banyo dekorasyonu 15 faklı fikir

Banyo Dekorasyonu

Bu yazımızda banyo dekorasyonu ile ilgili yapılabilecek basit veya profesyonel değişikliklerle ilgili bilgi vereceğiz.

Banyonuz muhtemelen evinizdeki en küçük oda olsa da, çoğu misafir ziyaret ettiklerinde görecekleri odadır. Evinizin diğer odaları için gerekli düzenlemeleri, renkleri ve dokuları tasarlamak için saatlerce çaba harcadınız. Sınırlı alana sahip bir banyo, tasarım vizyonunuzu hayata geçirmek için zor bir yer olabilir. Bu nedenle alanınızın işlevsel kalması gerekirken, kesinlikle stil ve konfordan ödün vermenize gerek yoktur.

Bu nedenle, aradığınız taze, modern banyolar için dekor fikirlerini size sunuyoruz. Bu fikirler, güzel bir alan oluşturmak için fayda ve tasarımı bir araya getirmenin benzersiz yollarıyla çeşitli temalar içerir. İster tasarımınıza yeni başladınız, ister sadece son rötuşları arıyor olun, hayallerinizdeki banyoyu yapmak için ilham verici dekor fikirlerini bulabilirsiniz.

1. Banyo Dekorasyonu İçin Renk Eklemek

Beyaz renk banyo ve renkli havlu, çiçek ve perdeler

Beyaz renk banyo ve renkli havlu, çiçek ve perdeler

Banyonuzu tek renk beyaz beyaz yapın. En çok sevdiğiniz renk tonları ile süsleme yapın. Böylelikler canlı renklere sahip havlular, paspaslar, duş perdeleri, süs eşyaları, çiçekler ön plana çıkacaktır. Bu dekorasyon fikri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

2. Desenli Duş Perdesi

Desenli duş perdesi

Desenli duş perdesi

Evinizde sıkıcı bir duş perdesi varsa atın ve güzel desenli bir duş perdesi ile heyecan verici yeni bir banyoya adım atın. Anında banyonuzu canlandıracak ve banyonuzun geri kalanında akıllıca dekorasyon kararları vermenize yardımcı olabilir. Duvarlarda ve aksesuarlarda kullanmak için perdeden bir renk seçin. Kontrast için desende olmayan bir koordinasyon rengi seçin. Mavi ayna çerçevesi bu mekanda sıcak sarıları soğutur.

3. Banyo Dekorasyonu İçin Resim Eklemek

Banyo Dekorasyonu İçin Resim Eklemek

Banyo Dekorasyonu İçin Resim Eklemek

Dekoratif bir resim ve çerçevesi boş duvarlara boyut ekleyebilir, renk katabilir ve tasarımın bir parçası olabilir. Şık ve basit bir detay ile dekorasyon yapmanız için basit ve etkili bir yoldur.

4. Karo mozaik ile tasarım yapmak

Banyoda karo mozaik kullanılması

Banyoda karo mozaik kullanılması

Karo mozaik iç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılır. Banyonuzu renk ve doku ile süslemek için bu çok yönlü malzemeyi kullanabilirsiniz. Bir duvarda karo mozaik kullanarak odayı renklendirebilir, sanat eseri haline getirebilirsiniz.

5. Banyo dekorasyonu için aydınlatma armatürleri

Banyo dekorasyonu için aydınlatma armatürleri

Banyo dekorasyonu için aydınlatma armatürleri

Eski aydınlatma armatürlerini yenileyerek istediğiniz değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Mağazalarda ve internet üzerinden satış yapan mağazalarda uygun fiyata pek çok çeşit bulabilirsiniz. Armatürleri değiştirmek oldukça kolaydır ve bunu kendiniz yapabilirsiniz. Led aydınlatmalar diğerlerine göre daha çok enerji tasarrufu sağladığı için ve banyonuza fazladan ısı vermedikleri için tercih edilebilir.

(Bkz. Led ışık dekorasyon fikirleri)

6. Batarya ve aksesuarların yenilenmesi

Batarya ve donanımların yenilenmesi

Batarya ve donanımların yenilenmesi

Hızlı ve kolay bir şekilde banyo armatürleri, tuvalet kağıt tutucusu, dolap çekmeceleri, çekmece kolları, havlu çubukları değiştirilebilir.

Armatürleri değiştirmek tezgahın daha farklı ve taze görünmesini sağlayacaktır.

