2021 Trend Duvar Renkleri

2021 Trend Duvar Renkleri Nelerdir?

2021 trend duvar renkleri yazımızda yer alan bilgilerle siz de duvarlarınızda modayı en yakından takip edebilirsiniz.

2021 Trend Duvar Renkleri

2021 trend duvar renkleri evini hangi renge boyayacağına karar veremeyenlere oldukça yardımcı olacaktır. Birçoğumuz belirli periyotlar ile evimizin duvarlarını boyamaktayız. Bu durum her zaman bir dekorasyon değişimine işaret etmese de hem hijyen açısından hem de ev içi aydınlanma açısında önem arz eden bir işlemdir.

Çoğu zaman tercihimiz rengi değiştirmemekten yana olsak da kimi zaman da farklı renkler tercih edebiliriz. Bu renkler arasından tercih yaparken mobilyalar ile uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir.

2021 yılına geldiğimizde karşımıza çıkan trend duvar renkleri, 2020 yılına göre birtakım farklılıklar ve bir takım benzerlikler göstermektedir.

Killi Toprak Rengi:

toprak rengi

Toprak rengi

2021 yılı trend duvar renkleri arasından ilk ele alacağımız renk doğa ile bütünleşmeyi simgeliyor. İklim değişiklikleri ile düzeni bozulan doğa bizlere geri dönüşünü sert bir şekilde yapmaktadır. Birçok doğal afet olaylarına sahne olan dünya artık farklı bir noktaya doğru dönüyor. İnsanlar doğaya ve onun getirdiklerine daha çok önem vermeye başladı. Bu nedenle dekoratörler 2021 yılında en çok öne çıkan rengi killi toprak rengi olarak belirledi. Bu daha çok kızarmış ve pişmiş bir toprak rengini andırırken mekanınıza da sıcaklık ve samimiyet kattığı için çokça tercih edilmektedir.

Bu renge ek olarak beyaz tonlarda kolon ve sınır boyamaları ile odalarınızda hareketlilik vermek mümkün oluyor. Tek bir renk seçimi yerine dekorasyon profesyonelleri uyumlu fakat birden fazla renk tercihi yapılabileceğini söylüyor.

Eskitme Mavi:

Eskitme Mavi - 2021 Trend Duvar Renkleri

Eskitme Mavi – 2021 Trend Duvar Renkleri

Açık mavi tonları ev duvar boyamalarında çoğunlukla kullanılmaktadır. Fakat bu sene daha çok eskitme mavi renk olarak tabir edilen, parlak olmayan ve eski zamanları andıran bir mavi tonu öne çıkmaktadır. Bu renk, eve şıklık ve zarafet getirirken, özgürlük hissi de uyandırıyor. Beyaz renkler ile kolon boyamalarının yapılması ya da birden fazla duvarda beyaz ile kombine edilmesi uygun olarak görülmüş. Yine de tek renk olarak kullanılması daha cazip duruyor.

Metal Grisi:

Metal Grisi

Metal Grisi

Tam olarak bir gri rengi olmasa da metalimsi parlaklıkta saten boya kullanılarak yapılan duvar boyamaları daha çok geniş evlerde tercih edilmektedir. Eğer küçük bir eve sahipseniz farklı renkler kullanabilir ya da bu rengi incelticiler ile açarak daha açık hale getirebilirsiniz.

Tasarımcıların bu renk ile önerdiği en önemli tasarım unsuru ise parlak sarı ışıklar. Parlak sarı duvar ışıkları kullanarak yapacağınız tasarımda eşyalarınız ve evinizin iç yapısı mükemmel derecede ön plana çıkmaktadır.

Bu renk daha çok dayanıklılık havası verirken; evinize gelen misafirleriniz için de iyimser bir ambiyans oluşturmaktadır. Ayrıca mobilyalarınızda beyaz, siyah ve grinin tonlarını kullanmanız duvar renkleriniz ile iyi bir uyum sağlayacaktır.

Turuncudan Sarıya Geçiş:

Turuncudan Sarıya Geçiş - 2021 Trend Duvar Renkleri

Turuncudan Sarıya Geçiş – 2021 Trend Duvar Renkleri

Bu renk daha çok “olgun kayısı” olarak adlandırılmaktadır. Ev içerisinde sıcak bir ortam vermek isteyenler ya da odaklanmak için renk değişikliği yapmak isteyenler bu rengi kesinlikle tercih etmelidir. Turuncu renklerin çalışma sırasında odaklanmaya yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Fakat doğrudan bir turuncu renk kullanımı yerine sarıya geçiş tonu olan kayısı rengi kullanılması hem sizi boğmayacak hem de evinize samimi bir hava katacaktır.

Fakat bu rengi kullanırken evinizin genelinde tek bir renk kullanımına dikkat etmelisiniz. Çünkü farklı renkler ile kullanımı çok hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Bunun yanında farklı renkteki mobilyalarınız ile de uyum sağlayacağından emin olabilirsiniz.

2021 trend duvar renkleri yazımızın ardından 2021 ev dekorasyon trendleri yazımızı da okuyarak dekorasyon üzerine daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

BİR CEVAP YAZIN