Dekoratif raf modelleri
Dekorasyon

Dekoratif Raf Modelleri – Açık Duvar Raf Fikirleri

Dekoratif raf modelleri günümüzde mutfak, banyo, oturma odası gibi yaşam alanlarımızın  her mahallinde kullanılmaya başladı. Bir zamanlar göz önünde olmayan kapalı dolapların içinde  olan raflar artık gün yüzüne çıkmaya başladı. Açık rafların estetik, ekonomik, kullanışlı, işlevsel ve dekoratif oluşlarından dolayı insanlar tarafından tercih ediliyor.  Dekoratif raf modelleri çeşitli eşyaları görüntülemek, saklamak için ekonomik ve iyi bir yol olmasının yanı sıra alanı daha büyük, hafif ve fazla hissettirebilir. Özellikle küçük mekanların daha büyük, ferah, geniş ve estetik gösterilmesinde iyi bir algı bırakır. Aynı zamanda oldukça kullanışlıdır ve eşyalarınızın göz önünde olmasını sağlar.

Dekoratif raf modelleri kullanıldığı alanlar

Küçük mutfaklarda duvara monte edilen üst mutfak dolabı yerine kullanılabilir. Bu sayede mutfak dolabının kapladığı alan boş gözükecek ve daha geniş gözükecektir. Açıf raflar güzel mutfak eşyalarının gösterilmesi ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. 

Yaşam odası, salon, çocuk odası gibi yerlerde duvarların köşe kısımlarında veya istenilen bir alanında kullanılabilir. Duvara monte edilmesi oldukça kolaydır. Ahşap, metal, plastik gibi çok farklı malzemelerle ve çok farklı şekillerde imal edilebilirler. Kitap, süs eşyaları, çiçek, aksesuar gibi farklı eşyalar için oldukça güzel ve estetik yerler olacaktır. 

Dekoratif raf modelleri ile dekorasyon yapılması

Yaşam alanlarınızın diğer eşya ve duvar renkleri ile birlikte dekorasyonunu tamamlayarak iyi bir tasarım fikri verebilir. 

Pek çok insan boş bir duvar görmek yerine sevdiği eşyaların, bibloların, resim çerçevelerinin, süs malzemelerinin göz önünde olmasını sevebilir. Dekoratif raf modelleri ile mevcut alanda fazla yer kaplamadan harika saklama alanları oluşturulabilir.

Evlerin odalarında kullanılmayan  kör alanların değerlendirilmesi ve görünümünün daha iyi olması için raf monte edilmesi iyi bir fikir olabilir. 

Dekoratif raf çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz raf türleri sonsuz gibi görünse de, tüm raflarda 6 temel tip var. Sabit braketli , yerleşik, yüzen, köşe, üstten asılı ve serbest duran vardır.

Yüzen raflar harika bir görselliğe ve çekiciliğe sahiptirler. Yüzen raflar braket raflarının aksine bağlantıları gözükmeyecek şekilde yapılmıştır. Duvarda boşlukta duruyor gibi bir etki bırakır. Çok fazla boş duvarınız varsa farklı stil, renk ve malzeme ile yapılmış raflar tercih edilebilir.

Duvar dekorasyon çeşitleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Resim galerisi

« 1 arasında 2 »
Paylaşmak Güzeldir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir