri kaplı sandalyeler masanın altında mutfağı daraltmıyor. Spot ışıklarına ilave olarak 3 adet şık aydınlatma ile birlikte mutfak oldukça ferah gözüküyor.

16. BETON ZEMİN VE MUTFAK TASARIMI

Beton döşeme mutfak tasarımı

Beton döşeme mutfak tasarımı

Beton zemin döşeme ile birlikte iki renkli mutfak dolabı dizayn edilmiştir. Tezgah arası yeşil renk kaplama ve şık ve güzel bir tasarıma sahip sandalyeler göz alıcıdır. Spot aydınlatma ve gizli ışık bandı kullanılmıştır.

17. MUHTEŞEM AÇIK MUTFAK TASARIMI

Açık mutfak tasarımı

Bu kadar büyük bir mutfak alanı varsa niye her tarafı dolap ile dolduralım. Alt tarafta mutfak dolapları ve duvar kısmında tuğla duvar kaplaması vardır. Açık bej rengi zemin kaplama, tezgah duvarında tuğla kaplama, ortada yuvarlak masa ve pencere kenarındaki koltuk ve başka bir masa ile birlikte güzel bir tasarım olmuştur.

18. KAHVERENGİ AHŞAP DOLAPLAR

koyu kahverengi ahşap mutfak dolapları

Koyu kahverengi ahşap mutfak dolapları

Döşemede ahşap parke ile uyumlu koyu dolaplar  ahşabın sıcaklığını, doğal görünümünü bize veriyor.

 

Mutfak dolap modelleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:


Cevap Bırakın