2021 Ev Dekorasyon Trendleri

2021 Ev Dekorasyon Trendleri

2021 ev dekorasyon trendleri neler olacak? Bu yıl hangi dekorasyon ürünleri revaçta olacak? Detayların hepsi yazımızın devamında…

Ev dekorasyon fikirlerini yakından takip edenler veya evini yenilemeyi düşünenler, şimdiden 2021 ev dekorasyon trendleri nelerdir? sorusunun cevapları hakkında araştırma yapmaya başladılar.

2021 yılında ev dekorasyonunda popüler olacağı düşünülen dekorasyon trendlerini sizler için araştırdık.

Evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz ve çalışma düzenimizin büyük bir kısmını evlerimize taşıdığımız bu günlerde, yaşam alanlarımızın kullanım şekli de ihtiyaçlarımıza göre farklılıklar göstermeye başladı. 2021 yılının başlangıcına gün ve gün yaklaşırken, yaşam alanlarınızda değişiklikler yapmak istiyorsanız yeni yılda dekorasyon tarzlarında yenilikler olacak mı? gelin hep beraber inceleyelim.

2021 Yılının Ev Dekorasyon Trendleri

2021 dekorasyon önerileri

2021 dekorasyon önerileri

Afro Dekorasyon ile 2021 Yılının Dekorasyon Trendleri

2021 yılında popülerliğinin artması beklenen dekorasyon tarzlarından biri olan Afro dekorasyon trendi adından da anlaşılabileceği üzere bol desenli, renkli ve dekoratif ögelerin kullanıldığı dekorasyon tarzıdır. Hasır veya hasır görünümlü sandalyeler, etnik tarzda kilimler, hasır sepetler ve bu sepetler içerisine yerleştirilmiş bitkiler, siyah, beyaz, krem rengi ve beyazın kullanıldığı yaşam alanları ve gold detayların da görülebildiği dekorasyon, sahip olduğu zengin aksesuar çeşitliliği nedeniyle seçim sürecinde sizi oldukça meşgul edecek.

Art Deco Dekorasyon ile 2021 Yılının Dekorasyon Trendleri

Maskülen, sert ve keskin köşeli mobilya tarzları 2021 yılında yerini daha feminen, kavisli, yuvarlak hatlı mobilya tarzlarına bırakacak. Art deco ve Vintage mobilya esintilerinin yaşanacağı yeni yılda, iç dekorasyonda bu tarzın etkilerine sıklıkla rastlayacağız.

Dekorasyonda Doğal Unsurların Kullanımı Artacak

2020 yılında görmüş olduğumuz organik ve doğallık akımı, 2021 yılında da yükselişini devam ettirecek. İnsan ve doğayı birleştiren bu dekorasyon tarzında açık ve soft renkler yanında, doğayı ve denizi çağrıştıran renkler de kullanılıyor. Dekorasyon aksesuarları seçiminde; doğal, el yapımı ürünler, sade renkler, ahşap malzemeler, kilden yapılmış dekoratif ögeler, zeminde ve duvarlarda taş görünümlü kaplamalar bu dekorasyon tarzında öne çıkan unsurlardan bazılarıdır.

İskandinav Tarzı ile 2021 Yılının Dekorasyon Trendleri

İskandinav Tarzı ile 2021 Yılının Dekorasyon Trendleri

İskandinav Tarzı ile 2021 Yılının Dekorasyon Trendleri

2021 ev dekorasyon trendleri arasından sıyrılıp ilk sıralara yerleşeceği düşünülen İskandinav tarzı dekorasyon, evlerde daha sık görülmeye başlanacak. Eski İskandinav tarzına göre daha az minimalist olarak yenilenen yeni İskandinav tarzında, doğal dokular ve doğal unsurlar daha da fazla yer alacak. Adeta kendini yenileyen bu dekorasyon tarzında, uyum ve dengenin önemi daha fazlalaşıyor. Depolama alanları ve rafların kullanımının fazla olduğu ve düzenin sağlandığı bu dekorasyon tarzı, geniş kullanım alanları oluşturmak ve evde ferah bir görünüme sahip olmak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır.

Açık ve nötr renkler ile bezeli dekorasyon tarzında, en fazla kullanılan renkler beyaz ve gri tonlarıdır. Kontrast bir uyum oluşturma düşüncesindeyseniz beyaz ve gri ile siyah, pembenin uçuk tonları ve mavi renklerini kullanabilirsiniz. Bu tarzda ahşap detaylara da yer vermeniz yeni İskandinav tarzını daha fazla pekiştirmenizi sağlayacaktır.

2021 Ev Dekorasyon Trendleri: Duvar Dokumaları Geri Dönüyor

Uzun zaman popülerliğini koruyup daha sonra kullanımı azalan duvar dokumaları, 2021 yılı dekorasyonlarında yükselişine kaldığı yerden devam edecek. Perdelerde, halılarda ve tekstil ürünlerinde göreceğimiz dokuma detayları, makrame dokumalar ile balkon ve salonlarda yerlerini alırken, duvarlarda da dokumalardan oluşturulmuş dekorasyon detaylarına yer verilecek. Dokuma duvar halılarının verdiği egzotik ve sıcak his önümüzdeki yıl evlerimizi ısıtacak.

Lambalarda Çin ve Japon Esintileri Görülecek

Ev dekorasyonlarının önemli bir öğesi olan lambalarda, 2021 yılında Çin ve Japon esintileri hakim olacak. Özellikle kağıt lamba tarzı lambalar, yatak odalarında ve oturma odalarında romantik bir atmosfer oluşturmada etkili olacak.

Mutfaklarda Koyu Renklere Dönüş Yaşanacak

2021 mutfak dekorasyonu

2021 mutfak dekorasyonu

2021 mutfak dekorasyonlarında koyu renklerin popülerliği artıyor. Genellikle modern tarz olarak uygulanan mutfak dekorasyonlarında beyaz ve kontrast olabilecek renkler kullanıyorken 2021 yılı itibariyle koyu renk ahşap dolaplar, koyu renklerden oluşturulmuş mutfak tezgahları ve yemek masalarını daha fazla göreceğiz.

2021 ev dekorasyon trendleri içeriğimizi faydalı bulduğunuzu ve keyifle okuduğunuzu umuyoruz. Bu makalemizin ardından “Dekorasyon” kategorimizde yer alan diğer içeriklerimizi de faydalı bulacağınıza inanıyoruz.

BİR CEVAP YAZIN