Çekmece kollarında eski delik yerlerine dikkat edilerek değiştirilirse tekrar vida yeri açmak için uğraşılmaz.

7. Vinil kaplama yapılması

Vinil (pvc) Zemin Kaplamaları

Vinil (pvc) Zemin Kaplamaları

Vinil kaplamalar suya karşı oldukça dayanıklıdır. Banyo ve mutfak gibi suya temas halinde olan mekanlarda kullanılabilir. Zemine uygulaması oldukça kolaydır, hatta kendiliğinden zemine yapışan ürünleri de vardır. Uygulama sırasında altta kalan yüzeye dokunulmaz ve üzerine direk uygulama yapılabilmektedir. Yüzeyde var olan kötü görüntüyü tamamı ile kapatabilme özelliğine sahiptir. Uygun fiyatlı, esnek vinil zemin plakaları çoğu ev dekorasyonu mağazasında mevcuttur ve çeşitli ahşap türleri ve desenleri ile gelir.

8. Daha iyi depolama alanları oluşturma

Depolama alanları oluşturulması

Depolama alanları oluşturulması

Saklama alanları oluşturmanız ve düzenleme getirmeniz mekana yeni bir görünüm kazandıracaktır. Küçük bir alanınız varsa dekoratif raf modelleri ile yeniden tasarım yapabilirsiniz. Yüzer raflar alan daha şık bir görünüm katacaktır.

Dekoratif duvar rafları

Dekoratif duvar rafları

Depolama için yüzer raf dolapları, duvara montajlı sepetler ve küçük mobilya dolapları yapılabilir.

Bu malzemeleri mağazalardan ve internette online satış yapan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

9. Renkli paspas

Renkli paspas eklenmesi

Renkli paspas eklenmesi

Odanın zeminine uygun fiyatta alınabilecek bir paspasla renk katılabilir. Bu renkli paspaslar mekana sıcaklık ve canlılık katmak için en etkili yollardan birisidir.

10. Renkli sabunlar ile banyo dekorasyonu

Banyolarda Renkli sabunlar

Banyolarda Renkli sabunlar

Banyonuzu tamamen yenilemeyi göze alamayabilirsiniz. Ama ufak dokunuşlarla harika tasarımlar yapmanız mümkündür. Mekana ekleyeceğiniz renkli sabunlar, hem dikkat çekici güzellikte olacaklar, hem de güzel ve taze koku vererek ferah bir ortam olmasını sağlayacaklardır.

11. Yapay çiçekler ile tasarım

Yapay çiçekler ile tasarım yapılması

Yapay çiçekler ile tasarım yapılması

Bitkileri seviyorsanız onları canlı tutamama endişeniz varsa yerine yapma çiçek kullanabilirsiniz. Görünüm olarak gerçeğine oldukça yakın yapılan bu dekorasyon malzemeleri ile mekanınız oldukça canlı, etkili ve doğal gözükecektir.

12. Metal aksesuar

Metal aksesuar kullanılması

Metal aksesuar kullanılması

Metalik sabunluk, kova, fırça kutusu, çekmece kulpları gibi aksesuarlar parlak ve cilalı yüzeyler oluşturarak tüm dikkatleri üzerine çeker.

13. Ayna kullanılması ve önemi

Banyo tasarımı için ayna kullanmak

Banyo tasarımı için ayna kullanmak

Aynalar insanlar üzerinde tasarım ve işlevsellik olarak büyük bir etki bırakır. Aynalar küçük banyoların yansımalardan dolayı daha büyük gözükmesi algısı yapar. Mahalin dekoruna uygun zarif bir ayna tasarımı tamamlayan önemli unsurlardan birisidir. Beğendiğiniz birbirinden farklı çeşitli aynalar ile banyonuzu yenileyebilirsiniz.

14. Duvar ve döşemede mermer kullanılması

Banyo için mermer kullanılması

Banyo için mermer kullanılması

Mermer duvarlar ve hatta lavabo gibi mermer aksanlar, herhangi bir banyonun çok şık görünmesini sağlayacaktır. Duvar veya döşemeye mermer eklemeyi deneyin.

15. Taş kaplama ile vurgu duvarı yapılması

Taş kaplama ile duvar kaplaması yapılması

Taş kaplama ile duvar kaplaması yapılması

Banyo dekorasyonu için uygun bir duvarda taş kaplama yapılırsa doğal ve dikkat çekici bir yenilik olur.

BİR CEVAP YAZIN