Duvar kağıdı seçimi

Duvar Kağıdı Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Duvar Kağıdı Seçimi

Evlerimizde günün yorgunluğunu attığımız mekanlarımızın dekorasyonu, düşündüğümüzden çok daha büyük önem arz etmektedir. Renklerin ve genel estetiğin ruh halimizi dahi etkiliyor olması bile tek başına dekorasyona ve renk uyumlarına önem vermemiz için bir neden olarak görülebilir. Yaşam alanlarımızın dekorasyonu ve renk uyumu dendiğinde en büyük etkiyi eşyadan da önce elbette ki duvar renkleri yapar.

Duvar renkleri direkt olarak mekanın aydınlığını ve enerjisini değiştirirler. Bu nedenle dekorasyonun en önemli adımı duvar rengini doğru seçmektir.

duvar kağıdı seçimi

Duvar kağıdı seçimi

Bu yazımızda duvar rengi konusunda duvar kağıtlarına odaklanacağız. Peki duvar kağıdı seçerken en önemli etken rengi ve deseni midir? Tabi ki hayır. Duvar kağıdı seçerken karar vermemizi etkileyebilecek pek çok değişken vardır. Gelin tüm bu etkenleri birlikte inceleyelim.

Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktaları

duvar kağıdı seçimi dikkat edilmesi gerekenler

Duvar kağıdı seçimi dikkat edilmesi gerekenler

Duvar kağıdı seçimi yaparken püf noktalarına dikkat ettiğimiz takdirde, yaşam alanlarımızda köklü değişiklikler yapabilir ve oldukça estetik mekanlar oluşturabiliriz. Duvar kağıdı seçimi sürecinizi kolaylaştırmak için düşünmeniz gereken noktaları yazımızda bulacaksınız.

Duvar kağıdı seçimi yaparken desenden de önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta duvar kağıdı üzerinde yer alan işaretlere göz atmaktır. Bu işaretler size seçeceğiniz duvar kağıdının özellikleri hakkında kapsamlı bilgi verir. Duvar kağıdınızın silinebilir olup olmadığı, güneş ışığına karşı hassasiyeti ile birlikte solup solmayacağı, ışık duyarlılığı gibi bilgiler verir. Duvar kağıdı seçerken satıcıdan da bilgi isteyerek markayı öğrenip internetten araştırmak, duvar kağıdı seçimi yaparken yapılması ve dikkat edilmesi gereken püf noktalarından birisidir.

Tüm kağıtlar uzaktan aynı kalitede dahi görünseler yakından incelediğinizde kalınlık, doku ve kalitesinde ciddi farklılıklar görebilirsiniz. Bunun için de alışverişinizi yapmadan önce internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapmanız yararlı olacaktır. Kaliteli seçimler her zaman daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Bu sayede yıllarca yeniden bakım gerektirmeden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçerken bir iç mimar ile çalışan yerlere başvurmanız evinizin ve sizin hak ettiğiniz mükemmel estetiğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Seçilen duvar kağıdının sadece rengi değil, genel tarzı da evinizin veya odanızın geriye kalan tarzıyla ahenk içinde olmalıdır. Bu sebeple uzman yardımı iyi bir seçenektir. Modern tarza döşenmiş bir oda için daha modern desen ve çizgiler iyiyken, klasik veya country tarz için farklı duvar kağıtları bulunmaktadır. Yeni moda endüstriyel tarz duvar kağıtları da mekana farklı bir soluk katmaktadır. Duvar kağıdı desen seçiminde yapılacak olan hatalar mekanın genel estetiğini büyük ölçüde bozar, bu nedenle çok dikkatli olunmalıdır.

Duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta ise desenden ziyade renk seçimidir. Renk konusu genel olarak ev için yapılan tüm dekorasyon işlerinde önem arz eder. Bu sebeple renk uyumuna, istenen aydınlık – karanlık dengesine dikkat edilerek seçimler yapılmalı ve gerekirse farklı çeşit duvar kağıdı ile ortama hareket katılmalıdır.

Okunması Tavsiye Edilen Diğer Yazılar:

BİR CEVAP YAZIN