banyo rafı tasarım fikirleri

Banyo Rafı Tasarım Fikirleri

Banyo rafı tasarım fikirleri” ile bu yazımızda öğreneceğiniz bilgilerle banyolarınızda yapmayı istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Banyo, özel kişisel aktiviteler için bir yerdir ve bu aktiviteleri gerçekleştirmek için bazı eşyalara ihtiyaç vardır. Bu nedenle banyoda makyaj masası, dolap ve raflar gibi saklama alanları vardır. Ancak depolamadan bahsettiğimizde her banyonun farklı tasarımları vardır. Bazıları, özellikle günümüzde modüler tasarımların çoğu zaten eksiksiz bir paketle birlikte geldiğinden ilave bir şey yapmaya gerek kalmıyor.

Ancak buna rağmen, ek raflar yapmak yanlış bir şey yaptığınız anlamına gelmez. Hatta bir depolama alanı olarak işlev görürken yerden tasarruf sağlayan ek bir dekor olabilir. Sizlere farklı banyo rafı ile yapılan tasarımların nasıl yapıldığını anlatacağız.

Bu, özellikle şu anda banyonuzun tasarımı üzerinde çalışıyorsanız, size banyo rafı tasarım fikirleri verecektir.

Yüzer Ahşap Banyo Rafı Tasarım Fikirleri

Banyo rafı tasarım fikirleri

Banyo rafı tasarım fikirleri

Bu banyoda banyo aksesuarları için gömme raflar kullanılmıştır. Yüzer ahşap raflar kullanmak, bölgenin havasına katkıda bulunduğu için iyi bir fikirdir. Raflar size ilave depolama alanı kazandıracağı gibi süs eşyalarınızı sergileminiz içinde iyi bir fırsat sunacaktır.

Makyaj Masası Altında Açık Raflar

Makyaj masası altında açık raflar

Makyaj masası altında açık raflar

Yüzer rafların yanı sıra, daha fazla depolama için makyaj masasının altında açık raflar da bulunmaktadır. Bu raflar oldukça pratik ve işlevsel depolama alanları oluşturmaktadır. Bu kısımda bulunan eşyalarınızı yerleştirmekte sıkıntı çekmezsiniz.

Cam Banyo Rafı ile Şık Bir Dizayn 

Cam banyo rafı ile dekorasyon

Cam banyo rafı ile dekorasyon

Tüm dolaplarda panjurlu kapı takmak yerine bazılarında cam raflar kullanabilirsiniz. Cam raflar fazladan depolama alanı sağladığı gibi banyonuzun daha şık ve estetik olmasını sağlar. Cam rafların yerine sabitlenmesi, montajı oldukça kolaydır. Ortamın boğucu havasını alır ve dikkatleri üzerine çeker.

Ahşap Raflar ile Yapılan Banyo Rafı Tasarım Fikirleri

Ahşap raflar ile yapılan tasarımlar

Ahşap raflar ile yapılan tasarımlar

Ahşap malzemenin doğal yapısı ve rengi mekana sıcaklık ve doğallık katar. Bu tasarımda tavana kadar yükselen boşluklar ahşap raflar ile çok iyi bir şekilde değerlendirilmiştir. Buna benzer boş alanlarınız varsa doğal ahşap malzemeler kullanabilirsiniz. Hem boş alanın vereceği kötü görüntüden kurtulursunuz hem de eşyalarınızı koyabileceğiniz ekstra depolama alanı elde edebilirsiniz.

Açık Raflı Banyo Dolabı ile Yapılan Tasarımlar

Açık raflı banyo dolabı

Açık raflı banyo dolabı

Banyo dolabının tamamen kapalı olmaması, açık raf sistemi ile yapılmış olması, istenilen her eşyaya kolaylıkla ulaşım imkanı sağlar. Farklı bir banyo tasarımı yapmak istiyorsanız ve eşyalarınız göz önünde olsun istiyorsanız bu fikri değerlendirebilirsiniz. İstenilen etkiyi bırakması için rafa konulan eşyalarını düzenli olması gerekiyor. Sürekli düzenli tutulması ve temizlik sorunu olumsuz yönü olabilir.

Akrilik Kapılı Modern Bambu Raflar

Akrilik kapılı modern bambu raflar

Akrilik kapılı modern bambu raflar

Akrilik kapılı modern bambu raflar, sadece depolama alanları olarak değil, aynı zamanda bu çağdaş banyoya güzellik katmak için de mükemmel bir fikirdir.

Siyah ve Beyaz Banyo Rafı Tasarım Fikirleri

Siyah ve beyaz banyo rafları

Siyah ve beyaz banyo rafları

Siyah bir duvara karşı yüzen beyaz raflar, fayanslarla kaplı güzel bir küvet muhafazası ile bu banyoya zarafet katıyor. Banyonuzda oluşturacağınız rafların renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Banyo rengi ile uyumlu raflar ile şık bir dizayn elde edebilirsiniz. Birbiri ile uyum sağlayan renk tonları tercihiniz olmalıdır.

Banyo Rafları ile Vurgu Duvarı Oluşturma

Banyo rafları ile vurgu duvarı

Banyo rafları ile vurgu duvarı

Bu lüks banyoda gözler açık raf bulunan duvara çevriliyor. Banyonun bir bölümünde açık raflar üzerinde sergilenen süs eşyaları ile vurgu duvarı oluşturulabilir. Tüm dikkatler raflar ile yaptığınız tasarıma dönecektir.

Bej Banyo ve Açık Raflar

Bej banyo ve açık raflar

Bej banyo ve açık raflar

Bu bej banyoyu oldukça seveceksiniz. Çünkü oldukça temiz ve düzenli gözüküyor. Rafların tasarımı, fayans renkleri ve modern çizgileri ile oldukça güzel.

Beyaz ve Gri Modern Tasarımlar

Beyaz ve Gri Modern Banyo Rafı

Beyaz ve Gri Modern Tasarımlar

Şık bir raf tasarımına sahip oldukça modern beyaz ve gri renklerde bir banyo tasarımı.

Kırmızı Vurgulu Renkli Banyo 

Kırmızı vurgulu banyo

Kırmızı vurgulu banyo

Kırmızı vurgulu renkli bu banyo kesinlikle cesur ve çekici görünüyor. Yan taraftaki raflar, banyodaki bir başka güzel özelliktir.

Eğimli Banyo Tavanlarında Açık Banyo Rafları

Eğimli banyo tavanında rafları

Eğimli banyo tavanı

Eğimli bir banyo tavanı görsellik bakımından kötü bir görüntü vereceği için sorun oluşturacaktır. Fakat bu banyoda yapılan açık banyo rafı tasarımı, şık duvar ve tavan kaplamaları ile birlikte uyum içerisindedir. Eğimli çatının dezavantajı yapılan tasarımla görsel bir şölene dönüşmektedir.

Banyo rafı tasarım fikirleri yazımızdan sonra “küçük mutfak tasarımları” ile ilgili içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP YAZIN