Dekoratif raf çeşitleri

Dekoratif Raf Modelleri – Açık Duvar Raf Fikirleri

Dekoratif raf modelleri günümüzde mutfak, banyo, oturma odası gibi yaşam alanlarımızın  her mahallinde kullanılmaya başladı. Bir zamanlar göz önünde olmayan kapalı dolapların içinde  olan raflar artık gün yüzüne çıkmaya başladı.Açık rafların estetik, ekonomik, kullanışlı, işlevsel ve dekoratif olmalarından dolayı insanlar tarafından tercih ediliyor.

Dekoratif raf modelleri çeşitli eşyaları görüntülemek, saklamak için ekonomik ve iyi bir yol olmasının yanı sıra alanı daha büyük, hafif ve fazla hissettirebilir.Özellikle küçük mekanların daha büyük, ferah, geniş ve estetik gösterilmesinde iyi bir algı bırakır. Aynı zamanda oldukça kullanışlıdır ve eşyalarınızın göz önünde olmasını sağlar.

Dekoratif raf

Dekoratif raf

Dekoratif raf modelleri kullanıldığı alanlar

dekoratif raf modelleri

Dekoratif raf modelleri

Küçük mutfaklarda duvara monte edilen üst mutfak dolabı yerine kullanılabilir. Bu sayede mutfak dolabının kapladığı alan boş gözükecek ve daha geniş gözükecektir. Açıf raflar güzel mutfak eşyalarının gösterilmesi ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Yaşam odası, salon, çocuk odası gibi yerlerde duvarların köşe kısımlarında veya istenilen bir alanında kullanılabilir. Duvara monte edilmesi oldukça kolaydır. Ahşap, metal, plastik gibi çok farklı malzemelerle ve çok farklı şekillerde imal edilebilirler. Kitap, süs eşyaları, çiçek, aksesuar gibi farklı eşyalar için oldukça güzel ve estetik yerler olacaktır.

Dekoratif raf modelleri ile dekorasyon yapılması

dekoratif raf modelleri

Dekoratif raf modelleri

Yaşam alanlarınızın diğer eşya ve duvar boya renkleri ile birlikte dekorasyonunu tamamlayarak iyi bir tasarım fikri verebilir.

salon için dekoratif raflar

Salon için dekoratif raflar

Pek çok insan boş bir duvar görmek yerine sevdiği eşyaların, bibloların, resim çerçevelerinin, süs malzemelerinin göz önünde olmasını sevebilir. Zevkinize ve kullanım amacınıza göre pek çok model ile mevcut alanda fazla yer kaplamadan harika saklama alanları oluşturulabilir.

Evlerin odalarında kullanılmayan  kör alanların değerlendirilmesi ve görünümünün daha iyi olması için raf monte edilmesi iyi bir fikir olabilir.

Dekoratif raf çeşitleri

Dekoratif raf çeşitleri

Dekoratif raf çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz raf türleri sonsuz gibi görünse de, tüm raflarda 6 temel tip var. Sabit braketli , yerleşik, yüzen, köşe, üstten asılı ve serbest duran vardır.

Yüzen raflar harika bir görselliğe ve çekiciliğe sahiptirler. Yüzen raflar braket raflarının aksine bağlantıları gözükmeyecek şekilde yapılmıştır. Duvarda boşlukta duruyor gibi bir etki bırakır. Çok fazla boş duvarınız varsa farklı stil, renk ve malzeme ile yapılmış raflar tercih edilebilir.

Duvar Rafları

Yapacağınız tasarımlara örnek olması için mutfak, banyo, oturma odası raf modellerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Duvara monte raf sistemleri ile evinizi kolaylıkla dekore edebilirsiniz.

ahsap duvar raf modelleri dekoratif raf 1 dekoratif duvar raflari 1 Geometrik duvar raflari salon duvar rafi mutfak raflari kitaplik raf modelleri ahsap raf tasarimlari oturma odasi raf modelleri

Duvar rafları ile ilgili içeriğimizden sonra Duvar dekorasyon çeşitleri ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP YAZIN